Wyniki sondażu

7

Źródło: Własne


Dokładnie o godzinie 20:00 zakończyliśmy trwający od 8 października sondaż przedwyborczy. Składał się on łącznie z czterech ankiet, trzech dotyczących gminy i jednej związanej z Radą powiatu, która to wystartowała wyjątkowo później bo dopiero po południu 11 października. Zapraszamy do dalszej części artykułu zawierającej statystykę przeprowadzonego sondażu.


W całym sondażu oddano łącznie 1056 głosów, bardzo się cieszymy, że nasza akcją stała się taka popularna i chętnie Państwo w niej braliście udział.

Pierwszą częścią sondażu była ankieta dotycząca urzędu Wójta Gminy Kościerzyna. W niej to oddaliście Państwo 316 głosów. Kandydat Rafał Jażdżewski uzyskał wynik 193 głosów, co dało 61,08 procent całości, kandydat Grzegorz Piechowski zgromadził 83 głosy, czyli 26,27 procent całości, natomiast kandydatka Elżbieta Hildebrandt zebrała 40 głosów, co przełożyło się na 12,66 procent całości oddanych głosów.


Druga ankieta dotyczyła kandydatów do Rady gminy Kościerzyna z okręgu 4, czyli ulice: Kościerska, Krótka, Osiedlowa, Rzemieślnicza i Zakładowa. Ta część sondażu zebrała 272 głosy. Kandydat Marcin Żurek zgromadził 191 głosów, co dało 70,22 procent całości, natomiast drugi kandydat Grzegorz Hetmański uzyskał 81 głosów, co przełożyło się na 29,78 procent całości zebranych głosów w tej ankiecie. 


Trzecia ankieta obejmowała kandydatów do Rady gminy Kościerzyna z okręgu 5, czyli ulice Akacjowa, Brzozowa, Bukowa, Dębowa, Długa, Jesienna, Jeziorna, Jodłowa, Kamienna, Kasztanowa, Kaszubska, Kolejowa, Kościelna, Kwiatowa, Leśna, Lipowa, Łąkowa, Makowa, Miodowa, Ogrodowa, Pogodna, Polna, Rolnicza, Różana, Sadowa, Słoneczna, Spacerowa, Szkolna, Świerkowa, Wiosenna, Wodna, Zacisze, Zielona, Źródlana oraz nieruchomości oznaczone numerami porządkowymi (bez nazw ulic). Całość oddanych głosów tej części sondażu opiewa na 303 głosy. Kandydat Rafał Jażdżewski uzyskał 125 głosów i 41,25 procent całości, kandydat Szymon Śliwicki zebrał 90 głosów i 29,70 procent, kandydat Piotr Kwidziński zgromadził poparacie w postaci 74 głosów i 24,42 procent, natomiast kandydatka Zdzisława Białek otrzymała 14 głosów i 4,62 procent całości oddanych głosów.


Ostatnia ankieta dotyczyła kandydatów do Rady powiatu kościerskiego z okręgu 2, czyli z całej Gminy Kościerzyna. Łączna ilość oddanych głosów wyniosła: 165. Rozkład głosów na poszczególnych kandydatów prezezntują dwa kolejne wykresy.


Jeszcze raz dziękujemy za udział w naszym sondażu.

Przypomnimy tylko, że każdy uczestnik ankiety mógł oddać tylko jeden głos z jednego adresu IP.

Pozostaje pytanie, jak bardzo wynik naszego sondażu przełoży się na oficjalny wynik niedzielnych wyborów. Po ogłoszeniu wyników przygotujemy dla Państwa takie porównanie.


Już za chwilę, czyli od północy zacznie się cisza wyborcza, która potrwa aż do zamknięcia lokali wyborczych, które to zaplanowane jest na niedzielę o godzinie 21. W związku z czym żegnamy się z Państwem na ten czas i zapowiadamy, że nie będziemy publikować żadnych nowych artykułów, ani potwierdzać nowych komentarzy, w miarę możliwości podamy frekwencję w niedzielę po godzinie 12 i 17, ale to już na naszej stronie na Facebook i jeszcze raz gorąco zachęcamy do udziału w wyborach samorządowych 2018, w których wybierzemy sobie najbliższych włodarzy tym razem, aż na pięć najbliższych lat.


Podziel się artykułem z innymi!!

Popularne artykuły

Awaria zasilania
Piękna Wieś Pomorska 2019. Łubiana znów na podium.
Harmonogram odbioru odpadów - uwaga błąd
Pomóżmy Robertowi stanąć na nogi!

Komentarze

Regulamin komentarzy


1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie banem.


Dodaj nowy komentarz


Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.