Wójt dotrzymuje słowa

4

Źródło: Internet


Jesienią tego roku odbędą się wybory samorządowe. Na naszej stronie co jakiś czas będą pokazywały się artykuły w tej materii. Będą też informacje o zmianach w ordynacji wyborczej, choć w naszej gminie, jako tej do 20 000 mieszkańców praktycznie nic się nie zmieni. Dziś pierwszy artykuł o planach wójta.


Pamiętamy, jak w 2010 roku, wtedy jeszcze jako kandydat na Wójta głosił, że Wójt nie powinien rządzić dłużej jak dwie kadencje. Dziś jak wiemy to ograniczenie ustawowe liczone od najbliższych wyborów. Wójt więc mógłby być Wójtem jeszcze dwa razy. Dotychczas wszystko wskazywało na to, że zapomniał o deklaracjach i jeszcze będzie ponownie ubiegał się o mandat. Nawet na zebraniu wymijająco uniknął też odpowiedzi na pytanie z sali.

W Wielki Piątek, podczas sesji w wolnych wnioskach Wójt złożył deklarację wyborczą:
„Nie będę startował w wyborach 2018. Jeśli wybory wygra popierany przeze mnie kandydat, to zostanę jego zastępcą a jesienią 2019 roku będę zabiegał o mandat Posła na Sejm Rzeczpospolitej, podobnie jak niegdyś były Burmistrz. Jeśli uda mi się mandat zdobyć, to zrobię wszystko co w mojej mocy, aby naszej gminie wiodło się lepiej. Dziś nie zgadzam się z wieloma decyzjami rządu, nasza gmina nie ma lekko”

Po tych słowach zapadła na sali obrad głęboka cisza, Radni i Sołtysi spoglądali na siebie ze zdziwieniem. Następnie były gromkie brawa i życzenia powodzenia. Powiem szczerze, że i ja w takiej sytuacji oddam na niego głos.

Nieoficjalnie dowiedziałem się, że tym popieranym przez Wójta kandydatem ma być Wicewójt. Wiem też, że na chwilę obecną kandydować zamierzają obecni Radni Arkadiusz Maliszewski oraz Rafał Jażdżewski.

Jak będzie? Czas pokaże.

Odnośnie strony i artykułów wyborczych, to wszystkie będą firmowane tym samym obrazkiem. Ponadto uruchomiliśmy zakładkę WYBORY w stylu SPORT czy Nekrologi, aby do wyborów wszystkie wiadomości były w jednym miejscu.
Podobnie jak w roku 2014 informuję, że zainteresowani kandydaci będą mogli liczyć na publikację swoich wiadomości.

Marcin Żurek

 

Artykuł utworzony na potrzeby tradycji prima aprilis - sprostowanie znajduje się TUPodziel się artykułem z innymi!!

Popularne artykuły

Zaginęła nasza mieszkanka
  • Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie poszukuje zaginionej Małgorzaty Princ, 40-letniej mieszk...
  • Czytaj więcej...
Poszukiwania zakończone
  • Potwierdziły się wczorajsze doniesienia na temat odnalezienia zaginionej w poniedziałek Małgorzat...
  • Czytaj więcej...
Ścieżki rowerowe?
  • Od ponad dwóch lat słyszymy o planowanej budowie ścieżek rowerowych w Gminie Kościerzyna.
  • Czytaj więcej...

Komentarze

  • 02.04.2018, 05:34 Anna K. 66.249.***.*** 3
    Jejejeje 😉
Dodaj nowy komentarz


Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.