Zebranie Wiejskie - zaproszenie

0

Źródło: własne


Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych Mieszkańców na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się w najbliższy czwartek, 4 kwietnia 2019 roku o godzinie 18:30 w naszej szkole.

Zebranie, zostaje zwołane tylko w jednym celu - podjęcie ostatecznej decyzji o lokalizacji pod siłownię zewnętrzną.

Porządek zebrania:

 


1. Przywitanie mieszkańców,
2. Podjęcie ostatecznej decyzji o lokalizacji pod siłownię zewnętrzną. 
3. Zamknięcie obrad.

 

Jeszcze raz przedstawię w dużym skrócie dzieje naszej siłowni

Moim pomysłem było zbudowanie siłowni. 1 marca 2015 roku Zebranie Wiejskie, na mój wniosek, przeznaczyło początkowo na ten cel 10.000 zł. Pierwszym miejscem wytypowanym przez mieszkańców na posadowienie siłowni był teren przy PKP. Jak się później okazało nie można tam zamontować siłowni gdyż teren ten w zapisach planu miejscowego stanowi pas drogowy a na nim nic nie wolno budować. W związku z tym zwołałem kolejne zebranie (13/09/2015 r.), gdzie mieszkańcy mieli wybrać kolejną lokalizację. Wójt zaproponował, aby zrobić to przy nowo powstałych altanach. Mieszkańcy nie zgodzili się na to i zaproponowali teren szkoły lub okolice Orlika. Umówiliśmy się, że jeśli będzie to możliwe siłownia powstanie przy szkole, w przeciwnym przy Orliku. Ponadto inwestycja została przesunięta na wiosnę. 3 grudnia 2015 roku odbyło się kolejne zebranie dot. siłowni. Na zebraniu mieszkańcy wybrali z oferty 5 urządzeń na łączną kwotę 11,940.47 zł, gdzie zwiększona kwota pochodziła ze środków przeznaczonych na ogrodzenie siłowni po czym urząd zamówił i kupił dla nas te urządzenia i na mój wniosek zdeponował w magazynie. Kolejne zebranie 28 luty 2016 rok i przeznaczenie kwoty 500 zł na beton do fundamentów pod siłownię. W maju 2016 roku gdy nadszedł czas montowania siłowni zapala się zielone światło dla lokalizacji przy PKP. Dowiedziałem się, że nic nie stoi na przeszkodzie aby przekwalifikować część działki pod siłownię. W związku z tym 16 maja 2016 wraz z Rafałem Jażdżewskim złożyliśmy stosowny wniosek, który trafił do Wydziału Planowania Przestrzennego i Nieruchomości celem dalszego przekazania go do firmy aktualnie opracowującej zmiany obrębu Łubiana. 29 maja 2016 roku odbyło się kolejne zebranie w sprawie usytuowania siłowni. Mieszkańcy mimo tego, co wielokrotnie podkreślałem przed podjęciem decyzji, że ewentualny montaż siłowni przy dworcu z powodu trwających prac nad zmianą Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, będzie możliwy najwcześniej na wiosnę 2017 roku i tak zdecydowaną większością głosów zdecydowali właśnie o tej lokalizacji. 1 sierpnia 2016 roku pracownicy Zakładu Komunalnego pomogli przygotować teren pod przyszłą siłownię przy PKP. 25 września odbyło się Zebranie Wiejskie gdzie przeznaczyliśmy na inny cel kwotę 500 zł zarezerwowaną na montaż siłowni, która ciągle z tego samego powodu nie została zamontowana. 14 marca 2017 roku odbyło się kolejne zebranie na którym wciąż rozmawialiśmy o siłowni przy PKP i przeznaczyliśmy kolejny raz środki na ogrodzenie i montaż, bo miało się to wydarzyć niebawem, w kwocie łącznej 3500 zł. Niestety pod koniec roku, gdy znów nie udało się zamontować siłowni uzgodniliśmy z Wójtem, że kwota ta nie przepadnie i wykorzystamy ją w roku 2018. Niestety rok 2018 się kończy a siłownia jak nie stała tak nie stoi a wszystko to z powodu planów miejscowych, na które nie mam żadnego wpływu. Moim zdaniem to celowe działanie wójta. 

