Sołtys

Sołtys

niedziela, 30 czerwiec 2013 05:56

Nauka pływania w Łubianie.

Jak zapowiedział Dyrektor ZSKiT Pan Grzegorz Daszkowski,  w tym roku w Łubianie nie zabraknie darmowej nauki pływania. Zajęcia odbędą się w okresie 29 lipiec - 09 sierpień w godzinach 10.00 - 12.00

sobota, 29 czerwiec 2013 17:42

Sesja Rady Gminy Kościerzyna

W piątek 28 czerwca 2013 roku odbyła się kolejna sesja Rady Gminy Kościerzyna. Zgodnie z obietnicą przekazuję Państwu te sprawy, które głównie dotyczyły Łubiany.

 

piątek, 28 czerwiec 2013 18:40

Wakacje 2013

Zakończenie roku szkolnego to jeden z najprzyjemniejszych dni w życiu każdego ucznia. Po 10 miesiącach ciężkiej pracy jaką jest nauka nadeszły oczekiwane wakacje. Wszystkim uczniom życzę bezpiecznego wypoczynku, beztroskiego spędzania wolnych chwil i nabierania sił na nowy rok szkolny.

W dzisiejszym dodatku do Dziennik Bałtyckiego jest ciekawy artykuł o śmieciach. Np. o tym czy trzeba myć pudełka po jogurtach czy nie trzeba. Zapraszam do lektury.

piątek, 28 czerwiec 2013 05:30

Państwo pytacie - Wójt odpowiada.

Szanowni mieszkańcy, letnicy, oraz wszyscy zainteresowani nowym systemem gospodarowania odpadami, którzy przebywają na terenie podległym Związkowi Gmin Wierzyca. Jak już pisałem na żadne Wasze pytanie związek nie odpowiedział. Podczas ostatniej sesji 14 czerwca  poprosiłem Wójta, który jest członkiem zarządu związku gmin o odpowiedź, aby móc rozwiać wszelkie wątpliwości. Poniżej przedstawiam jeszcze raz listę tych pytań tym razem wraz z odpowiedziami:

środa, 26 czerwiec 2013 18:28

Zmiany na ORLIKU

Drodzy mieszkańcy. Wszystkie Wasze sygnały dotyczące funkcjonowania orlika zostały przekazane Wójtowi, o czym byliście Państwo informowani – link. W końcu doczekaliśmy się rozwiązania problemu. Nie pisałem o nim wcześniej aby nie zapeszyć.

UWAGA. Odwołujemy dzisiejszą akcję. Powodów jest wiele - mokro w lesie, mieszkańcy spółdzielni Milenium mają zebranie i do tego "przewodnik" pokaźniej grupy zbieraczy ma dziś II zmianę.
Ja cały czas jestem zainteresowany tematem i jak tylko podacie Państwo jakiś termin i nic nie stanie na przeszkodzie na pewno się spotkamy.

poniedziałek, 24 czerwiec 2013 22:00

Rehabilitacja daje lepsze zdrowie

26 marca 2013 r została podpisana umowa pomiędzy powiatem Kościerskim a Stowarzyszeniem Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Sprawnej Inaczej „ OTWARTE SERCA” na realizację zdania publicznego pod tytułem: „Rehabilitacja daje lepsze zdrowie” Celem tego zadania była głownie rehabilitacja osób niepełnosprawnych ze Stowarzyszenia oraz nauczenie prostych czynności rehabilitacyjnych rodziców dzieci niepełnosprawnych.

poniedziałek, 24 czerwiec 2013 18:09

Ankieta

Szanowni Państwo. Kamil przygotował nową ankietę. Dotyczy ona wyrażenia przez Was swojej opinii o potrzebie spotkania z przedstawicielami Związku Gmin Wierzyca na temat nowego systemu gospodarowania odpadami. Cały czas przychodzicie Państwo z różnymi pytaniami, na które ja nie odpowiem publicznie i nie wezmę na siebie za to odpowiedzialności. 

niedziela, 23 czerwiec 2013 22:00

III Noc Świętojańska w Łubianie na sportowo

23 czerwca br. Wdzydzka Inicjatywa Rozwoju Turystyki , Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział w Łubianie , Rada Sołecka w Łubianie wspólnie z OSP Łubiana oraz XXIII Drużyną Harcerską  ZHP im. „Remusowa Kara” zorganizowała po raz trzeci Kaszubską Noc Sobótkową w Łubianie.