piątek, 29 wrzesień 2017 10:41

Wniosek o dotację na rozbudowę dróg w Łubianie

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 Głos)

W ostatnim, trzecim już naborze wniosków do "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej", Gmina Kościerzyna przygotowała i złożyła projekt dotyczący rozbudowy dróg w miejscowości Łubiana. Zadanie pod nazwą „Rozbudowa ulic Kościerskiej i Kolejowej wraz z budową ronda w Łubianie” dotyczy ciągu dróg od drogi krajowej nr 20 poprzez ulicę Kościerską, przejazd kolejowy, ulicę Kolejową aż do budynku po dawnym dworcu.

Łączna długość dróg do rozbudowy to 1451m. Elementami charakterystycznymi przedsięwzięcia będą budowa ronda w miejscu obecnego skrzyżowana ulic Kościerskiej, Osiedlowej, Zakładowej i Długiej; przebudowa przejazdu kolejowego; budowa ciągu pieszo-rowerowego od DK20 aż do  budynku po dawnym dworcu kolejowym z przejazdem przez torowisko włącznie. W ramach zadania przewidziano także zagospodarowanie wód opadowych z nawierzchni ulic oraz wymianę oświetlenia ulicznego.

Wartość zadania to około 2,7 mln złotych, z czego wnioskowane dofinansowanie wynosi około 1,36 mln złotych (połowa kosztów kwalifikowanych zadania). Jeżeli gminny projekt otrzyma dofinansowanie, to realizacja zadania musi rozpocząć się i zakończyć w 2018 roku. Wstępna lista rankingowa wniosków otrzymujących dofinansowanie ma być dostępna do końca października br.

Źródło: UG Kościerzyna

Wyświetlony 564 razy
Dodaj komentarz
REGULAMIN:
1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu,
2. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.
3. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.
4. Nie używamy wulgaryzmów.
5. Nie obrażamy nikogo.
6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.
7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie banem.
Kod antyspamowy Odśwież