środa, 26 czerwiec 2013 19:22

Ropa w Łubianie?

Napisał

Jeden z naszych mieszkańców przesłał dziś zdjęcie przedstawiające fascynujące odkrycie. Mamy w Łubianie ogromne złoża ropy. Od kilku lat prowadzone były intensywne badania. Teraz już wiemy, czemu nie mamy porządnego kąpieliska i czemu są trudności z nabyciem pozwolenia na amatorski połów ryb.

środa, 26 czerwiec 2013 18:28

Zmiany na ORLIKU

Napisał

Drodzy mieszkańcy. Wszystkie Wasze sygnały dotyczące funkcjonowania orlika zostały przekazane Wójtowi, o czym byliście Państwo informowani – link. W końcu doczekaliśmy się rozwiązania problemu. Nie pisałem o nim wcześniej aby nie zapeszyć.

środa, 26 czerwiec 2013 06:29

Sprzątamy najbliższą okolicę 3 - ODWOŁANIE

Napisał

UWAGA. Odwołujemy dzisiejszą akcję. Powodów jest wiele - mokro w lesie, mieszkańcy spółdzielni Milenium mają zebranie i do tego "przewodnik" pokaźniej grupy zbieraczy ma dziś II zmianę.
Ja cały czas jestem zainteresowany tematem i jak tylko podacie Państwo jakiś termin i nic nie stanie na przeszkodzie na pewno się spotkamy.

poniedziałek, 24 czerwiec 2013 22:00

Rehabilitacja daje lepsze zdrowie

Napisał

26 marca 2013 r została podpisana umowa pomiędzy powiatem Kościerskim a Stowarzyszeniem Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Sprawnej Inaczej „ OTWARTE SERCA” na realizację zdania publicznego pod tytułem: „Rehabilitacja daje lepsze zdrowie” Celem tego zadania była głownie rehabilitacja osób niepełnosprawnych ze Stowarzyszenia oraz nauczenie prostych czynności rehabilitacyjnych rodziców dzieci niepełnosprawnych.

poniedziałek, 24 czerwiec 2013 18:09

Ankieta

Napisał

Szanowni Państwo. Kamil przygotował nową ankietę. Dotyczy ona wyrażenia przez Was swojej opinii o potrzebie spotkania z przedstawicielami Związku Gmin Wierzyca na temat nowego systemu gospodarowania odpadami. Cały czas przychodzicie Państwo z różnymi pytaniami, na które ja nie odpowiem publicznie i nie wezmę na siebie za to odpowiedzialności. 

poniedziałek, 24 czerwiec 2013 04:28

Noc Sobótkowa

Napisał

W niedzielę 23 czerwca w Łubianie odbyła się III Noc Sobótkowa. Jeśli tylko organizatorzy dostarczą mi jakieś materiały z jej przebiegu to zostaną one opublikowane na naszej stronie. Organizatorami tegorocznej imprezy byli...

niedziela, 23 czerwiec 2013 22:00

Ustawa śmieciowa a... uprzejmie donoszę.

Napisał

Jeszcze nie weszła w życie ustawa śmieciowa a już funkcjonuje "UPRZEJMIE DONOSZĘ". Ustawa ma na celu uporządkować nasze śmieci i w większości przypadków ona się sprawdzi. Niestety ustawa jak ustawa nie jest doskonała....

niedziela, 23 czerwiec 2013 22:00

III Noc Świętojańska w Łubianie na sportowo

Napisał

23 czerwca br. Wdzydzka Inicjatywa Rozwoju Turystyki , Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział w Łubianie , Rada Sołecka w Łubianie wspólnie z OSP Łubiana oraz XXIII Drużyną Harcerską  ZHP im. „Remusowa Kara” zorganizowała po raz trzeci Kaszubską Noc Sobótkową w Łubianie.