Wybory 2019 - lista kandydatów

0

Źródło: wikipedia.pl + własne


Szanowni Mieszkańcy, drodzy Czytelnicy. Do wyborów pozostały zaledwie cztery dni, a żeby dobrze wybrać trzeba wiedzieć co jest do wyboru oraz mieć czas na zastanowienie się nad tym wyborem. W dalszej części prezentujemy kandydatów do Sejmu i Senatu zarejestrowanych w naszym okręgu wyborczym numer 26 (Sejm) i 63 (Senat).


Artykuł został podzielony na dwie części:

  1. Wybory do Sejmu RP
  2. Wybory do Senatu RP

W wyniku losowania komitety wyborcze otrzymały numery swoich list według poniższego porządku:

  1. Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - program
  2. Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość - program
  3. Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - program
  4. Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość - program
  5. Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni - program

Każdy z komitetów zarejestrował 28 kandydatów, co daje łączną ilość 140 chętnych na 14 mandatów, jak widać gołym okiem, mamy 10 kandydatów na jedno miejsce w Sejmie RP w naszym okręgu.

Jak wszyscy dobrze pamiętamy od wyborów samorządowych nie minął pełny rok i ledwo opadł kurz po poprzedniej kampanii wyborczej. Na poniższej liście znajdziemy kandydatów, którzy zostali wybrani na różne stanowiska właśnie w trakcie wspomnianych wyborów i którzy dzisiaj kandydują na kolejne stanowisko, ale tym razem poza samorządem. Jako wyborcy musimy zadać sobie pytanie, czy ci kandydaci są godni zaufania swoich wyborców, skoro po niespełna roku chcą już porzucić dany od wyborców mandat zaufania w zamian za zielony fotel w Sali Posiedzeń przy ulicy Wiejskiej w Warszawie.

Pozostały tylko cztery dni, zróbmy sami sobie ciszę wyborczą i nie oglądajmy telewizji tylko zapoznajmy się z programami wyborczymi poszczególnych komitetów, zastanówmy się nad nimi i zadajmy sobie kilka pytań:

  • Czy są one na pewno na tyle realne na ile wyglądają?
  • Czy nie będą miały negatywnych skutków, które dopiero za jakiś czas będą nam doskwierać?
  • Czy hasła głoszone w programach są zgodne z wyznawanymi przez nas wartościami?
  • Czy założenia się nie powtarzają względem poprzednich kadencji?
  • Czy na pewno to co obiecują partie leży w gestii Parlamentu, czy może jednak to samorządy będą musiały się uporać z tym, aby spełnić wymogi nowych przepisów?
  • Czy nie jest to po prostu przysłowiowy makaron nawijany na uszy?

Poniżej lista kandydatów w kolejności ustalonej podczas losowania:

Lista nr 1. Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe
1 BIERNACKI Marek Parlamentarzysta Gdynia nie należy do partii politycznej 
2 TOCZEK Marek Jerzy żołnierz zawodowy Julianów członek partii politycznej: Polska Nas Potrzebuje 
3 SZATKOWSKI Radosław Jan inżynier rolnik Reda członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe 
4 ELZANOWSKI Czesław Andrzej nauczyciel akademicki Słupsk członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe 
5 TKACZYK Jerzy Andrzej urzędnik samorządowy Starzyno członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe 
6 LESNER Łukasz Jan Trener Reda członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe 
7 MASZLUCH Mirosław Józef lekarz Bytów nie należy do partii politycznej 
8 GRUCHAŁA Michał Rajmund informatyk Chojnice nie należy do partii politycznej 
9 GNIAZDOWSKA Elżbieta nauczyciel Karwieńskie Błoto Drugie członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe 
10 BUJANOWICZ Krzysztof Robert urzędnik administracji Wejherowo członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe 
11 PRUSZAK Krzysztof Ludwik politolog Obliwice członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe 
12 SZOSTAKIEWICZ Aldona Maria ogrodnik Włynkówko nie należy do partii politycznej 
13 ZAWADZKI Leszek Andrzej politolog Chojnice członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe 
14 MIKOŁAJCZYK Anna geodeta Gdynia członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe 
15 KELIŃSKI Tadeusz geodeta Leszno członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe 
16 MARKOWSKA Irena Maria rolnik Klaskawa nie należy do partii politycznej 
17 ZARZECKI Krzysztof Józef handlowiec Reda członek partii politycznej: Unia Europejskich Demokratów 
18 ZIELIŃSKA Danuta Przedsiębiorca Czersk nie należy do partii politycznej 
19 LUBCZYŃSKA-KIEŁPIŃSKA Anita Monika Politolog Chojnice nie należy do partii politycznej 
20 KAMROWSKA Marta Karolina student logistyki Gdynia nie należy do partii politycznej 
21 KONCZANIN Bogusława pedagog Człuchów członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe 
22 KRZEKOTOWSKI Jarosław Andrzej ekonomista Nowęcin członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe 
23 PIANKOWSKA Bożena Barbara rolnik Nowe Polaszki nie należy do partii politycznej 
24 KACZMAREK Jacek Piotr student prawa Gdynia nie należy do partii politycznej 
25 PRZYBYLSKI Wojciech Wiesław nauczyciel akademicki Gdynia członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe 
26 DORNIAK Krystyna Stefania księgowa Żukowo nie należy do partii politycznej 
27 KUPCEWICZ Janusz Bogdan nauczyciel Gdynia członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe 
28 MĘCZYKOWSKI Dariusz Franciszek nauczyciel Grabówko nie należy do partii politycznej

