Czas na bezpieczeństwo. Czas na zmiany.

7

Źródło: Własne


Szanowni Mieszkańcy.

To ostatnia prosta przed wyborami. Ostatni czas na przemyślenia, na podjęcie decyzji. Dziś od północy zacznie obowiązywać cisza wyborcza.

Spotkajmy się wszyscy na wyborach już w niedzielę i wybierzmy Rafała Jażdżewskiego na Wójta Gminy Kościerzyna.


Zadajmy sobie pytanie czy obecny wójt zasługuje na nasz głos? Czy zależy nam na godnych warunkach rozwoju fizycznego oraz bezpieczeństwie naszych dzieci nad jeziorem Graniczne? Czy zależy nam na poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pieszym?

W mojej ocenie osoby, którym zależy na budowie hali sportowej, na bezpiecznym kąpielisku czy na bezpieczeństwie naszych dzieci oraz na rozwoju Łubiany będą głosować na naszego kandydata czyli Rafała Jażdżewskiego, a osoby, którym na tym nie zależy, będą głosować na obecnego wójta. 

W ostatnich dniach przybliżyłem Wam kilka faktów dotyczących opieszałości czy też niechęci w realizowaniu ważnych przedsięwzięć przez obecnego wójta. Choć takich sytuacji przez ostatnie lata było wiele (choćby brak do dnia dzisjeszego prądu na altanach), to dziś podam ostatni przykład. Chodzi tym razem o bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci w ruchu drogowym i pieszym. 

W marcu 2014 roku poruszyłem temat przejść dla pieszych i poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach w Łubianie, zorganizowałem spotkanie w terenie, objechałem uliczka po uliczce, po czym sporządziłem i złożyłem w urzędzie stosowny dokument. Pod artykułem zamieszczam jego treść. Co mamy dziś? Dziś mamy kolejną obietnicę kandydata do rady z ramienia obecnego wójta - dokończenie przejść dla pieszych... Po kim on chce to dokończyć? Chyba po obecnym wójcie.

Gdyby obecny wójt, który przecież chwali się wszędzie dobrą współpracą z całą radą, nie był tak często na NIE dla Łubiany, to o wielu tematach byśmy dziś nie rozmawiali.

Szanowni Mieszkańcy.

Niezależnie od Waszej decyzji jeszcze raz gorąco zachęcam wszystkich do pójścia do urn wyborczych już w najbliższą niedzielę. Wspólnie weźmy odpowiedzialność za nasz los. Każdy głos ma znacznie. 

Marcin Żurek

Poprawa bezpieczeństwa w ruchu pieszym i drogowym w Łubianie

 1. Odmalować przejście na ul. Kościerskiej przy DK 20 oraz linię i napis STOP.

 2. Na wysokości starej bramy wjazdowej na cmentarz (tak, aby jeszcze przed zakrętem spowolnić ruch) lub wcześniej ustawić znak Łubiana i obszar zabudowany – przenieść ten z okolicy bloków.

 3. Uzupełnić ubytki w asfalcie na ul. Kościerskiej – przed łukiem po prawej jadąc do wioski, przed i za przejściem przy Krótkiej, oraz przy bramie wjazdowej na orlik.

 4. Przed skrzyżowaniem z ul. Osiedlową, najlepiej w miejscu gdzie jest znak Łubaina ustawić znak strefa zamieszkania i strefa uspokojonego ruchu.

 5. Namalować i oznakować przejście na ul. Kościerskiej przy skrzyżowaniu z ul. Osiedlową

 6. Namalować przejście – 2 linie imitujące chodnik przy ul. Kościerskiej od przystanku w stronę orlika.

 7. Namalować przejście – 2 linie imitujące chodnik na ul. Krótkiej przy ul. Kościerskiej w stronę orlika.

 8. Odmalować przejście na ul. Kościerskiej w stronę torów.

 9. Namalować przejście na ul. Osiedlowej od kiosku w stronę torów.

 10. Oznakować przejście na ul. Zakładowej na wysokości targowiska.

 11. Poprawić (wyrównać) chodnik przy ul. Osiedlowej – od sklepu groszek do ul. Kościerskiej – najlepiej przyjechać po deszczu

 12. Zebrać koparką zalegający piach i ziemię wraz z trawą wzdłuż żywopłotu na ul. Osiedlowej w celu lepszego odprowadzania wody po opadach.

 13. Poszerzyć chodnik na rogu działki ul. Kościerska 1 na wysokości skrzyżowania ul. Osiedlowej z ul. Kościerską – mam zgodę właściciela.

