Czy Twój pies ma ciepło w budzie?

6

Źródło: Internet


Mrozy, które dały się nam ostatnio we znaki mają jeszcze nie ustępować. O ile my sobie z nimi radzimy to nasz pies nie zawsze ma taką możliwość. 

Powszechnie panuje przekonanie, że pies ma grube futro, a pod nim tłuszcz i nic mu się nie stanie. Nic bardziej mylnego. 

 


Jeden pies mieszka z nami w ciepłym domu gdzie wyleguje się na kanapie czy przy kominku, inny w kojcu z budą, jeszcze inny wolno biega po naszej posesji, na której ma swoją budę. Są i takie co mieszkają w budzie i są na łańcuchu - niestety. 

O ile psiakom wolno biegającym nic nie powinno się stać to te na łańcuchu czy w kojcu mogą mieć problem w tak niskich temperaturach. Wystarczy tak niewiele, aby zadbać o ich bezpieczeństwo i komfort. Wyścielenie budy słomą  to już dla wielu pełnia psiego szczęścia. O misce z jedzeniem i piciem nie wspomnę. 

Nie bądź obojętny - pies to nie przedmiot.

Marcin Żurek.

 

Do napisania powyższego zainspirował mnie dzisiejszy telefon od jednej z mieszkanek, poruszonej psim losem w naszej miejscowości.


 Podziel się artykułem z innymi!!

Popularne artykuły

Zaginęła nasza mieszkanka
 • Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie poszukuje zaginionej Małgorzaty Princ, 40-letniej mieszk...
 • Czytaj więcej...
Poszukiwania zakończone
 • Potwierdziły się wczorajsze doniesienia na temat odnalezienia zaginionej w poniedziałek Małgorzat...
 • Czytaj więcej...
Ścieżki rowerowe?
 • Od ponad dwóch lat słyszymy o planowanej budowie ścieżek rowerowych w Gminie Kościerzyna.
 • Czytaj więcej...

Komentarze

 • 03.03.2018, 15:46 Robert 37.47.***.*** 3
  Proponuję wysłać Animalsow i straż gminną do domu przy skrzyżowaniu Rolniczej i Źródlanej ( nowy dom). Tam siedzi młodziutki pies w kojcu. Ma wiecznie zamarzniętą wodę i resztki jedzienia typu naleśniki - też zmrożone. Proponuję tym państwu oddać psa do schroniska, bo nie radzą z nim sobie i nie mają zielonego pojęcia choćby o karmieniu!!! Zrobiłem przez płot kilka zdjęć i proszę o interwencję Pana sołtysa.
 • 02.03.2018, 15:48 Przerażona 31.0.***.*** 1
  Dorosłe psy mają futro które chroni je przed zimnem a co z MŁODYM PSEM??? Przecież one nie mają jak chronić się przed mrozami które od dłuższego czasu utrzymują się na zewnątrz.. już jakiś czas obserwuje młodego pieska sąsiadów który został zamknięty w kojcu z budą. Buda jest pusta, nie ma siana ani głupiego koca który chociaż trochę ogrzałby tego młodego psiaka. Miska z wodą zamarznięta. Karma w tym mrozie również zamarzła z misce. Pies jest żywa istota i powinno się mu zapewnić chociaż trochę ciepła w te mrozy. Jestem zawiedziona postawa ludzi
 • 27.02.2018, 19:10 Lucyna 188.146.***.*** 3
  Popieram. Dziękuję.
 • 27.02.2018, 16:51 Lucyna. 188.146.***.*** 1
  To prawda, pies to nie rzecz, to czująca istota. Podobnie, jak my odczuwa strach, ból, ciepło, .....zimno także. Psy mają zdolność regulowania temperatury i przystosowywania się do warunków pogodowych, ale do pewnego stopnia i tylko wtedy, kiedy człowiek nie ogranicza mu dodatkowo -możliwości ruchu. Łańcuch, ciasny kojec...., to nie są niczym naturalnym dla tych zwierząt, to patenty człowieka.... . Jeśli psu nawet udaje się jakoś przeżyć, przetrzymać silne mrozy, to na pewno jest mu zimno, cierpi..., podczas gdy jego pan, którego zwierze bezwarunkowo kocha, siedzi w ciepłym mieszkaniu. Tak, pies odczuwa miłość, kocha nas mimo wszystko, nie płaćmy mu za tę bezwarunkową miłość - cierpieniem. Wiele psów corocznie zamarza. Zamarznięty pies na łańcuchu, to straszny widok, pełno jest znowu zdjęć w internecie. W tym roku zima znowu zbiera swoje żniwo. Ktoś, gdzieś napisał, że właśnie za to nie lubi zimy. Zima może być piękna, jest piękna, a zwierzęta za przyczyną - nie zimy, a "lekkomyślności" człowieka nie muszą zamarzać, czy też w jakikolwiek sposób cierpieć, niczym na to nie zasłużyły. Słoma na zimę w każdej budzie jest bezwzględnie konieczna, wszelkie tkaniny, szmaty....szybko robią się mokre...... Ciepła karma, to także nasz obowiązek w ten mroźny czas. Dziękuję Panie Marcinie za publikację. Pozdrawiam serdecznie. Lucyna Binder.
Dodaj nowy komentarz


Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.