Lista nr 2. Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
1 HORAŁA Marcin Michał parlamentarzysta Gdynia członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość 
2 MRÓWCZYŃSKI Aleksander Mikołaj parlamentarzysta Chojnice członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość 
3 MÜLLER Piotr Józef prawnik Słupsk członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość 
4 ŚNIADEK Janusz inżynier mechanik Gdynia członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość 
5 ZWIERCAN Małgorzata Grażyna instruktor terapii uzależnień Gdynia nie należy do partii politycznej 
6 ZARUDZKI Ryszard Janusz zootechnik Gdynia członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość 
7 SROKA Magdalena Joanna specjalista ds. administracji i zarządzania Trąbki Wielkie członek partii politycznej: Porozumienie Jarosława Gowina 
8 ŁUCZYK Mariusz Wojciech polityk Miastko członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość 
9 KARCZEWSKI Piotr Mariusz przedsiębiorca Kościerzyna członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość 
10 DAMBEK Roman Witold inżynier mechanik Gdynia członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość 
11 TREDER Adam ekonomista Słupsk członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość 
12 DREWA Marcin Paweł politolog Wejherowo członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość 
13 WETTA Krzysztof Adam dyrektor szkoły Lębork członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość 
14 MACKIEWICZ-SASIAK Violetta Lilianna socjolog Reda członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość 
15 STOLARCZYK Paweł prawnik Gdynia członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość 
16 LEYK Andrzej specjalista ochrony informacji niejawnych Prokowo-Prokowskie Chrósty członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość 
17 BUNIOWSKA Wiesława Barbara nauczyciel Jastarnia członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość 
18 LIS Anna dyrektor szkoły Przewłoka nie należy do partii politycznej 
19 BIAŁOOKA-KOSTENECKA Danuta Jadwiga prawnik Gdynia członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość 
20 KUŻOWNIK Jan przedsiębiorca Łeba członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość 
21 BIROSZ Mariusz Krzysztof inżynier mechanik - maszyny i urządzenia energetyczne Czarne członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość 
22 TOBOLSKA Monika specjalista ds. zamówień publicznych Chojnice członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość 
23 WAŃTUCHOWICZ Anna Marta przedsiębiorca Ustka członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość 
24 BYSTRON Andrzej Grzegorz kurator sądowy Mezowo członek partii politycznej: Solidarna Polska 
25 KRYGIER-NOWAK Urszula Grażyna urzędnik Łeba członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość 
26 KURZELEWSKA Arleta radca prawny Człuchów nie należy do partii politycznej 
27 KOWALSKI Michał Bartosz nauczyciel Władysławowo członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość 
28 KLAWITER Kazimierz urzędnik państwowy Rumia członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Lista nr 3. Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej
1 SENYSZYN Joanna profesor Gdynia członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej 
2 RUTKA Marek Andrzej nauczyciel akademicki Gdynia członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia 
3 HASKA Karolina właścicielka małego sklepu Wejherowo członek partii politycznej: Lewica Razem 
4 ŁUKASZEWICZ Anna Beata wyższy urzędnik samorządowy Słupsk nie należy do partii politycznej 
5 LUBIEWSKI Adam Marek inspektor ochrony danych Kębłowo członek partii politycznej: Lewica Razem 
6 SZUBIŃSKA Bożena Leokadia żołnierz Gdańsk członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia 
7 PONULAK Jan Stanisław manager Warszawa nie należy do partii politycznej 
8 KUTWA Marzena analityk finansowy Słupsk członek partii politycznej: Lewica Razem 
9 WIRKUS Katarzyna Gabriela kierownik domu pomocy społecznej Rzepnica nie należy do partii politycznej 
10 LAMPART Jacek Heliodor handlowiec Lębork członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej 
11 GAJEWSKA Beata Krystyna nauczyciel wychowania do życia w rodzinie Gdynia członek partii politycznej: Lewica Razem 
12 KWIATKOWSKI Ryszard Zygmunt inżynier budownictwa Słupsk nie należy do partii politycznej 
13 ŻYNIS Jakub Mikołaj stolarz Gdynia członek partii politycznej: Lewica Razem 
14 KOZIOŁ Krzysztof Kazimierz nauczyciel Bińcze nie należy do partii politycznej 
15 JAROSZ Maciej menadżer Borkowo nie należy do partii politycznej 
16 STENCEL Beata Krystyna doradca klienta Kościerzyna członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej 
17 KOWALEWSKI Michał Stanisław lektor języka obcego Gdynia członek partii politycznej: Lewica Razem 
18 MARCIAK Rafał Marcin psycholog biznesu Gdynia członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia 
19 ZAJĄCZKOWSKA Anna tester oprogramowania komputerowego Gdynia członek partii politycznej: Lewica Razem 
20 CZUBALA Grażyna Teresa ekonomista Gdańsk nie należy do partii politycznej 
21 LAMENTOWICZ Wojciech nauczyciel akademicki Rumia nie należy do partii politycznej 
22 SZCZOTKOWSKI Andrzej urzędnik Charnowo członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej 
23 DRYWA Magdalena Karolina pracownik centrum obsługi telefonicznej Gdynia członek partii politycznej: Lewica Razem 
24 WEKWERT Paweł Władysław rolnik Radosław członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia 
25 STRZELECKA Magdalena Jadwiga prezes Reda nie należy do partii politycznej 
26 SŁUPECKI Jacek Ignacy programista aplikacji Borkowo członek partii politycznej: Lewica Razem 
27 NOWAK Dominika Wirginia specjalista bankowości Gdynia członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia 
28 STRZELCZYK Marcin Tomasz prezes Gdynia członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej

