Około 700 interwencji, ponad 2.000 zaangażowanych w działania strażaków, dziesięciodniowa walka z usuwaniem skutków nawałnicy, zniszczony sprzęt, umundurowanie, wyeksploatowane samochody - tak w wielkim skrócie można podsumować działania straży pożarnej po nocy z 11 na 12 sierpnia. Ratowali życie, zdrowie i mienie, nie szczędząc sił i czasu. - To cisi bohaterowie. Dzielni są ci nasi strażacy - podkreślają mieszkańcy. - Gdyby ktoś wcześniej powiedział mi, że taki kataklizm będzie miał miejsce i że ludzie będą potrafili aż tyle dać z siebie, to bym nie uwierzył.

środa, 23 sierpień 2017 06:29

Wdzydze Wikingów - już w ten weekend

Napisał

Drużyna Odtwórstwa Historycznego Niflheim ma zaszczyt zaprosić Państwa, zarówno widzów jak i odtwórców, na kolejną edycję Wdzydzkich Spotkań z Historią! Będziemy mieli niebywałą okazję cofnąć się w czasie o około tysiąc lat i poznać intrygujący świat Słowian i Wikingów. Festiwal odbędzie się w dniach 26 i 27 sierpnia 2017 roku. Miejsce pozostaje niezmienne – zajazd "U Sołtysa" we Wdzydzach Kiszewskich. W programie imprezy m.in. pokazy walk, kramy, czy indywidualne turnieje wojów.

wtorek, 22 sierpień 2017 19:37

Urząd Gminy Kościerzyna informuje.

Napisał

Reklamacja z tytułu przerw w dostawie prądu

Wichura, która przeszła przez Kaszuby w nocy z 11 na 12 sierpnia, dała się we znaki wielu osobom, które przez długi czas musiały radzić sobie bez prądu. W takiej sytuacji warto wiedzieć, że odbiorcy indywidualni mogą domagać się wypłaty odpowiednich bonifikat za czas, w którym zostali pozbawieni prądu.

wtorek, 22 sierpień 2017 19:07

Wieści z Naszej Gminy Kościerzyna nr 43

Napisał

Urząd Gminy Kościerzyna opublikował kolejny numer "Wieści z Naszej Gminy Kościerzyna". W wersji elektronicznej możemy go przeczytać klikając w poniższy link. 

wtorek, 22 sierpień 2017 17:19

Cyrk Pomponi w Łubianie

Napisał

Szanowni Mieszkańcy, Letnicy, Turyści.

Już jutro, w środę 23 sierpnia, zawita do Łubiany CYRK POMPONI. 

Szczegóły na poniższym plakacie. 

poniedziałek, 21 sierpień 2017 18:57

Opłata za śmieci.

Napisał

Szanowni Mieszkańcy.

Przypominam, że do 25 sierpnia obowiązani jesteśmy do uiszczenia, bez wezwania, kolejnej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na rzecz Związku Gmin Wierzyca w wysokości zgodnej ze złożoną deklaracją.

niedziela, 20 sierpień 2017 14:11

Wszystko (prawie) wróciło do normy.

Napisał

Wszyscy pamiętamy co wydarzyło się w nocy z 11 na 12 sierpnia. My, w przeciwieństwie do naszych najbliższych sąsiadów, czyli gmin Lipusz i Dziemiany, byliśmy przez naturę potraktowani bardzo ulgowo. Śmiało można stwierdzić, że u nas to tylko lekko wiał wiatr. 

Nikt nie stracił zdrowia ani życia. Nie zabrało nikomu dachu czy domu. Po prostu, nie mieliśmy tylko prądu. Niestety, ale 7 domostw nie ma go do dzisiaj (nie mają również wody) i ten stan potrwa jeszcze ok 3 dni.

niedziela, 20 sierpień 2017 12:36

"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych"

Napisał

Szanowni Mieszkańcy. 

W dniu 19 sierpnia 2017 roku zmarł nasz mieszkaniec

Jan Wilma

Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 22 sierpnia 2017 r.

Strona 12 z 230