sobota, 08 czerwiec 2013 22:00

"Otwarte Serca" w ZOO

Napisane przez

1 czerwca o godz 8.00 rano dzieci oraz młodzież niepełnosprawna wraz ze swoimi rodzinami, a także z wolontariuszami Stowarzyszenia „OTWARTE SERCA” wyruszyli na wycieczkę integracyjną do gdańskiego ZOO. Podczas wycieczki do Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku dzieci zobaczyły i poznały różne gatunki gadów, ssaków, ptaków, płazów i ryb, które do tej pory widziały tylko w książkach lub telewizji.

czwartek, 06 czerwiec 2013 22:00

Sesja Rady Gminy 7 czerwiec 2013

Napisał

W dniu dzisiejszym odbyła się kolejna Sesja Rady Gminy Kościerzyna. Przytoczę tylko punkty dotyczące głównie nas - mieszkańców Łubiany. Najważniejszym dla nas było odznaczenie medalem i odznaką „Złoty Laur” Księdza Kanonika Bogdana Augustyniaka.

czwartek, 06 czerwiec 2013 22:00

Zaproszenie na szkolenie.

Napisał

Szanowni mieszkańcy. Firma Lumen Technik ma zaszczyt zaprosić Państwa na bezpłatne szkolenie z zakresu odnawialnych źródeł energii. Więcej informacji na plakacie.

Drodzy mieszkańcy. Im więcej wypełnionych deklaracji spływa do mnie, tym więcej pojawia się pytań. Na większość z nich odpowiadam Wam na miejscu ale część z nich wymaga odpowiedzi przez związek. Przedstawione poniżej Wasze pytania przesłałem do Związku Gmin z prośbą o odpowiedzi, abym mógł je Wam przedstawić. Niektórzy z Was dzwonią z pytaniami, niektórzy zadają je na miejscu. Jeśli macie jeszcze jakieś pytania to proszę je zadawać tu lub przez zakładkę kontakt - link.

środa, 05 czerwiec 2013 22:00

Kolejny piesek jedzie do Tczewa.

Napisał

Jak wszytko pójdzie zgodnie z planem to piesek, o którym pisaliśmy kilka dni temu - link - też pojedzie do Tczewa. Pani, która wczoraj zabrała czarnego na chudych nogach dziś powiedziała, że jak dostarczę jej go do Kościerzyny to ona go zawiezie.

wtorek, 04 czerwiec 2013 22:00

Czarny pies na chudych nogach.

Napisał

Jeszcze troszkę piesek by pomieszkał w Łubianie a stałby się naszą „maskotką - symbolem”. Niestety nie byłoby to bezpieczne. Pies nie był szczepiony. Nie wiadomo czy i na co choruje. Chodził po śmietnikach więc mogło być różnie.

wtorek, 04 czerwiec 2013 22:00

Sprzątamy najbliższą okolicę 3 - uzupełnienie

Napisał

Szanowni mieszkańcy. Po udanej akcji sprzątania naszej miejscowości w dniu 16 maja jest propozycja, aby zorganizować kolejną.  (poprzedni artykuł i zdjęcia). Wszystkich chętnych zapraszamy  w czwartek 27 czerwca na godzinę 17.30.

poniedziałek, 03 czerwiec 2013 22:00

Boiska ORLIK

Napisał

Drodzy mieszkańcy. W związku z wieloma Waszymi skargami na funkcjonowanie ORLIKA, oraz prośbami o zajęcie się tą sprawą informuję, że dnia 28 maja poinformowałem Wójta Pana Grzegorza Piechowskiego o nadal istniejącym problemie. Przekazałem również Wasze niezadowolenie dotyczące niedotrzymania słowa z naszego zebrania o zmianach personalnych na orliku jak i to, że zgłaszane problemy Radnemu Śliwickiemu nic nie wniosły w tej sprawie.