Wójt Gminy Kościerzyna NIE CHCE Dziennego Domu Opieki Seniora?

-3

Źródło: Internet


Po moim artykule o Dziennym Domu Opieki Seniora, Pan Wójt Grzegorz Piechowski w końcu udzielił mi odpowiedzi na złożone przeze mnie pismo w tej sprawie (wniosek złożyłem ponad rok temu a w lutym złożyłem ponowny, tak dla przypomnienia).


Z przykrością czytam:

„W odpowiedzi na wniosek z dnia 20 lutego 2018 r. informuję, że w ocenie Wójta Gminy Kościerzyna nie ma potrzeby otwarcia Dziennego Domu Opieki Seniorów”.

Zatem mam już pełną jasność w tym temacie. Pan Wójt argumentuje swoje stanowisko tym, że w Gminie funkcjonuje już taki ośrodek. Pragnę przypomnieć Panu Wójtowi, że to ośrodek PRYWATNY i nie na każdą kieszeń.

Czy pomoc osobom starszym w ocenie Wójta ogranicza się do pozowania z nimi do zdjęcia, lub organizowaniu dla nich imprez (na które chorzy seniorzy i tak nie przyjdą)?

Przykro mi, że moje apele od blisko dwóch lat spotykają się z ignorancją i obojętnością. Chciałem by powstało miejsce, gdzie seniorzy mogliby cyklicznie się spotykać, gdzie byłaby im zapewniona podstawowa opieka medyczna, oraz gdzie z animatorami mogliby spędzać wolny czas.

Mam nadzieję, że Zespół Seniorów Gminy Kościerzyna wesprze moje starania w tej sprawie.

Rafał Jażdżewski


Podziel się artykułem z innymi!!

Popularne artykuły

Piękna Wieś Pomorska 2019. Łubiana znów na podium.
Harmonogram odbioru odpadów - uwaga błąd
Awaria zasilania
Pomóżmy Robertowi stanąć na nogi!

Komentarze

30.04.2018, 11:23 senior 176.221.***.***
0
Ten prywatny ośrodek jest bardzo dobry, ale pobyt naszych seniorów wraz z lekami to koszt oscyluje w granicach 3000zł...


Regulamin komentarzy


1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie banem.


Dodaj nowy komentarz


Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.