środa, 27 wrzesień 2017 18:10

A może Ty masz jeszcze jakiś pomysł?

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dzień 30 września każdego roku to graniczna data, gdzie Radni z Sołtysami mogą składać wnioski do budżetu gminy na kolejny rok. Od roku 2013 czynnie biorę w tym udział. Początkowo z Jerzym Śliwickim, teraz z Rafałem Jażdżewskim.

Wniosek taki zawiera zarówno Wasze propozycje jak i nasze osobiste spostrzeżenia. Znajdują się w nim też często pozycje niezrealizowane z lat poprzednich. 

W tym roku również taki wniosek mamy gotowy. Jest jednak jeszcze troszkę czasu i postanowiłem zwrócić się do Was z prośbą o przesyłanie propozycji. Może jest jeszcze coś wartego uwagi i nie jest zapisane w naszym wniosku? Piszcie do mnie do piątku 29 września. W sobotę uzupełnię wniosek o ewentualne pozycje.

Musimy jednak pamiętać o jednej bardzo istotnej sprawie. Złożenie wniosku nie jest jednoznaczne z jego realizacją w 100%. To wygląda podobnie jak z naszym "funduszem sołeckim", gdzie potrzeby wielokrotnie przekraczają możliwości finansowe.

Nie podawajcie proszę propozycji drogowych i oświetleniowych, bo na chwilę obecną mamy przyjęty plan, którego realizacja zajmie jeszcze kilka dobrych lat.

 

Marcin Żurek

Wyświetlony 800 razy
Komentarze   
 • 0

  # ? 2017-09-28 16:07

  a mogli by polać asfalt do Sycowej Huty?
  Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
  • 0

   # Sołtys 2017-09-28 16:22

   Mało prawdopodobne. Nie ma tam jeszcze kanalizacji i wodociągu. Jest wiele, wiele dróg, które czekają "w kolejce", Koszt to pewnie z dobre 5 milionów więc słabo widzę zgodę większości Rady na taki wydatek. Tego może nie widać, ale w naszej gminie jest ok 700 km dróg, a jeśli dobrze pamiętam to utwardzonych tylko 200 km.
   Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 • +3

  # Zazdrosny 2017-09-28 11:24

  Czy można zgłaszać wnisoki dotyczące innych wiosek? W Wielkim Klinczu nie ma takich włodarzy otwartych na propozycję jak w Łubianie.
  Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
  • +1

   # Sołtys 2017-09-28 12:02

   Powiem tak. Wszyscy jesteśmy Radnymi Gminy Kościerzyna. Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki wniosek złożyć. Troszkę by to dziwnie wyglądało ale proszę przesłać na mój adres i chętnie przekażę kolegom z Klincza informację.
   Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 • +2

  # Mieszkaniec 2017-09-28 10:01

  Witam, uważam że mieszkańcom Osiedlowej 10 czy bloku obok przydałby się chodnik.Gdyż na dzień dzisiejszy kończy się on na ul Krótkiej a codziennie sporo osób korzysta z tej drogi.Chodzi o tzw.drabinki gdzie latem piach a jesienią i zimą kałuże,błoto,za spy.Ta trasa jest często uczęszczana,idz iemy tam do pracy,przychodn i,sklepu i oczywiście do Pana Sołtysa.Z dwóch stron tego bloku nie ma porządnej drogi.Proszę o pozytywne rozpatrzenie tej propozycji.
  Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
  • +1

   # Sołtys 2017-09-28 10:43

   Dziękuję za tę bardzo cenną dla mnie informację. Znam naszą wieś dość dobrze, ale niestety nie wszystko człowiek zauważy i po to właśnie ta moja prośba do Was. Niestety. To teren spółdzielni i gmina nie ma prawa inwestować ale nic jeszcze straconego i przesądzonego. Zwrócę się z taką prośbą o spółdzielni. Zapraszam do siebie w celu doprecyzowania szczegółów.
   Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz
REGULAMIN:
1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu,
2. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.
3. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.
4. Nie używamy wulgaryzmów.
5. Nie obrażamy nikogo.
6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.
7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie banem.
Kod antyspamowy Odśwież