Łubiana w Internecie

Gość_7383: hyhyhy :P
Sołtys: ale ładne :-)
Gość_8582: musi być sensacja to i wpisy będą
Gość_3913: wszystkim mieszkańcom życzę wesołych spokojnych świąt :)
Gość_2754: WeSoŁyCh ŚwIąT (!) (!) (!)

Imię:
Wiadomość:

:) :( ;) :P :D :| :O :S O.O 8) :_( :-* (!) (?)

poniedziałek, 01 lipiec 2013 00:00

1 lipiec 2013 - rozpoczął się nowy etap w naszym życiu.

(5 głosów)

Czy zdążyłeś wyrzucić swoje "stare śmieci" przed północą? Jeśli nie to masz problem. Właśnie wybiła północ a wraz z nią wchodzi w życie nowa ustawa śmieciowa. Ja swoje wyrzuciłem na wszelki wypadek o 23:30 bo zegarki mogą chodzić różnie. Zastanawiam się tylko co dalej. Właśnie zjadłem sobie jogurt i mam problem czy.....

...nie, nie nie o mycie chodzi. Problem czy aby na pewno dobrze opróżniłem pudełko. Jedząc jogurt czytałem ulotkę od Związku Gmin Wierzyca:

• ulotka1
  • ulotka2
  • ulotka3
  • ulotka4
  • ulotka5

Stwierdziłem, że dobrze więc wyrzucam do pojemnika na surowce. Nie są opisane ale domyślam się, że to ten żółty. W sumie to nikt nie mówił jakiego będą koloru. Najwyżej potem przełożę. Nie najadłem się tym jogurtem i zachciało mi się jajecznicy. Wybijam na miseczkę jajko i.... znów problem. Nie mam pojemnika na odpadki BIO. Co robić? Jajka już nie złożę więc odkładam skorupki na bok bo patelnia gorąca. Jem tą jajecznicę i męczy mnie co zrobić ze skorupami. Może po cichutku wyniosę do niebieskiego kubła jako te stare. Może nikt mnie nie zauważy i nie doniesie, Jednak nie. Musimy być EKO. Postanowiłem, że włożę je do siatki i i położę  koło śmietnika jako BIO. Fajnie bo BIO ma być wywożone 1 raz w tygodniu. Na razie się nie martwię bo to pierwszy dzień więc dziś nikt po to nie przyjedzie. W przyszły poniedziałek teoretycznie gdyby nie ustawa SITA zabrałby niebieskie kubły a wraz z nimi moje skorupki. Teraz nie wiem kiedy i po co przyjadą. Poczekam ze skorupkami i wszystkim tym co się w kuchni wytworzy tydzień czasu. Jak nie przyjadą to wyląduje to w zmieszanych.

Szanowny mieszkańcu Łubiany i wszyscy mieszkańcy Gminy Kościerzyna oraz pozostałych gmin leżących w zasięgu ZGW, Zanim zaczniesz robić sobie śniadanie przeczytaj dokładnie ulotkę. Jeśli nie masz ulotki to zapraszam do mnie. Ostatnio będąc w urzędzie udało mi się jeszcze troszkę ulotek zdobyć. W planach miałem wręczyć ją każdemu wraz z deklaracją. Niestety po około 100 wydanych deklaracjach ulotek zabrakło. Nie zabrakło natomiast samych deklaracji oraz instrukcji jak ją wypełnić i ile i komu płacić.

Jeśli jednak nadal macie Państwo jakikolwiek problem to proszę kontaktować się ze Związkiem Gmin Wierzyca w Starogardzie Gdańskim. Kompetentny pracownik na pewno udzieli Państwu wyczerpującej odpowiedzi. Wtedy ja poproszę o kontakt do mnie w celu podania otrzymanej odpowiedzi na zadane pytanie a dopiszemy je do naszej listy. Dane kontaktowe - link1 lub link2.

Pisząc ten artykuł popijałem soczek. Wypiłem go do końca i stał te kilkanaście minut koło mnie i znów problem. Dość suchy kartonik czy nie?

Niektórzy (w sumie to wiadomo którzy) powiedzą, że jestem złośliwy. Może i tak, może i nie. Na pewno jestem kompletnie zdezorientowany, podobnie jak większość z nas.

Kończąc życzę wszystkim tego, aby od dziś nie spędzili połowy życia przy śmietniku. Miejmy nadzieję, że ta ustawa uchroni nasze środowisko a nie doprowadzi do tego, co przedstawia poniższy rysunek.

Marcin Żurek

Czytany 413 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 06 październik 2013 19:40