poniedziałek, 15 luty 2016 22:30

Poczet sołtysów Łubiany

Napisał
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
odznaka sołtysa, okres międzywojenny do 1945 roku odznaka sołtysa, okres międzywojenny do 1945 roku znalezione w sieci

Szanowni Mieszkańcy. Tworząc stronę internetową naszego sołectwa, rękami Kamila oczywiście, miałem na nią wiele pomysłów. Pomysłów na to, co powinno się na niej znaleźć, a co nie. Momentami Kamil miał mnie już dość, bo ciągle coś wymyślałem.

Wiele z pomysłów znalazło się na stronie od samego początku. Inne dochodziły sukcesywnie. Jeszcze inne czekają "na lepsze czasy". Teraz przyszła kolej na poczet sołtysów. Zabierałem się do tego dość długo. Tu popytałem, tam popytałem i na tym się kończyło. Momentami wątpiłem, że uda się coś dowiedzieć. Mało kto pewnie pamięta, jacy byli sołtysi w Łubianie, pomyślałem. Pewnego dnia, całkiem niedawno, coś mnie znów naszło. Spotkawszy Księdza Kanonika Bogdana Augustyniaka, przypomniał mi się plan stworzenia pocztu. Porozmawiałem z księdzem na ten temat, powiedziałem mu, co już wiem, a co bym chciał wiedzieć i jakie mam zamiary. Dziś zaszczycił mnie swoją obecnością nie kto inny, jak własnie Ksiądz Kanonik. Wręczył mi kartkę z notatkami, które zmotywowały mnie do podjęcia tematu pocztu sołtysów. Oto, co wiem na dzień dzisiejszy:

1945 - 1951 Józef Stoltman, zamieszkały pod nr. 23 (dawniej "Skansen"), dziś ulica długa 16

1951 - 1967 Michał Worzała, zamieszkały nad rzeką koło mostu vis a vis starej szkoły, dziś ul. Kaszubska 13

1967 - 1986? Józef Murglin, zamieszkały pod nr. 35, dziś ul. Kaszubska 20

1986? - 1990 Zygmunt Błaszkowski

1990 - 2013 Henryk Żołnowski, zamieszkały ul. Lipowa

Powyższe dane to bardzo dobry materiał, aby zacząć realizować plan. Jeszcze raz serdecznie dziękuję Księdzu Kanonikowi za zaangażowanie.

Szanowni mieszkańcy. Jeśli posiadacie jakąś wiedzę, może macie gdzieś w domach zapiski, może nawet fotografie moich poprzedników i uważacie, że to dobry pomysł, to bardzo proszę o pomoc w tworzeniu tego pocztu. 

Na chwilę obecną nie wiem jeszcze, czy ograniczę się tylko do imion, nazwisk i okresu urzędowania, czy może właśnie będzie to wzbogacone o dane, jakie przekazał mi Ksiądz Kanonik.

Na pewno poproszę Kamila o nową zakładkę na stronie głównej. Kamil na pewno się ucieszy, że znów coś od niego chcę.

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi, informacje i materiały.

Marcin Żurek 

Wszelkie kolejne zapisy będą dokonywane TU [LINK]

 

 

Wyświetlony 1412 razy Ostatnio zmieniany piątek, 19 luty 2016 05:37
Dodaj komentarz
REGULAMIN:
1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu,
2. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.
3. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.
4. Nie używamy wulgaryzmów.
5. Nie obrażamy nikogo.
6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.
7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie banem.
Kod antyspamowy Odśwież