Szanowni Rodzice w dn. 16 września br. planujemy zorganizować jednodniową wycieczkę sportowo – edukacyjną dla dzieci. Chcielibyśmy pojechać do Łeby i tam zagrać mecz towarzyski z lokalną drużyną oraz odwiedzić największy w Polsce PARK JURAJSKI i Labirynt Parku Łeba. Ponadto chcielibyśmy, aby dzieci mogły spędzić ten czas wspólnie integrując się ze sobą oraz swoimi rówieśnikami mieszkającymi w Łebie.

piątek, 25 sierpień 2017 07:39

Spotkanie dla właścicieli lasów

Napisał

Dnia 29 sierpnia br. (wtorek) o godz. 14.00 w Sali im. Lubomira Szopińskiego w Kościerzynie, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego organizuje spotkanie z przedstawicielami firmy International Paper Kwidzyn Sp. z o.o. oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku. Spotkanie adresowane jest do Samorządów z terenu Województwa Pomorskiego i właścicieli lasów prywatnych poszkodowanych w nawałnicy, która przeszła w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r.

piątek, 25 sierpień 2017 07:20

Podatki - III rata

Napisał

Szanowni Mieszkańcy oraz Letnicy. Informuję, że od dziś, od godziny 11 będzie można wpłacać III ratę podatku od nieruchomości. Termin płatności III raty podatku upływa 15 września.

Około 700 interwencji, ponad 2.000 zaangażowanych w działania strażaków, dziesięciodniowa walka z usuwaniem skutków nawałnicy, zniszczony sprzęt, umundurowanie, wyeksploatowane samochody - tak w wielkim skrócie można podsumować działania straży pożarnej po nocy z 11 na 12 sierpnia. Ratowali życie, zdrowie i mienie, nie szczędząc sił i czasu. - To cisi bohaterowie. Dzielni są ci nasi strażacy - podkreślają mieszkańcy. - Gdyby ktoś wcześniej powiedział mi, że taki kataklizm będzie miał miejsce i że ludzie będą potrafili aż tyle dać z siebie, to bym nie uwierzył.

środa, 23 sierpień 2017 06:29

Wdzydze Wikingów - już w ten weekend

Napisał

Drużyna Odtwórstwa Historycznego Niflheim ma zaszczyt zaprosić Państwa, zarówno widzów jak i odtwórców, na kolejną edycję Wdzydzkich Spotkań z Historią! Będziemy mieli niebywałą okazję cofnąć się w czasie o około tysiąc lat i poznać intrygujący świat Słowian i Wikingów. Festiwal odbędzie się w dniach 26 i 27 sierpnia 2017 roku. Miejsce pozostaje niezmienne – zajazd "U Sołtysa" we Wdzydzach Kiszewskich. W programie imprezy m.in. pokazy walk, kramy, czy indywidualne turnieje wojów.

wtorek, 22 sierpień 2017 19:37

Urząd Gminy Kościerzyna informuje.

Napisał

Reklamacja z tytułu przerw w dostawie prądu

Wichura, która przeszła przez Kaszuby w nocy z 11 na 12 sierpnia, dała się we znaki wielu osobom, które przez długi czas musiały radzić sobie bez prądu. W takiej sytuacji warto wiedzieć, że odbiorcy indywidualni mogą domagać się wypłaty odpowiednich bonifikat za czas, w którym zostali pozbawieni prądu.

wtorek, 22 sierpień 2017 19:07

Wieści z Naszej Gminy Kościerzyna nr 43

Napisał

Urząd Gminy Kościerzyna opublikował kolejny numer "Wieści z Naszej Gminy Kościerzyna". W wersji elektronicznej możemy go przeczytać klikając w poniższy link. 

wtorek, 22 sierpień 2017 17:19

Cyrk Pomponi w Łubianie

Napisał

Szanowni Mieszkańcy, Letnicy, Turyści.

Już jutro, w środę 23 sierpnia, zawita do Łubiany CYRK POMPONI. 

Szczegóły na poniższym plakacie. 

Strona 9 z 227