Skład Sejmiku Województwa Pomorskiego

0

Źródło: Internet


Po kilku dniach doczekaliśmy się nareszcie pełnej oficjalnej listy Radnych Sejmiku Województwa Pomorskiego.


Sejmik Województwa Pomorskiego składa się z 33 radnych. Nasz okręg składający się z powiatów kościerskiego, kartuskiego, starogardzkiego oraz gdańskiego. Podczas tegorocznych wyborów z naszego okręgu o 6 mandatów ubiegało się 74 kandydatów z łącznie 9 komitetów wyborczych. W skali całego Województwa wygrał Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska osiągając wynik 40,70% i otrzymując 18 mandatów, na drugim miejscu znalazł się Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, którzy uzyskał poparcie 27,84% i 13 mandatów, trzecim ugrupowaniem jest Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe z poparciem 8,33% i 2 mandatami.

Skład Sejmiku Województwa Pomorskiego:

Okręg 1. (Słupsk, powiaty lęborski, bytowski, chojnicki, człuchowski)

  1. Danuta Wawrowska (Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska)
  2. Jan Kleinszmidt (Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska)
  3. Leszek Bonna (Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska)
  4. Iwona Mielewczyk (Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska)
  5. Sebastian Irzykowski (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość)
  6. Mirosława Kaczyńska (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość)
  7. Jerzy Barzowski (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość)

Okręg 2. (Gdynia, Sopot, powiaty pucki, wejherowski)

  1. Wiesław Byczkowski (Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska)
  2. Andrzej Struk (Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska)
  3. Piotr Wittbrodt (Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska)
  4. Andrzej Bartnicki (Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska)
  5. Karolina Szczygieł (Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska)
  6. Roman Dambek (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość)
  7. Aleksandra Jankowska (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość)
  8. Kazimierz Klawitter (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość)

Okręg 3. (Gdańsk)

  1. Mieczysław Struk (Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska)
  2. Hanna Zych-Cisoń (Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska)
  3. Grzegorz Grzelak (Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska)
  4. Agnieszka Kapała-Sokalska (Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska)
  5. Anna Gwiazda (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość)
  6. Karol Guzikiewicz (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość)

Okręg 4. (powiaty gdański, kościerski, kartuski, starogardzki)

  1. Ryszard Świlski (Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska)
  2. Danuta Rek (Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska)
  3. Sylwia Laskowska-Bobula (Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska)
  4. Piotr Karczewski (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość)
  5. Magdalena Sroka (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość)
  6. Piotr Zwara (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość)
  7. Dariusz Męczykowski (Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe)

Okręg 5. (Tczew, Sztum, Malbork, Nowy Dwór, Kwidzyn)

  1. Zenon Odya (Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska)
  2. Jerzy Kozdroń (Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska)
  3. Arwid Żebrowski (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość)
  4. Marta Cymańska (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość)
  5. Józef Sarnowski (Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe)

Niestety, Łubiana nie posiada swojego reprezentanta w Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy wygranej.


Dane: pkw.gov.pl

Opracowanie: Kamil Pek


Podziel się artykułem z innymi!!

Popularne artykuły

Komunikat dla działkowców ROD "Złote Piaski"
Nasza szkoła 11 listopada w TVP Gdańsk.
Odbiór odpadów tworzywa, szkło oraz bio
Kto to zrobił?

Komentarze

Regulamin komentarzy

1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie banem.


Dodaj nowy komentarz


Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.