 14. Odmalować przejście dla pieszych koło posesji Kościerska 1.

 15. Udrożnić studzienkę koło posesji Kościerska 1.

 16. Namalować i oznakować przejście dla pieszych przed torami na ul. Długiej tak, aby mieszkańcy bloków mogli bezpiecznie dojść do dworca.

 17. Naprawić chodnik – zapadnięta kostka tuż przed torami na odcinku od ZPS Lubiana w stronę ul. Kolejowej.

 18. Namalować i oznakować przejście dla pieszych na ul. Kolejowej na wysokości tablicy informacyjnej, ułożyć fragment chodnika od tego przejścia w stronę ulicy długiej po łuku i namalować kolejne przejście na drugą stronę, aby mieszkańce bezpiecznie mogli iść z dworca w kierunku szkoły lub namalować i oznakować przejście na przydłużeniu chodnika ul. Kolejowej.

 19. Przenieść tablicę informacyjną na drugą stronę ul. Kolejowej, gdzie zwiększy się bezpieczeństwo oglądających.

 20. Odmalować linie i napisy stop przy torach.

 21. Odmalować i oznakować przejście dla pieszych na początku ul. Szkolnej.

 22. Namalować przejście – 2 linie imitujące chodnik na skrzyżowaniu ul. Szkolnej z ul. Kościelną w stronę szkoły i tak samo koło bramy wjazdowej na teren szkoły.

 23. Namalować i oznakować przejście od kościoła przez ul. Kościelną wzdłuż ul. Szkolnej w stronę ul. Długiej.

 24. Namalować przejście – 2 linie imitujące chodnik na skrzyżowaniu ul. Lipowej z Brzozową.

 25. Wykonać przejście wzniesione z kostki biało(szaro) czerwonej przy posesji Brzozowa 13 w stronę skrótu na ul. Dębową. Jeśli się nie da to namalować je i oznakować.

 26. Namalować przejście – 2 linie imitujące chodnik na ul. Akacjowej przy ul. Brzozowej.

 27. Namalować przejście – 2 linie imitujące chodnik na ul. Akacjowej przy ul. Dębowej.

 28. Odmalować przejście na ul. Długiej przy skrzyżowaniu z ul. Lipową

 29. Namalować przejście – 2 linie imitujące chodnik na ul. Długiej przy ul. Kościelnej (figurka)

 30. Na ul. Długiej przy ostatniej lampie przed skrzyżowaniem z Kaszubską wykonać i oznakować przejście wzniesione z kostki biało(szaro) czerwonej w stronę żółtej skrzynki .

 31. Ułożyć fragment chodnika od tego przejścia w stronę Akacjowej, tak aby połączyć go z tym już istniejącym.

 32. Wykonać i oznakować przejście wzniesione z kostki biało(szaro) czerwonej na wysokości drzwi posesji Długa 19.

 33. Od posesji Długa 19 w stronę „dołku”ułożyć fragment chodnika do wysokości ok. połowy wysepki i wykonać przejście dla pieszych. Przejście oznakować.

 34. Odmalować i oznakować przejście na ul. Kaszubskiej koło starej szkoły.

 35. Namalować przejście na skrzyżowaniu ul. Kaszubskiej z Różaną – 2 linie

 36. Namalować i oznakować przejście dla pieszych przed skrzyżowaniem z ul. Leśną i uzupełnić chodnik tak, aby połączyć go z tym przy schetynówce. Może wykonać przejście wzniesione tak, jak na ul. Długiej.

 37. Przy ostatniej posesji na ul Leśnej ustawić znak strefa zamieszkania oraz strefa uspokojonego ruchu

 38. Przed posesją Pani Hapki jadąc od Kościerzyny ustawić znak strefa zamieszkania, oraz strefa uspokojonego ruchu.

 39. Odmalować linię i napis STOP na skrzyżowaniu ul. Kaszubskiej z ul. Długą.

 40. Zamontować lustro dla wyjeżdżających z ul. Akacjowej.

 41. Namalować przejście – 2 linie imitujące chodnik na ul. Akacjowej przy skrzyżowaniu z ul. Kasztanową. Poprawić zjazdy z chodnika.

 42. Namalować przejście – 2 linie imitujące chodnik na ul. Akacjowej przy skrzyżowaniu z ul. Jodłową. Poprawić zjazdy z chodnika.

