Są równi i równiejsi

5

Źródło: Własne


Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe 2018.

Niektórzy kandydaci prześcigają się nie tylko w pomysłach jak tu konkurencji uprzykrzyć życie aby osłabić jego szanse a samemu wygrać ale i w wielkości i ilości plakatów, których póki co u nas mało.

 


W Gminie Kościerzyna, jak sięgam pamięcią, zawsze obowiązywał zakaz umieszczania plakatów wyborczych na sołeckich tablicach ogłoszeń bez zgody wójta, a wójt nigdy takowej nikomu nie wydawał. 

Plakaty pojawiają się na płotach prywatnych posesji, na sklepach, na słupach energetycznych itp. Szkoda, że po wyborach one potem tak długo zalegają.

Ja się nie martwię o sprzątanie po sobie, bo jak wiecie nie rozdaję ulotek, nie drukuję i nie wieszam plakatów a również kandyduję do Rady Gminy Kościerzyna na kolejną kadencję. Zawsze uważałem, że z ludźmi trzeba być cały czas a nie na same wybory, ale każdy z nas może działać jak chce, byle zgodnie z prawem.

Jak wspomniałem sołeckie tablice ogłoszeń nie są przeznaczone do promocji na wybory. Niestety nie dotyczy to chyba wszystkich, bo jak widać na poniższym zdjęciu są u nas równi i równiejsi i ulotki jednego z komitetów śmiało sobie wiszą na tablicy. 

Jako zobowiązany Statutem do dbania o estetykę tablic ogłoszeń zgłosiłem naruszenie do Straży Gminnej. W sytuacji gdy na tablicach pojawiają się plakaty komercyjne to bez problemu je usuwam to tu natomiast nie odważyłbym się, gdyż to ulotki komitetu konkurencyjnego a mogło toby zostać różnie odebrane. 

Dziwię się tylko, że po interwencji SG nie zostały usunięte. 

Marcin Żurek

 


Podziel się artykułem z innymi!!

Popularne artykuły

Wybory 2019 - ankieta
Wybory 2019 - lista kandydatów
Łubiana wybrała przy rekordowej frekwencji
Pomóżmy Robertowi stanąć na nogi!

Komentarze

15.10.2018, 22:37 . 5.173.***.***
3
Pan Recław to akurat likwiduje plakaty... Szkoda, że nie swoje.

10.10.2018, 08:35 Anka 176.221.***.***
11
Plakaty Pana Recława i Pana Męczykowskiego ograniczają widoczność i utrudniają wyjazd z ulicy Krótkiej. Straż gminna mogła by przy okazji zadziałać w tej sprawie.? Pozdrawiam wszystkich nawet tych kandydujących ;)

10.10.2018, 06:34 Anna K. 66.102.***.***
7
Zebranie wiejskie w Nowym Klinczu odbyło się na sali gimnastycznej. Wystarczy nazwać salę SALĄ DO ĆWICZEŃ DLA ZESPOŁU i już sala przestaje być własnością szkoły i na jej terenie.


Regulamin komentarzy


1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie banem.


Dodaj nowy komentarz


Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.