Planowany strajk w szkołach

2

Źródło: Internet


Zwracam się z prośbą do Państwa o bieżące śledzenie strony internetowej szkoły oraz w szczególności e-dziennika, za pośrednictwem których przekazywane będą na bieżąco informacje dotyczące zmian w organizacji pracy szkoły, np. o ewentualnym zawieszeniu zajęć, w związku z akcją strajkową mającą rozpocząć się w dniu 8 kwietnia 2019 r. 

Dyrektor Szkoły
Mirosław Pepliński

Poniżej treść komunikatu gminnego


Ze względu na bezpieczeństwo uczniów informujemy, że w związku z planowanym strajkiem za zgodą organu prowadzącego w dniach 8 i 9 kwietnia 2019 roku mogą zostać zawieszone zajęcia w szkołach:

  1. Szkoła Podstawowa w Wielkim Podlesiu
  2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowym Klinczu
  3. Zespół Kształcenia w Łubianie
  4. Zespół Szkół w Wąglikowicach
  5. Zespół Szkół w Skorzewie
  6. Szkoła Podstawowa w Kaliskach i Punkt Przedszkolny w Kłobuczynie.

W przypadku osiągnięcia porozumienia pomiędzy związkami zawodowymi a stroną rządową zajęcia i dowozy w szkołach odbędą się zgodnie z planem.

W związku z powyższym prosimy o śledzenie informacji na stronach internetowych oraz w e‑dziennikach.

Jednocześnie informujemy, że dyrektorzy szkół dołożą wszelkich starań, aby egzaminy: gimnazjalny i ósmoklasisty, odbyły się zgodnie z harmonogramem.

W związku z planowanym strajkiem nauczycieli w 6 z 9 szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Kościerzyna, w przypadku faktycznego zaistnienia sytuacji strajkowej proponujemy rodzicom, którzy nie będą mieli możliwości zająć się – zaopiekować swoimi dziećmi w tym czasie, przywiezienie dzieci do obiektów zarządzanych przez Zakład Sportu Kultury i Turystyki Gminy Kościerzyna: Centrum Sportu i Rekreacji w Skorzewie i Ośrodka Kultury i Edukacji w Nowym Klinczu, gdzie w godzinach od 8.00 do 13.00 będą odbywały się zajęcia opiekuńcze sportowo-rekreacyjne.  

Według wiedzy na dzień 05.04.2019 r. strajk nie jest planowany w Szkołach w Wielkim Klinczu, Niedamowie i Kornem.

Źródło: UG Kościerzyna

 

My ze swojej strony życzymy nauczyliom dojście do porozumienia a czytelników prosimy o powściągliwość przy komentowaniu. Komentarze niestosowne nie będą publikowane anonimowo. Jak ktoś chce publicznie to zapraszamy do Facebooka

Marcin Żurek

Kamil Pek


Podziel się artykułem z innymi!!

Popularne artykuły

Pomóżmy Robertowi stanąć na nogi!
Harmonogram odbioru odpadów - uwaga błąd
Awaria zasilania
Piękna Wieś Pomorska 2019. Łubiana znów na podium.

Komentarze

08.04.2019, 07:07 Brak słów 5.60.***.***
0
Normalny pracownik jak stwierdza ,że praca jest mu mało płatna zmienia ją. Sprzedawca idzie na budowlankę czy kierowce i pracuję po 200H miesięcznie i w tych pracach jest zwiększona ocena ryzyka zawodowego. Nauczyciel to może się kawą oparzyć, a pracownik budowlany same urazy i nieraz utrata życia.

07.04.2019, 16:41 ... 37.248.***.***
0
Tu nie tyle chodzi o szacunek a zrozumienie nauczycieli. Trzeba zwyczajnie zmienić tryb pracy. Równo dla wszystkich. 40-to godzinny tydzień pracy. Dwie soboty w miesiącu dyżury z dziećmi,których rodzice pracują. W okresie wakacji ferii przerw świątecznych,majówek itp. Również 8-mio godzinne dyżury. A socjalne? Większość pracowników fizycznych owszem słyszało o czymś takim. Każdy miał prawo wyboru kim chce zostać w przyszłości. Można walczyć o swoje lecz nie kosztem innych.

07.04.2019, 09:46 Rodzic. 31.0.***.***
-1
Moje dziecko nie rozumialo dlaczego nie pojdzie do szkoly. Wytlumaczylem mu, ze wykorzystywanie dzieci jako narzedzie do osiagniecia wlasnych celow jest tak podle, ze nie musi juz darzyc nauczyciela szacunkiem jaki mial on kiedys. Ciekawe jakie bedzie podejscie szanownych ,,nauczycieli,, kiedy moje dziecko nie pojdzie sobie do szkoly. Wstyd....naprawde nauczyciel mial kiedys powazanie i szacunek.


Regulamin komentarzy


1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie banem.


Dodaj nowy komentarz


Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.