 43. Namalować przejście – 2 linie imitujące chodnik na ul. Akacjowej przy skrzyżowaniach z ul. Świerkową.


Podziel się artykułem z innymi!!

Popularne artykuły

Pomóżmy Robertowi stanąć na nogi!
Harmonogram odbioru odpadów - uwaga błąd
Awaria zasilania
Piękna Wieś Pomorska 2019. Łubiana znów na podium.

Komentarze

19.10.2018, 20:52 wyborca 5.173.***.***
16
mam pytanie do pana kandydata Kwidzyńskiego bo nie był zbyt zaangażowany na zebraniu nawet sie nie przedstawił i chyba grubo spóźnił przecież jest w policji co zrobił w swojej kadencji aby poprawić bezpieczeństwo w Łubianie? odpowiedź jest prosta NIC a teraz się chwali że zrobi? no i najlepsze ten urząd przyjazny czyli co dostanie posadkę w urzędzie jak pójdxie na emeryturę bo co radny ma do urzędu?

19.10.2018, 20:41 Marcin Żurek
16
Brak współpracy jest rażący oczywiście. Tego nie da się ukryć tylko kto nie chce współpracować? Odnośnie przygotowanych przed laty 43 punktów - ani to bardzo kosztowne, ani nie nie wiadomo jak wymyślone a realizacji brak. Czy to ja mam zakasać rękawy i zrobić? To wójt nie przedłożył radzie kosztorysu wykonania tego i nie wpisał tego do budżetu. Dlaczego? Może własnie foch. Te punkty to naprawdę jeden z nielicznych przykładów. Spójrzmy chociaż na doprowadzenie prądu na altany. 3 lata Energa odmawia? To chyba jakiś żart. Brak budowy placu zabaw bo wg wójta nie ma miejsca w Łubianie - mi się jakoś udało dzięki zgodzie Zebrania Wiejskiego na przeznaczenie na ten cel środków. Odnowa tablic informacyjnych wsi z mapką - 3 lata i nic? Budowa parkingu przy szkole, Remont starej remizy, Poprawa chodnika na ul. Osiedlowej przed przychodnią. Remont chodnika na ul. Długiej.... mógłbym tak wymieniać bez końca. To są i były często niskobudżetowe inicjatywy i pomysły. Wiem, że budżet nie jest z gumy ale wystarczyło na rok odłożyć jedną z większych inwestycji i nadgonić te malutkie by ludziom łatwiej i lepiej się żyło. JA bym tak zrobił. Wójt niestety prowadzi inną politykę. Tak. Czas na zmiany i dokonanie tej zmiany należy do Wyborców. To Wyborcy zadecydują czy zmienią wójta, czy zmienią radnych czy jednych i drugich a już za 5 miesięcy sołtysa i radę sołecką. Poprzednia kadencja - ten wójt, 2 innych radnych - współpraca jaka była? Ja pamiętam. Ten sam wójt, inni radni jak jest? (wójt przecież uważa, że bardzo dobra). Za chwilę cisza wyborcza, po niej wybory i kadencja na 5 lat. Pożyjemy, zobaczymy, ocenimy i rozliczymy. Jak czegoś nie spróbujemy to się nie dowiemy.

19.10.2018, 20:13 wyborca 176.221.***.***
-13
Brak współpracy jest rażący i to stanie okoniem jedni do drugich to przypomina hece jak z "Rancza". Dlatego możliwe, że hasło "Czas na zmiany" jest odpowiednie... Tylko kogo zmieniać wójta czy radnych? Czy właśnie nastawienie jednych do drugich? Przygotowane 43 punkty i co jeśli wygra obecny wójt? Nie zrealizują tego radni z wójtem bo jest "foch"? Jak dzieci w przedszkolu ... taka prawda

19.10.2018, 17:46 xxxx 178.235.***.***
12
czas na zmianęwójta

19.10.2018, 17:42 wyborca 178.235.***.***
11
po ośmu latach czas na zmianę Wójta aby Gmina z Miastem nie była połączona .........

19.10.2018, 14:16 Anna K. 66.102.***.***
13
Myślę, że Łubiana bardzo zyska na zmianie Wójta. Choć to Wójt całej Gminy z pewnością bliskie sercu bedzie dla niego poprawa bezpieczeńwa w swojej miejscowości. A obecny wójt to każdy wie jaki był. Pora zawalczyć o swoje. Brawo Panie Marcinie za otwieranie ludziom oczu!


Regulamin komentarzy


1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie banem.


Dodaj nowy komentarz


Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.