czwartek, 17 sierpień 2017 05:48

Jak pomóc poszkodowanym? - Aktualizacja

Napisał
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Łubiana szczęśliwie nie ucierpiała w nawałnicy poza chwilowym brakiem zasilania, ale nasi sąsiedzi stracili bardzo dużo.

U naszych najbliższych sąsiadów z gminy Lipusz nadal brakuje zasilania, stan ten w niektórych sołectwach tej gminy takich jak Tuszkowy, Śluza i inni ma się utrzymywać od jednego miesiąca, a miejscami nawet dwóch miesięcy! Brak zasilania nie jest największym problemem, brakuje podstawowych środków codziennego użytku. Media ogólnopolskie mówią tylko u Rytlu, my oczywiście nie umniejszamy zaszłej tam tragedii, ale o Lipuszu nikt nie mówi, nikt nie pamięta. Pomóżmy im.

Potrzebne są m.in: woda, paliwo do agregatów i pił spalinowych, łańcuchy do pił, konserwy, plandeki, Dodatkowo podstawowe środki czystości i żywność dla osób poszkodowanych, olej do smarowania łańcuchów, mieszanka do rozcieńczania paliwa, rękawiczki robocze, plandeki, folie do przykrywania dachów, miotły, grabie, taczki, piły motorowe, agregaty prądotwórcze, latarki, baterie, koce, pościele, kołdry, ręczniki, jednorazowe naczynia i sztućce, papier toaletowy, ręczniki kuchenne, płyny do naczyń, worki na śmieci, środki higieny osobistej.

Poniżej prezentujemy jak można pomóc poszkodowanym.

Zbiórka darów:

- Urząd Gminy Lipusz codziennie do godziny 20 [link],

- Hufiec ZHP Kościerzyna zbiera od 16 do 18 sierpnia w godzinach 18-20 w Kościerskim Domu Kultury [link],

- Kibice Arka Gdynia Kościerzyna zbierają dnia 17 sierpnia od godziny 19:00 do 19:15 na kościerskim rynku [link],

- W niedziele po każdej Mszy Świętej w każdym kościele naszej diecezji odbędzie się zbiórka do puszek [link],

- Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Lipusz organizuje zbiórkę pieniędzy na numer konta 63 8340 0001 0201 0038 2000 0001, BS Starogard Gdański odział w Lipuszu, tytułem: pomoc poszkodowanym [link].

 

Jeżeli zna ktoś jeszcze jakieś formy wsparcia naszych sąsiadów to prosimy o pomoc w rozszerzeniu listy, propozycje piszmy w komentarzach. 

Pokażmy, że nie jesteśmy obojętni na krzywdę sąsiadów.

Marcin Żurek i Kamil Pek.

 

Wyświetlony 2295 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 17 sierpień 2017 06:53
Dodaj komentarz
REGULAMIN:
1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu,
2. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.
3. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.
4. Nie używamy wulgaryzmów.
5. Nie obrażamy nikogo.
6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.
7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie banem.
Kod antyspamowy Odśwież