Ważne Sprawy
>>>Konkurs Piękna Wieś Pomorska 2014: Łubiana na I miejscu w powiecie.<<<..............
środa, 12 luty 2014 15:09

Energetyczne Centrum - niższe rachunki za prąd - AKTUALIZACJA - kolejne uwagi.

(5 głosów)

Szanowni Mieszkańcy. Pojawiły się sygnały o pracownikach firmy Energetyczne Centrum S.A. proponujących niższe rachunki za prąd.

Nie znam szczegółów tych wizyt, nie wiem co Państwu proponowano i co podpisywaliście. Od jakiegoś już czasu w Polsce rynek energetyczny został "uwolniony" i to my dziś decydujemy od kogo kupimy energię. Energia to jedno a przesył energii to drugie.

Ja ze swojej strony mogę podać Państwu kilka wskazówek:

- zanim podpiszecie cokolwiek poproście nowego dostawcę o przedstawienie oferty i porównajcie (skonsultujcie) z obecnym dostawcą.

- podpisując umowę na 3 lata nie wiemy jaki krok zrobi obecny dostawca

- obecna faktura składa się z wielu czynników: abonament, opłata za zużytą energię, opłata za przesłaną energię itp.

- jest więcej niż prawdopodobne, że po zawarciu umowy będziecie otrzymywać 2 faktury - jedną za energię a drugą za jej przesył. Wtedy to już mało kto zrozumie i tak niezrozumiałe dla wielu faktury.

Jeśli ktoś z Państwa ma jakieś pytania zapraszam do dyskusji. Ostateczna decyzja i tak zależy tylko od Was. Ja dostawcy zmieniać nie będę.

Poproszę jutro do siebie kogoś z Was, kto ma taką ofertę do przeanalizowania.

Marcin Żurek.

DODANO:

Poniżej skany dokumentów, jakie przedstawi Wam przedstawiciel tej firmy. Na miejscu niektórym ciężko na szybko przeczytać. Przed podjęciem ewentualnej decyzji warto się z tym zapoznać.

Ci z Państwa, którzy podpisali nową umowę i uważają, że zrobili to zbyt pochopnie mają prawo do odstąpienia od umowy składając stosowne pismo w ciągu 10 dni od podpisania umowy.

Kolejne moje uwagi:

- różnica w cenie za 1kW/h to 0.0488 zł. Przy przeciętnym zużyciu 100kW/h miesięcznie daje różnicę 4,88. Do tego dochodzi 2,46 zł miesięcznie opłata handlowa. Różnica robi się tylko 2.42 zł. Do tego obowiązkowo musicie płacić 5,99 zł ubezpieczenia.

- Stawka obowiązuje tylko w pierwszym roku. W latach kolejnych jest praktycznie na tym samym poziomie co u obecnego dostawcy.

- Umowa podpisywana jest na 3 lata. Po tym okresie jeśli nie rozwiążecie umowy automatycznie zostaje przedłużona na kolejne 3 lata a nie jak w większości przypadków na czas nieokreślony.

- Przeglądnijcie swoje dotychczasowe umowy. Mogą tam być jakieś opłaty za zerwanie umowy z obecnym dostawcą.

- Na załączonych dokumentach nigdzie nie ma nr. telefonu. Co w sytuacji jak będziecie chcieli się skontaktować?

- Dostajecie prezent - Kartę Korzyści a z nią rabat np 30% na usługi stomatologiczne czy 10% na unikalne oferty turystyczne. Ale do jakiego dentysty? A do takiego w sieci Dent-a-Medical ale tylko po wykupie pakietu LUX-MED. Darmowe porady prawne tylko dla klientów, którzy skorzystają z oferty Bezpieczny Prąd dla Biznesu

Tyle ode mnie.

DECYZJA NALEŻY TYLKO I WYŁĄCZNIE DO PAŃSTWA!!!

• prad1
  • prad2