Lista nr 4. Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość
1 DZIAMBOR Artur Erwin nauczyciel Gdynia członek partii politycznej: Korwin 
2 KOZIEŁ Andrzej Mirosław inżynier mechanik budowy okrętów Gdynia członek partii politycznej: Ruch Narodowy 
3 WAŁDOCH Marcin Piotr nauczyciel akademicki Chojnice nie należy do partii politycznej 
4 KŁECZEK Tomasz Jan przedsiębiorca Rumia członek partii politycznej: Ruch Narodowy 
5 LOTKOWSKI Adam przedsiębiorca Gdynia nie należy do partii politycznej 
6 TRUSZKOWSKI Michał Maciej operator CNC Gdynia członek partii politycznej: Ruch Narodowy 
7 SZYMCZAK Wiesława Helena emerytowana położna Gdynia nie należy do partii politycznej 
8 GRYŃ Jarosław administratywista Lębork członek partii politycznej: Ruch Narodowy 
9 STUPKIEWICZ Magdalena przedsiębiorca Stegna członek partii politycznej: Korwin 
10 BRUC Piotr Sławomir policjant Kębłowo członek partii politycznej: Ruch Narodowy 
11 ŚWIECZKOWSKI Arkadiusz Krzysztof kierowca Somonino nie należy do partii politycznej 
12 WIECZOREK Łukasz Dariusz technik utrzymania ruchu Starogard Gdański członek partii politycznej: Ruch Narodowy 
13 SYPNIEWSKA-MARCZYK Agnieszka HR manager i trener biznesu Gdynia nie należy do partii politycznej 
14 GŁOWACKI Bartłomiej Wojciech technik BHP Glincz członek partii politycznej: Ruch Narodowy 
15 DYSZER Michał przedsiębiorca Lemany członek partii politycznej: Korwin 
16 KOZŁOWSKI Krzysztof Wiktor nauczyciel Reda nie należy do partii politycznej 
17 JARZĘBIŃSKI Damian Piotr przedsiębiorca Kartuzy członek partii politycznej: Korwin 
18 KUBIAK Edyta specjalista ds. logistyki kontenerowej Gdynia członek partii politycznej: Ruch Narodowy 
19 SZYNAKA Paulina Anna tester oprogramowania Gdynia nie należy do partii politycznej 
20 WARCIKOWSKA Katarzyna Anna koordynator działu handlowego Gdynia nie należy do partii politycznej 
21 POKRYFKA Paweł Przemysław bez zawodu Gdynia nie należy do partii politycznej 
22 SZCZEPANIAK Agnieszka Wiktoria psycholog Gdynia nie należy do partii politycznej 
23 PAPROCKA Małgorzata nauczyciel Gdynia nie należy do partii politycznej 
24 DUDA Gabriela Teresa pracownik socjalny Gościcino członek partii politycznej: Ruch Narodowy 
25 TRELA Zuzanna Dominika inżynier środowiska Gdynia nie należy do partii politycznej 
26 SUGIER Sylwia Katarzyna specjalista ds. kontroli jakości Skarszewy nie należy do partii politycznej 
27 ZBLEWSKA Maria Joanna krawcowa Gdańsk nie należy do partii politycznej 
28 LIPSKI Przemysław Emil nauczyciel Lędowo-Osiedle członek partii politycznej: Ruch Narodowy 

