Baśniowa Suwalszczyzna - wycieczka Sołectwa Skorzewo

0

Źródło: www.national-geographic.pl


Sołectwo Skorzewo organizuje wycieczkę BAŚNIOWA SUWALSZCZYZNA w programie:  Wilczy Szaniec – Klasztor w Wigrach – Suwałki – Mosty w Stańczykach - Trójstyk Granic – Cisowa Góra – Sejny – Studzieniczna. Termin: 09-11.09.2019 (3 dni). Chętnych prosimy o kontakt u Pana Piotra Świeczkowskiego pod numerem telefonu 600 090 326 do 07.07.2019. 


Program (program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie):

Dzień 1: Zbiórka uczestników wycieczki w Skorzewie wcześnie rano. Spotkanie z kierowcą autokaru i pilotem wycieczki. Wyjazd w stronę Gierłoża. Wizyta w Wilczym Szańcu, kwaterze głównej Adolfa Hitlera w latach 1941-44 i naczelnego dowództwa sił zbrojnych III Rzeszy. Następnie przejazd do Wigier. Zwiedzanie Pokamedulskiego Klasztoru, gdzie przed dwudziestoma laty wypoczywał Jan Paweł II podczas swojej pielgrzymki do Polski. Transfer na zakwaterowanie w okolicach Suwałk. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: Śniadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem Suwałk, drugiego co do wielkości miasta województwa podlaskiego. Suwałki, zwane też potocznie „polskim biegunem zimna” są również największym miastem historycznej Suwalszczyzny oraz największym współczesnym miastem na terenie Polski spośród należących niegdyś do Wielkiego Księstwa Litewskiego. Czas wolny w centrum miasta lub dla chętnych wizyta w muzeum Marii Konopnickiej. Wyjazd w stronę Stańczyków. Wejście na przepiękne wiadukty kolejowe z lat 1917-18 nieczynnej już infrastruktury trasy Gołdap-Żytkiejmy. Wyjazd do miejscowości Bolcie, gdzie przespacerujemy się do słynnego Trójstyku Granic polskiej, litewskiej i rosyjskiej. Następnie przejazd do jeziora Hańcza, będącego najgłębszym jeziorem w Polsce oraz Cisowej Góry, znajdującego się na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego punktu widokowego. Rozpościera się z niego zapierająca dech w piersiach panorama na jeziora, łąki, torfowiska i wzniesienia terenu. Na Cisowej Górze znajduje się także krzyż i pamiątkowa tablica upamiętniająca pielgrzymkę papieża Jana Pawła II do Polski w 1999 roku. Powrót na obiadokolację, nocleg.

Dzień 3: Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do miejscowości Sejny, miasteczka historycznie silnie związanego z duchowością. Wejście do pięknej świątyni pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny ze słynącą cudownymi łaskami figurką Matki Bożej Sejneńskiej. Transfer do Krasnogrudy. Wyjazd do Studzienicznej, miejscowości zawdzięczającej swą nazwę legendzie o studni, której woda uzdrawiała choroby oczu. Studzieniczna jest bardzo ważnym punktem kultu maryjnego na Suwalszczyźnie. Odwiedzimy tam znane sanktuarium, które również kojarzone jest z pielgrzymką Papieża Polaka. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Skorzewa w godzinach wieczornych.

Cena: 460 zł/osobę, obejmuje:

  • transport komfortowym autokarem,
  • zakwaterowanie w hotelu*** w Suwałkach (2 noclegi),
  • wyżywienie zgodnie z programem; śniadania i obiadokolacje,
  • usługi pilota - przewodnika podczas całej wycieczki,
  • bilety wstępu: Wilczy Szaniec, Klasztor w Wigrach, Mosty w Stańczykach,
  • ubezpieczenie NNW.

Więcej informacji i aktualności pod adresem: facebook.com/solectwo-skorzewo


Podziel się artykułem z innymi!!

Popularne artykuły

Pomóżmy Robertowi stanąć na nogi!
Wybory 2019 - ankieta
Łubiana wybrała przy rekordowej frekwencji
Wybory 2019 - lista kandydatów

Komentarze

Regulamin komentarzy


1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie banem.


Dodaj nowy komentarz


Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.