Egzaminy na prawo jazdy również w Chojnicach

1

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury


Podczas sesji sejmiku województwa pomorskiego radni zdecydowali o utworzeniu czwartego ośrodka egzaminacyjnego w naszym regionie. Już za rok oprócz Gdyni, Gdańska i Słupska będzie można zdać prawo jazdy również w Chojnicach.


Kiedy powstanie ośrodek?

Sam plac manewrowy to nie wszystko. W filii Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku będzie również budynek administracyjny, gdzie przeprowadzane będą egzaminy teoretyczne. – Zakupimy nowy sprzęt komputerowy oraz pojazdy egzaminacyjne – dodaje Roman Nowak.  – Jako samorząd województwa jesteśmy gotowi do jak najszybszego rozpoczęcia prac. Jeszcze w tym roku pozyskamy grunt pod inwestycję. Adaptacja placu manewrowego i budynku administracyjnego potrwa mniej więcej rok. Szacowany koszty inwestycji to około 3 mln zł. – informuje wicemarszałek Świlski. Chojnicki ośrodek zlokalizowany będzie przy ulicy Gdańskiej w rejonie Urzędu Celnego i bazy materiałowej Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Jakie egzaminy w Chojnicach?

W nowo wybudowanym ośrodku przeprowadzane będą egzaminy w kilku najbardziej popularnych kategoriach. – Będą to motocyklowe kategorie: AM, A1, A2, A oraz kategoria samochodów osobowych B1 oraz B – mówi dyrektor Nowak. Egzaminy na pozostałe kategorie nadal odbywać się będą w Gdańsku i Słupsku. W ciągu roku nowa filia może mieć nawet 12 tysięcy klientów.  – Mam nadzieję, że pierwsze egzaminy w Chojnicach odbędą się w pod koniec 2019 roku - dodaje dyrektor PORD.

Źródło: pomorskie.euPodziel się artykułem z innymi!!

Popularne artykuły

Zaginęła nasza mieszkanka
  • Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie poszukuje zaginionej Małgorzaty Princ, 40-letniej mieszk...
  • Czytaj więcej...
Poszukiwania zakończone
  • Potwierdziły się wczorajsze doniesienia na temat odnalezienia zaginionej w poniedziałek Małgorzat...
  • Czytaj więcej...
Ścieżki rowerowe?
  • Od ponad dwóch lat słyszymy o planowanej budowie ścieżek rowerowych w Gminie Kościerzyna.
  • Czytaj więcej...

Komentarze

  • 28.02.2018, 11:00 Zniesmaczony 188.146.***.*** 3
    Już widzę jak ludzie po zdaniu egzaminu w Chojnicach będą pięknie i płynnie poruszać się po np: trójmieście:( Potem wjeżdża taki na obwodnicę i leci całe 60km/h....
Dodaj nowy komentarz


Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.