niedziela, 23 lipiec 2017 19:10

Powieś tabliczkę z numerem domu!

Napisał
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Urząd Gminy Kościerzyna przypomina o obowiązku umieszczania na nieruchomości tabliczek z numerem porządkowym. Właściciele nieruchomości zabudowanych lub inne podmioty, które takimi nieruchomościami władają, mają obowiązek umieszczenia w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości.

 W przypadku, gdy budynek położony jest w głębi ogrodzonej nieruchomości, tabliczkę z numerem porządkowym umieszcza się również na ogrodzeniu. Podstawa prawna: art. 47b ust. 1, 2, 4 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. z 2010 r. Nr 193, poz.1287 z późn. zm.). Wobec powyższego apelujemy do wszystkich właścicieli, administratorów, dozorców użytkowników nieruchomości o dopełnienie obowiązku umieszczenia w odpowiednim miejscu, a także należytym  utrzymaniu tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości. Pamiętajmy, że często od prawidłowego umieszczenia informacji o numerze nieruchomości zależy nasze życie, bowiem z tych informacji korzystają służby Pogotowia, Straży Pożarnej, Policji oraz Straży Gminnej, a także firmy odbierające odpady. Za niedostosowanie się do tych przepisów grożą mandaty karne.

Jednocześnie w celu sprawnej obsługi nieruchomości w zakresie odbioru odpadów komunalnych przypominamy właścicielom domków letniskowych o obowiązku właściwego oznakowania nieruchomości tabliczkami z numerami porządkowymi, a w przypadku nieruchomości gdzie nie nadano takiego numeru, tabliczką z numerem ewidencyjnym działki. Informacje te winny być tożsame z danymi wskazanymi w złożonych deklaracjach.

Źródło UG Kościerzyna

Wyświetlony 1367 razy
Dodaj komentarz
REGULAMIN:
1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu,
2. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.
3. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.
4. Nie używamy wulgaryzmów.
5. Nie obrażamy nikogo.
6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.
7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie banem.
Kod antyspamowy Odśwież