Co tu tak łyso?

0

Źródło: własne


W ostatnich dniach gmina wycięła część drzew przy ulicy Kościerskiej. Czyżby miało to związek z planowanym remontem głównej drogi wjazdowej do Łubiany?


Tak. Gmina Kościerzyna ogłosiła przetarg - [LINK] na remont ulicy Kościerskiej/fragmentu Długiej/Kolejowej wraz z budową ronda i ciągu pieszo-rowerowego. To, o czym mówi się od 2013 powoli staje się realne. Żeby nie rozdrapywać już tego, że skoro i tak gmina robi to z własnych środków a nie jak planowano z dofinansowaniem zewnętrznym to cieszmy się, że droga w końcu powstanie. Pytanie kiedy? Jak będą wyglądały oferty po przetargu? Czy uda się wyłonić wykonawcę przy pierwszym podejściu? Gmina nie ma coś ostatnio szczęścia - przykład trasy rowerowe na terenie gminy. Dla porównania powiatowi udało się pozytywnie rozstrzygnąć przetarg na remont drogi do Wdzydz i to za cenę niższą niż zakładano.

Póki co najwięcej powodu do radości mają mieszkańcy ul. Kościerskiej z powody wycięcia sąsiadujących topoli.

Marcin Żurek

 


Poprzedni Następny

Kliknij w obrazek, aby powiększyć.

Źródło: własne . Opis: Wycinka drzew w Łubianie - przygotowanie do remontu ul. Kościerskiej.


Podziel się artykułem z innymi!!

Popularne artykuły

Pomóżmy Robertowi stanąć na nogi!
Uwaga wandale.
Niemożliwe stało się możliwe
Uwaga. Zgubiono głośnik bezprzewodowy.

Komentarze

Regulamin komentarzy


1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie banem.


Dodaj nowy komentarz


Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.