Ostrzeżenie meteorologiczne Meteo Pomorze

1

Źródło: Meteo Pomorze


Zjawisko: Intensywne opady śniegu

Czas obowiązywania: 29.03.2018 5:00 – 30.03.2018 0:00

Prawdopodobieństwo: Wysokie


Opis: Wraz z omawianym w sytuacjach barycznych z ostatnich dni niżem Elisabeth, przez Polskę przejdą miejscami intensywne opady śniegu. Szczególnie intensywnie ma padać na północy kraju, gdzie miejscami w przeciągu 6 godzin spaść ma aż 8-9 cm śniegu. Największej sumy opadu spodziewamy się na wschodzie Kaszub – w gminach Żukowo, Przodkowo, Kartuzy, Somonino (pow. kartuski), Szemud, Wejherowo, m. Wejherowo, m. Reda, m. Rumia (pow. wejherowski), Przywidz, Kolbudy, Trąbki Wielkie (pow. gdański), Nowa Karczma, Liniewo (pow. kościerski) i Skarszewy (pow. starogardzki).

Spodziewamy się początkowo na południowym zachodzie i zachodzie Pomorza, a od godzin przedpołudniowych na pozostałym obszarze województwa, chwilami intensywnych opadów śniegu, miejscami o łącznej akumulacji ponad 10 cm, połączonych z silniejszym wiatrem (do 50-65 km/h, w strefie brzegowej ponad 70 km/h). Śnieg może powodować utrudnienia w ruchu drogowym, zmniejszając przyczepność. Chwilami może również ograniczać widoczność, szczególnie podczas silniejszych porywów wiatru. Wspomniany wiatr może również nanosić śnieg na drogi, zwłaszcza na otwartej przestrzeni, dodatkowo pogarszając warunki drogowe. Ciężki i mokry śnieg, którego spodziewamy się głównie na południu Pomorza (rejon Chojnic, Człuchowa, Czerska i Starogardu) może łamać gałęzie, zwłaszcza w osłabionych przez sierpniową nawałnicę drzewach. Spodziewać się również należy oblodzenia, głównie w pow. kościerskim, kartuskim i wejherowskim, oraz na zachodzie pow. gdańskiego i starogardzkiego. Zła sytuacja drogowa będzie szczególnie dawać się we znaki  w Trójmieście, Pruszczu, Małym Trójmieście Kaszubskim, Kartuzach, Kościerzynie, Chojnicach, Czersku, Człuchowie i Starogardzie.

Możliwa aktualizacja ostrzeżenia dziś (28.03.) w godzinach wieczornych. Dotyczyć może pow. kartuskiego, bytowskiego i słupskiego, na które może zostać rozszerzony alert pierwszego stopnia. Obecne prawdopodobieństwo aktualizacji wynosi 50%

Synoptyk: Robert Marcinowicz, biuro prognoz w Żukowie, 28.03.2018 10:40

Źródło: Meteo PomorzePodziel się artykułem z innymi!!

Popularne artykuły

Zaginęła nasza mieszkanka
  • Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie poszukuje zaginionej Małgorzaty Princ, 40-letniej mieszk...
  • Czytaj więcej...
Poszukiwania zakończone
  • Potwierdziły się wczorajsze doniesienia na temat odnalezienia zaginionej w poniedziałek Małgorzat...
  • Czytaj więcej...
Ścieżki rowerowe?
  • Od ponad dwóch lat słyszymy o planowanej budowie ścieżek rowerowych w Gminie Kościerzyna.
  • Czytaj więcej...

Komentarze

Dodaj nowy komentarz


Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.