poniedziałek, 27 maj 2013 22:00

Kto zna tego pieska?

Napisał

Kilka dni temu do jednego z mieszkańców ul. Kaszubskiej przybłąkał się piesek. Piesek ten jest bardzo łagodny, radosny i oswojony. Wygląda na to, że nie jest psem bezdomnym.

sobota, 25 maj 2013 22:00

Dzień Dziecka 2013

Napisał

Niezmiennie od kilku lat 23 Drużyna Harcerska z Łubiany im. Remùsowô Kara organizuje imprezy dla naszych milusińskich. Śladem lat ubiegłych i w tym roku nie zapomnieli o najmłodszych.

środa, 22 maj 2013 22:00

Zbieramy makulaturę - akcja trwa.

Napisał

Szanowni mieszkańcy. Po udanej akcji Dziennika Bałtyckiego i Lasów Państwowych "Drzewko za makulaturę" wsadziliśmy wszystkie drzewka, które pięknie się przyjęły. Aby w przyszłym roku zdobyć więcej drzewek już zbieramy makulaturę.

środa, 22 maj 2013 22:00

Elektrośmieci

Napisał

Równolegle z makulaturą zbieramy również elektrośmieci i zużyte baterie. Cel zbiórki jest taki sam jak makulatury. Chronimy środowisko, oszczędzamy pieniądze i zbieramy drzewka. Akcja "Drzewko za makulaturę" obejmuje również elektrośmieci.

Szanowni mieszkańcy Łubiany, właściciele domków letniskowych Sudomie i Garczyn oraz właściciele wszelkich nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych na terenie Sołectwa Łubiana gdzie powstają odpady komunalne. Wszyscy już dziś wiemy, że z dniem 1 lipca zaczyna obowiązywać nowy SYSTEM GOSPODAROWANIA ODPADAMI. Obowiązkiem każdego właściciela nieruchomości jest zdobycie, wypełnienie i złożenie DEKLARACJI O WYSOKOŚCI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI.

wtorek, 21 maj 2013 22:00

System gospodarowania odpadami - AKTUALIZACJA

Napisał

Z dniem 1 lipca zaczyna obowiązywać nowy SYSTEM GOSPODAROWANIA ODPADAMI.  Związek Gmin Wierzyca, w obrębie działania którego jest Gmina Kościerzyna opublikował na stronie internetowej poniższy artykuł:

 

poniedziałek, 20 maj 2013 22:00

"Nasze" śmieci już odebrane

Napisał

Szanowni Mieszkańcy. W dniu wczorajszym w godzinach popołudniowych na zlecenie Lasów Państwowych śmieci zebrane podczas naszej akcji zostały wywiezione z lasu. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za zaangażowanie.

Marcin Żurek