piątek, 10 listopad 2017 16:46

Ostrzeżenie meteorologiczne według Dawida

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
ZAKRES CZASOWY OBOWIĄZYWANIA – 10.11.2017 r. - 13:00 CEST - 12.11.2017 r. - 00:00 CEST
OBSZARY OBJĘTE OSTRZEŻENIEM: - Nad obszarem pow. i gm. Kościerzyna prognozowany jest silny i porywisty wiatr o średniej prędkości 30 – 45 km/h, w porywach dochodzący do 60 – 75 km/h.
SYTUACJA BARYCZNO-SYNOPTYCZNA:
– Polska znajduje się w zasięgu rozległego układu niskiego ciśnienia nad Morzem Norweskim, nad Norweskim Bergen utworzył się wtórny układ niskiego ciśnienia "Michael", który się pogłębia i wędruje w kierunku południowo-wschodnim nad Bałtyk. Napływa chłodna masa powietrza polarnomorskiego.
SPODZIEWANE ZJAWISKA - - Silne porywy wiatru do 60 – 75 km/h ZAGROŻENIE - W związku z wystąpieniem silnego i porywistego wiatru w porywach osiągający 60 – 75 mogą zostać uszkodzone drzewa, łamane gałęzie oraz podrywane mogą być przedmioty lekkie i wolno leżące na balkonach i otwartej przestrzeni, łamiące się gałęźie mogą powodować uszkodzenie linii energetycznych co skutkować będzie brakiem energii elektrycznej.
ŚRODKI OSTROŻNOŚCI - Zaleca się uprzątnięcie z balkonów wszelkiego rodzaju przedmiotów lekkich i wolno leżących, przeparkowanie samochodów z pod drzew oraz należy śledzić komunikaty meteorologiczne o sile i prędkości wiatru.
 
Opracowanie: Dawid Gackowski Meteo Pomorze 11.11.2017 12:15:00
 
OSTRZEŻENIE MA CHARAKTER INFORMACYJNY I POWINNO BYĆ UDOSTĘPNIANE W CELU DOTARCIA DO SZERSZEJ GRUPY ODBIORCÓW.
Wyświetlony 131 razy Ostatnio zmieniany piątek, 10 listopad 2017 16:58
Dodaj komentarz
REGULAMIN:
1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu,
2. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.
3. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.
4. Nie używamy wulgaryzmów.
5. Nie obrażamy nikogo.
6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.
7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie banem.
Kod antyspamowy Odśwież