Ostrzeżenie meteorologiczne Meteo Pomorze

0

Źródło: meteo.pomorze.pl


Spodziewane groźne zjawiska:

Silny wiatr, silny szkwał, grad, intensywne opady deszczu, liczne wyładowania, możliwa trąba powietrzna

Okres obowiązywania:

21.06.2018 (11:00) – 21.06.2018 (około 20:00)

Prawdopodobieństwo:

85%


Z północnego zachodu przemieszczać się będzie wyraźny front chłodny z silnym kontrastem termicznym, rzędu nawet 14-16 stopni.  Już samo to robi wrażenie, lecz widząc dość silne parametry konwekcyjne, oraz obecność prądu strumieniowego, możemy być niemal pewni, że czwartkowe burze spowodują w wielu rejonach Polski szkody. Przed frontem przemieszczać się będzie zatoka niżowa z wyraźną linią zbieżności wiatru w ciepłej i wilgotnej masie powietrza polarnomorskiego. W jej obszarze spodziewamy się konwekcji, miejscami powodującej powstanie gwałtownych burz, w tym superkomórek, zdolnych do wyprodukowania intensywnych opadów deszczu, dużego gradu, silnego wiatru, a nawet trąby powietrznej. Groźnie będzie również po przejściu tych burz. Wraz z wkroczeniem frontu chłodnego, spodziewamy się silnego spadku temperatury, połączonego z silnym szkwałem i lokalnymi, gwałtownymi burzami.

Linia szkwałowa będzie dość wąska, więc związany z nią wiatr może trwać tylko kilka minut, podobnie jak opad, z tym że oba te zjawiska będą bardzo intensywne i mimo krótkiego czasu trwania, mogą spowodować większe szkody.

Po przejściu frontu zrobi się znacznie chłodnej, a w chłodniejszej masie mogą pojawić się nowe, tym razem słabsze komórki z silniejszym wiatrem, oraz z pojedynczymi wyładowaniami, przelotnym deszczem i gradem, a nawet z… krupą śnieżną!

Przewidujemy rozwój gwałtownych, szybko przemieszczających się burz wiatrowych. Uspokajamy, POWTÓRKA z SIERPNIA 2017 NA PEWNO się NIE WYDARZY! Po pierwsze warunki są za słabe, po drugie burze na Pomorzu będą dopiero się tworzyć i formować w wielokomórkowy układ liniowy.

Wysoki stopień zagrożenia burzowego (WYS) został wydany ze względu na możliwość wystąpienia gwałtownych burz superkomórkowych z silnym wiatrem, dużym gradem i nawalnymi opadami deszczu. Co więcej, istnieją szanse na uformowanie się trąby lądowej, lub tornada. Po przejściu wyizolowanych superkomórek, nad obszarem może przejść formująca się linia szkwałowa z wiatrem lokalnie przekraczającym 100 km/h.

Podwyższony stopień zagrożenia burzowego (PDW) został wydany z powodu poważnego zagrożenia ze strony licznych, silnych burz, w tym superkomórek mogących nieść nawalne opady deszczu, silny wiatr, oraz grad. Po ich przejściu spodziewamy się szkwału, mogącego lokalnie przynieść wiatr wiejący ponad 90 km/h.

Niewielki stopień zagrożenia burzowego (NWL) został wydany z powodu możliwości pojawienia się umiarkowanych i lokalnie silnych burz, mogących generować silny wiatr i intensywne opady deszczu. W nocy możliwa krupa śnieżna.

Spodziewane groźne zjawiska:

Silny wiatr, silny szkwał, grad, intensywne opady deszczu, liczne wyładowania, możliwa trąba powietrzna

Okres obowiązywania:

21.06.2018 (11:00) – 21.06.2018 (około 20:00)

Prawdopodobieństwo:

85%

Synoptyk:
Robert Marcinowicz, biuro prognoz w Żukowie
Tomasz Szcząchor, biuro prognoz w Gdańsku

Źrdóło - meteo.pomorze.pl

 


Podziel się artykułem z innymi!!

Popularne artykuły

Harmonogram odbioru odpadów - uwaga błąd
Pomóżmy Robertowi stanąć na nogi!
Piękna Wieś Pomorska 2019. Łubiana znów na podium.
Awaria zasilania

Komentarze

Regulamin komentarzy


1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie banem.


Dodaj nowy komentarz


Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.