Prognoza burzowa 21.05.2019

0

Źródło: własne + pixabay.com


We wtorek Polska będzie w zasięgu płytkiego układu niskiego ciśnienia z centrami znad południowo wschodnich Niemiec oraz południowej Polski. Nadal napływa i napływać będzie ciepła i wilgotna masa przetransformowanego powietrza zwrotnikowego (PZs) z nad południowego wschodu.


Mechanizmem napędowym do inicjacji głębokiej konwekcji będą dolnotroposferyczne  liczne strefy zbieżności wiatru występujące głównie na północy i północnym wschodzie kraju. 

W obrębie tej masy prognozowania jest umiarkowana niestabilność termodynamiczna. Prognozowanie wskaźniki: SBCAPE 1000-1600 J/kg tak że w warstwie mieszanej  (Mixed Layer CAPE) do 1000 - 1200J/kg, LI do -4°C, zapas wody w kolumnie powietrza (PW) 26 - 32mm, a stosunek zamieszania pary wodnej z kilogramem powietrza (mixting ratio) wyniesie do 8 - 12g/kg, gradient temperatury na poziomie 850-500 hPa do 0.7°C/100m, uskok kierunkowy wiatru w warstwie 0 - 3km wyniesie do 50 - 100 m2/s2, uskok pionowy wiatru w warstwie 0 - 6km do 14 - 18 m/s.

Głównym  zagrożeniem będą intensywne opady deszczu, do 15 - 20 lokalnie do 35 mm, tak że możliwy opad gradu do 1 - 3cm, nie można również wykluczyć silniejszych porywów wiatru do 75 km/h.


Podziel się artykułem z innymi!!

Popularne artykuły

Nasza siłownia zewnętrzna już jest.
Informacja "Lubeko" Sp. z o.o.
Na sprzedaż samochód - ogłoszenie LUBEKO
Pomóżmy Robertowi stanąć na nogi!

Komentarze

Regulamin komentarzy


1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie banem.


Dodaj nowy komentarz


Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.