Egzaminy na prawo jazdy również w Chojnicach

1

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury


Podczas sesji sejmiku województwa pomorskiego radni zdecydowali o utworzeniu czwartego ośrodka egzaminacyjnego w naszym regionie. Już za rok oprócz Gdyni, Gdańska i Słupska będzie można zdać prawo jazdy również w Chojnicach.


Kiedy powstanie ośrodek?

Sam plac manewrowy to nie wszystko. W filii Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku będzie również budynek administracyjny, gdzie przeprowadzane będą egzaminy teoretyczne. – Zakupimy nowy sprzęt komputerowy oraz pojazdy egzaminacyjne – dodaje Roman Nowak.  – Jako samorząd województwa jesteśmy gotowi do jak najszybszego rozpoczęcia prac. Jeszcze w tym roku pozyskamy grunt pod inwestycję. Adaptacja placu manewrowego i budynku administracyjnego potrwa mniej więcej rok. Szacowany koszty inwestycji to około 3 mln zł. – informuje wicemarszałek Świlski. Chojnicki ośrodek zlokalizowany będzie przy ulicy Gdańskiej w rejonie Urzędu Celnego i bazy materiałowej Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Jakie egzaminy w Chojnicach?

W nowo wybudowanym ośrodku przeprowadzane będą egzaminy w kilku najbardziej popularnych kategoriach. – Będą to motocyklowe kategorie: AM, A1, A2, A oraz kategoria samochodów osobowych B1 oraz B – mówi dyrektor Nowak. Egzaminy na pozostałe kategorie nadal odbywać się będą w Gdańsku i Słupsku. W ciągu roku nowa filia może mieć nawet 12 tysięcy klientów.  – Mam nadzieję, że pierwsze egzaminy w Chojnicach odbędą się w pod koniec 2019 roku - dodaje dyrektor PORD.

Źródło: pomorskie.eu


Podziel się artykułem z innymi!!

Popularne artykuły

Awaria zasilania
Piękna Wieś Pomorska 2019. Łubiana znów na podium.
Harmonogram odbioru odpadów - uwaga błąd
Pomóżmy Robertowi stanąć na nogi!

Komentarze

28.02.2018, 11:00 Zniesmaczony 188.146.***.***
3
Już widzę jak ludzie po zdaniu egzaminu w Chojnicach będą pięknie i płynnie poruszać się po np: trójmieście:( Potem wjeżdża taki na obwodnicę i leci całe 60km/h....


Regulamin komentarzy


1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie banem.


Dodaj nowy komentarz


Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.