piątek, 16 czerwiec 2017 11:37

Kto da więcej?

Napisał
Oceń ten artykuł
(12 głosów)

Czyli wielka "licytacja" na szczytny cel.

Przedmiotem "licytacji" jest ręcznie malowany talerz widoczny na zdjęciu. 

a jak do tego doszło....

3 czerwca br. w czasie festynu "Dzień Ceramika 2017" na Worzałówce jedną z wielu atrakcji było malowanie na porcelanie dla dzieci. Jako że tez jestem dzieckiem, jak by nie patrzeć, usiadłem do farbek i stworzyłem to oto właśnie arcydzieło. W uzgodnieniu z Prezesem ZPS "Lubiana" S.A. Panem Zbigniewem Andrzejewskim postanowiliśmy wystawić go na "licytację". 

Tak też się właśnie stało i w tym momencie rozpoczynamy naszą "licytację".

 

Przedmiotem "licytacji" jest talerz Boss 20,5 (produkcji oczywiście ZPS "Lubiana")ręcznie malowany przez sołtysa wsi Łubiana farbami wszkliwnymi a następnie wypalony w piecu.

Startujemy od 10 zł 

Propozycje podbijamy o pełne 10 zł lub ich wielokrotność.

"Licytujemy" tylko na Facebook-u na profilu sołectwa i tylko przez wiarygodne profile, oferty profili fikcyjnych będą usuwane.

"Licytacja" trwa do dnia 15 lipca do  godziny 23.00.

Jeśli ktoś nie ma konta na Facebooku i nie chce go założyć może swoją propozycję darowizny złożyć osobiście u mnie, wtedy ja, za jego zgodą podam tę wartość i wskażę potencjalnego darczyńcę

15 lipca od godziny 18.00 będzie można również "licytować" osobiście w czasie festynu, który odbędzie się na altanach w Łubianie.

Zwycięzca otrzyma "licytowany" talerz po wpłaceniu na konto Urzędu Gminy Kościerzyna kwoty równej lub większej tytułem darowizny na rzecz Sołectwa Łubiana.

Cel "licytacji" - zakup części materiałów niezbędnych do zbudowania zadaszonej sceny na altanach w Łubianie.

Oczywiście nie jest to prawdziwa licytacja, bo nawet nie znam przepisów jakie mogłyby mieć tu zastosowanie. To nic innego jak dobrowolna chęć wsparcia naszego sołectwa określoną, zaproponowaną przez darczyńcę kwotą gdzie w ramach podziękowania osobie, która zdeklaruje najwyższą kwotę darowizny przekażę przedmiotowy talerz.

Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby inni darczyńcy, których proponowana kwota nie będzie najwyższa, przekazali taką darowiznę na ten sam cel. Każdy darczyńca otrzyma podziękowanie i okolicznościowy kubeczek. 

 

Ja ze swojej strony wierzę, że nasza "licytacja" przyniesie dużo zabawy i pozwoli pozyskać nam pierwsze środki na urozmaicenie altan. 

LINK DO "LICYTACJI" NA FB - kliknij aby przejsć

Marcin Żurek

 

 

 

Wyświetlony 1139 razy Ostatnio zmieniany piątek, 16 czerwiec 2017 12:13
Dodaj komentarz
REGULAMIN:
1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu,
2. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.
3. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.
4. Nie używamy wulgaryzmów.
5. Nie obrażamy nikogo.
6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.
7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie banem.
Kod antyspamowy Odśwież