Prognoza burzowa 17.05.2019

0

Źródło: pixabay.com


Dziś w godzinach popołudniowych, nocnych z piątku na sobotę i w sobotę rano na terenie województwa możliwe będą burze z opadami deszczu dochodzącymi do 15 – 25 mm, lokalnie do 30 mm. Burzom towarzyszyć również mogą silniejsze porywy wiatru do 70 – 75 km/h, nie wykluczony również grad o średnicy do 1 – 2 cm.


Polska znajduje się pomiędzy wyżem z centrum u wybrzeży Norwegii, a rozległym i płytkim układem niskiego ciśnienia z ośrodkiem nad Francją. Z południowego wschodu, znad basenu Morza Czarnego, napływa ciepła i wilgotna, niestabilna masa powietrza. Nad Polską znajduje się płytki, wypełniający się układ niżowy z dolnotroposferyczną linią zbieżności. Z upływem dnia kolejna dolnotroposferyczna linia konwergencji utworzy się nad północno wschodnią częścią kraju.

Prognozowane warunki:
Całkowity zapas wody w kolumnie powietrza wynosi do 20 - 30 mm. Stosunek zmieszania pary wodnej z powietrzem wynosi od 8 - 10 g/kg, na północnym wschodzie, w obszarze linii zbieżności wzrośnie do 12 g/kg. W wyniku dziennej insolacji słońca (wygrzewania) na północy kraju, gdzie przepływ powietrza będzie silniejszy, będą tworzyć się struktury wielokomórkowe. Nad północną i północno wschodnią częścią kraju konwekcję będzie wspomagać lewostronne wyjście prądu strumieniowego (Jet Stream).

Opracowanie: Dawid Gackowski


Podziel się artykułem z innymi!!

Popularne artykuły

Pomóżmy Robertowi stanąć na nogi!
Nasza siłownia zewnętrzna już jest.
Na sprzedaż samochód - ogłoszenie LUBEKO
Informacja "Lubeko" Sp. z o.o.

Komentarze

Regulamin komentarzy


1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie banem.


Dodaj nowy komentarz


Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.