 

To Wy Mieszańcy, nie ja, podjęliście taką, a nie inną decyzję, a ja za Waszymi "plecami" jej nie zmienię. Gdyby tak było to po co robić zebrania! 

Oczywiste jest, że gdyby była Wasza wola o posadowieniu jej w innym miejscu, to dawno by tam stała.

Ta siłownia ma być dla Was a nie dla mnie.

 

Marcin Żurek


Podziel się artykułem z innymi!!

Popularne artykuły

Pomóżmy Robertowi stanąć na nogi!
Informacja "Lubeko" Sp. z o.o.
Na sprzedaż samochód - ogłoszenie LUBEKO
Nasza siłownia zewnętrzna już jest.

Komentarze

29.03.2019, 10:32 Marcin Żurek
2
Uchwały zebrania wykonuje soltys

29.03.2019, 10:26 Naprawdę jestem Robotem ;) ale muszę zaznaczać, że nie jestem... 176.221.***.***
0
To jeśli Sołtys był zablokowany jako organ wykonawczy Zebrania Wiejskiego itd. to może radny Marcin Żurek mógł coś zaradzić w temacie ;)

29.03.2019, 09:56 Naprawdę jestem Robotem ;) ale muszę zaznaczać, że nie jestem... 176.221.***.***
0
i jeszcze na koniec ;) wybierzmy nową lokalizację + jedną rezerwową. To może być pomocne rozwiązanie na przyszłość ...

29.03.2019, 09:53 Marcin Żurek
2
Sołtys nie strzela sobie w kolano. Soltys jest organem wykonawczym Zebrania Wiejskiego tak jak Wójt Rady Gminy. Jeśli mieszkańcy by chcieli na kurzum rynku i byłoby to zgodne z prawem to tak by była zamontowana.

29.03.2019, 09:48 Naprawdę jestem Robotem ;) ale muszę zaznaczać, że nie jestem... 176.221.***.***
-1
PS2. Proszę nie wałkujmy już PKP/ jeśli w nowej lokalizacji nie da się, to nie trzymajmy się jej na siłę. Tu akurat Sołtys sam sobie w kolano strzeliłeś bo jakby WIĘKSZOŚĆ na zebraniu powiedziała dla gimnazjalnej "beki" np. że na krzyżówce na kurzym rynku ma stać siłownia. To też byśmy mieli podobny problem co z PKP ;) Nie mam na celu nikogo urazić jedynie zobrazować szkopuł trzymania się przy miejscu, które z okazuje się niemożliwe do zagospodarowania. Nawet niżej wymienione miejsce nad jeziorem może być "spalone", wtedy trzeba działać w innym. Pozdrawiam serdecznie!

29.03.2019, 09:27 Naprawdę jestem Robotem ;) ale muszę zaznaczać, że nie jestem... 176.221.***.***
2
Propozycja, warta przemyślenia lokalizacji siłowni plenerowej: miejsce między terenem altan a pomostem gminnym. Teren starego boiska siatkówki plażowej(budowanego jeszcze za Pana Genia Lewińskiego(to był prawdziwy działacz. pozdrawiam serdecznie!)) Miejsce zostało zapomniane, stoją tam dwa słupy i zarosło trawą. Jest w bardzo atrakcyjnym miejscu, aż miło wybrać się na spacer nad jezioro i tam chwilę rozruszać duszę :) Trochę Vintage będzie ta NASZ siłownia ;) - to może być nawet zabawne! Jeśli nawet nie będzie to miejsce to może to boisko byśmy reaktywowali? PS. Poprośmy też Wójta/Sołtysa/Radnych o pomoc przy remoncie/odświeżeniu ścian/sprzętu na siłowni w szkole podstawowej w Łubianie. W tych godzinach będzie otwarta, podejść i rzucić okiem. Na pewno razem coś pomogą(jak będą chcieli)! Pewnie nie mają świadomości, że mamy taką potrzebę. Tam młode chłopaki co ćwiczą na siłowni pewnie by to szafneli w "czynie społecznym"(słusznie miniona epoka miała taką ciekawą maszynkę- jak czyn społeczny) jedynie jakiś fundusz na materiał i sprzęt zapewnić trzeba. Dopiszmy to tematu zebrania wiejskiego, Da radę Panie Sołtysie? pozdrawiam


Regulamin komentarzy


1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie banem.


Dodaj nowy komentarz


Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.