Lista nr 5. Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
1 NOWACKA Barbara Anna informatyczka Warszawa członek partii politycznej: Inicjatywa Polska 
2 PLOCKE Kazimierz Florian inżynier rolnik Kłanino członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP 
3 KONWIŃSKI Zbigniew Marek historyk Słupsk członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP 
4 KRZYWONOS-STRYCHARSKA Henryka Krystyna maszynistka biurowa Gdańsk nie należy do partii politycznej 
5 BONNA Leszek Jacek menager Chojnice członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP 
6 AZIEWICZ Tadeusz ekonomista Gdynia członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP 
7 FURGO Grzegorz Witold menager kultury Gdańsk członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP 
8 SZUMEŁDA Radomir przedsiębiorca Gdynia nie należy do partii politycznej 
9 KWIECIEŃ Janina nauczyciel Sierakowice nie należy do partii politycznej 
10 WAWROWSKA Danuta Krystyna radca prawny Grabno członek partii politycznej: Nowoczesna 
11 SZLAS Rafał Bogusław przedsiębiorca Wejherowo nie należy do partii politycznej 
12 DZIERŻYŃSKI Arkadiusz Wacław finansista Mosty członek partii politycznej: Inicjatywa Polska 
13 ŁUCZYCKA Krystyna nauczyciel języka polskiego Człuchów nie należy do partii politycznej 
14 DOMOZYCH Marika student gospodarki przestrzennej Gdynia nie należy do partii politycznej 
15 STRUK Andrzej Franciszek technik mechanik Jastarnia członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP 
16 SZCZYGIEŁ Karolina Justyna towaroznawca Łęczyce członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP 
17 MIELEWCZYK Iwona Teresa nauczyciel Osowo Lęborskie członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP 
18 SZROEDER Jaromir Jacek pracownik muzeum - kustosz Parchowo członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP 
19 KALINOWSKA Jolanta Maria politolog Karczemki członek partii politycznej: Socjaldemokracja Polska 
20 WOJTUNIK Anna Monika dyplomowany opiekun medyczny Pierwoszyno członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP 
21 SINGER Elżbieta doktor nauk ekonomicznych Brusy nie należy do partii politycznej 
22 RYCKIEWICZ Iwona Maria nauczyciel Pasieka nie należy do partii politycznej 
23 BONDARENKO Adam menager kultury Człuchów nie należy do partii politycznej 
24 NAMYŚLAK Hubert Konrad adwokat Lębork nie należy do partii politycznej 
25 SOPYŁŁO Tomasz Szczepan politolog Lębork członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP 
26 SKÓRZYBÓT Igor student filozofii Cewice nie należy do partii politycznej 
27 WITTBRODT Piotr Witold ekonomista Gdynia członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP 
28 DĄBKOWSKI Marek Artur nauczyciel historii Gdynia członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Źródło: wybory.gov.pl

W wyborach do Senatu obowiązuję inna ordynacja wyborcza, która mówi, że bezpośrednio wygrywa kandydat, który zbierze największą ilość głosów. W naszym okręgu nr 63. mamy trzech kandydatów na jedno miejsce w Sali Obrad Senatu RP.

1. BONKOWSKI Waldemar, stolarz, Rekownica, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SENATORA WALDEMARA BONKOWSKIEGO, nie należy do partii politycznej 
2. DRELICH Dariusz, wyższy urzędnik państwowy, Lublewo, Gdańskie KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość 
3. LAMCZYK Stanisław Józef, inżynier mechanik, Somonino, KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Źródło: wybory.gov.pl

Kamil Pek


Podziel się artykułem z innymi!!

Popularne artykuły

Łubiana wybrała przy rekordowej frekwencji
Wybory 2019 - ankieta
Wyniki ankiety przedwyborczej
Pomóżmy Robertowi stanąć na nogi!

Komentarze

09.10.2019, 08:16 Ktoś 31.0.***.***
0
To LPG ma podrożeć :)

08.10.2019, 22:01 bukaka 94.254.***.***
0
Litr paliwa 3 ziko chyba LPG :D :D :D


Regulamin komentarzy


1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie banem.


Dodaj nowy komentarz


Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.