Ogłoszenia parafialne 17.03.2024

⛪🙏Msze święte w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie o godz. 17.00 a w niedziele i święta o godz. 8.30, 11.00 i 16.00 w intencjach wcześniej zamówionych. Bardzo proszę o zapoznanie się z intencjami wywieszonymi w gablocie lub na stronie internetowej naszej parafii.

V. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.03.2024

1. Trwa Wielki Post. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.00. oraz ostatnie już Gorzkie Żale dzisiaj przed wieczorną już o godz. 15.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Za tydzień z racji Diecezjalnego Dnia Młodzieży w Kościerzynie z udziałem Ks. Biskupa Gorzkich Żali nie będzie W piątek młodzież zbiera tzw. „Jałmużnę Postną”. Ofiary na ten cel można także wrzucać do skarbony pod chórem i w kruchcie kościoła.

2. Dzisiaj zgodnie z zapowiedzią przed kościołem zbiórka na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

3. Po Mszy świętej do odebrania nowy numer Pielgrzyma

4. Już od poniedziałku Msze święte w dni powszednie będą o godz.18.00 (wyjątek w piątek zaraz po Drodze krzyżowej ok. 17.30)

5. Za tydzień Niedziela Palmowa bardzo proszę o przyniesienie ze sobą na Msze św. do poświęcenia palmy wielkanocne. Tradycyjnie sprzedawane będą przed kościołem palemki z których dochód przeznaczony będzie na Misje katolickie W przyszłą niedzielę i podczas rekolekcji szkolnych dzieci przynoszą ze sobą skarbonki wielkopostne

6. W związku ze zbliżającym się Wielkim Tygodniem chciałbym już teraz poinformować, że tradycyjnie w Wielki Piątek po ceremoniach odbędzie się ulicami naszej parafii Droga Krzyżowa, w tym roku pójdziemy ulicą Kościelną, Długą, Krótką, Osiedlową, Długą i Kościelną powrócimy do kościoła.

7. Bardzo dziękuje tym wszystkim, którzy brali udział w piątek w Rowerowej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Bóg zapłać za podjęty trud i modlitwę w intencji nas wszystkich.

8. Od I niedzieli Wielkiego Postu wędrują po domach naszej parafii 2 obrazy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Bardzo dziękuję tym rodzinom, które z tej okazji same dowolnie składają dowolne ofiary. Ofiary te przeznaczę na nowe główne schody wejściowe do kościoła i w na zakończenie peregrynacji w przyszłym roku odprawię Mszę świętą w intencji ofiarodawców.

9. Pragnę poinformować, że już działa strona internetowa naszej parafii, na której można już sprawdzać intencje mszalna i ogłoszenia parafialne.

10. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje, które w tym roku wygłosi ksiądz Mateusz Pstrowski doktorant Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Rekolekcje zakończą się spowiedzią św. W tych samych dniach odbędą się także rekolekcje dla naszej szkoły. Przypominam, że dzieci i młodzież uczęszczająca na naukę religii w naszej szkole bierze w nich udział obowiązków Bardzo proszę  w zakrystii zgłaszać chorych, których ksiądz Rekolekcjonista odwiedzi we wtorek po obiedzie. Rekolekcje zakończa się spowiedzią świętą z udziałem księży z dekanatu.

REKOLEKCJE  PARAFIALNE
ŁUBIANA  16.03- 20.03.2024 R.

Sobota  16.03.2024 r.

– godz.17.00   Msza  św.  z  nauką ogólną

Niedziela  17.03.2024 r.

– godz. 8.30; 11.00 i 16.00    Msze  św. z  nauką  ogólną

po Mszy św. o godz.11.00  nauka  dla  młodzieży do  bierzmowania i uczącej się poza Łubianą

– godz.15.00   Gorzkie  Żale  z kazaniem pasyjnym

Poniedziałek 18.03.2024 r.

– godz. 8.00   Msza  św.   z  nauką  ogólną dla dorosłych

– godz. 18.00 –  Msza  św.  z  nauką  dla  dorosłych

Wtorek 19.03.2024 r.

– godz. 8.00 Msza  św. z nauką ogólną dla dorosłych

– godz. 12.30 – odwiedziny chorych

– godz. 18.00 Msza  św. z ogólną dla dorosłych

Środa 20.03.2024 r.

- godz. 9.30   Msza  św.  z  nauką  ogólną  dla dorosłych

– godz. 11.00 – wspólna Msza św. dla dzieci i młodzieży    i zakończenie rekolekcji szkolnych

– godz. 18.00  Msza  św.  z  nauką  ogólną  i  zakończenie  rekolekcji

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA – w ŚRODĘ 20 marca 2024 r. godz. 9.30 – 11.00; godz. 15.30 – 17.30  z  przerwą około godziny 17.00

We wtorek i środę kolekta na potrzeby ks. Rekolekcjonisty.

PONIEDZIAŁEK 18.03.2024 r

Godz. 8.00 G/ o Boże błogosławieństwo w łasce zdrowia dla członkiń III Róży Matek i ich rodzin

Godz. 18.00 P/ o Boże błogosławieństwo w łasce zdrowia dla ks. Proboszcza Mieczysława – intencja od Róż Matek z okazji Dnia Kapłana

K / ++ kuzyna Józefa i jego rodziców Teodora i Genowefę