Sołtys

Sołtys

poniedziałek, 27 maj 2013 22:00

Kto zna tego pieska?

Kilka dni temu do jednego z mieszkańców ul. Kaszubskiej przybłąkał się piesek. Piesek ten jest bardzo łagodny, radosny i oswojony. Wygląda na to, że nie jest psem bezdomnym.

Szanowni mieszkańcy Łubiany, właściciele domków letniskowych Sudomie i Garczyn oraz właściciele wszelkich nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych na terenie Sołectwa Łubiana gdzie powstają odpady komunalne. Wszyscy już dziś wiemy, że z dniem 1 lipca zaczyna obowiązywać nowy SYSTEM GOSPODAROWANIA ODPADAMI. Obowiązkiem każdego właściciela nieruchomości jest zdobycie, wypełnienie i złożenie DEKLARACJI O WYSOKOŚCI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI.

czwartek, 18 kwiecień 2013 04:36

Kaszubskie akcenty.


Objeżdżając Łubianę w związku z drogami uwagę moją zwrócił jeden dom. Jest w nim coś innego. Nazwa ulicy po Kaszubsku i różne inne akcenty kaszubskie.

czwartek, 11 kwiecień 2013 17:21

Z kaszëbsczim w szkòle.

Dziś 11 kwietnia o godzinie 16.00 w Zespole Kształcenia w Łubianie odbył się "Kaszëbsczi wieczór" z udziałem uczniów naszej szkoły, które uczą się języka kaszubskiego. Gośćmi specjalnymi byli: Pan Benedykt Karczewski - znany kaszubski działacz i poeta...

sobota, 25 maj 2013 22:00

Dzień Dziecka 2013

Niezmiennie od kilku lat 23 Drużyna Harcerska z Łubiany im. Remùsowô Kara organizuje imprezy dla naszych milusińskich. Śladem lat ubiegłych i w tym roku nie zapomnieli o najmłodszych.

środa, 22 maj 2013 22:00

Elektrośmieci

Równolegle z makulaturą zbieramy również elektrośmieci i zużyte baterie. Cel zbiórki jest taki sam jak makulatury. Chronimy środowisko, oszczędzamy pieniądze i zbieramy drzewka. Akcja "Drzewko za makulaturę" obejmuje również elektrośmieci.

środa, 22 maj 2013 22:00

Zbieramy makulaturę - akcja trwa.

Szanowni mieszkańcy. Po udanej akcji Dziennika Bałtyckiego i Lasów Państwowych "Drzewko za makulaturę" wsadziliśmy wszystkie drzewka, które pięknie się przyjęły. Aby w przyszłym roku zdobyć więcej drzewek już zbieramy makulaturę.

Z dniem 1 lipca zaczyna obowiązywać nowy SYSTEM GOSPODAROWANIA ODPADAMI.  Związek Gmin Wierzyca, w obrębie działania którego jest Gmina Kościerzyna opublikował na stronie internetowej poniższy artykuł:

 

poniedziałek, 20 maj 2013 22:00

"Nasze" śmieci już odebrane

Szanowni Mieszkańcy. W dniu wczorajszym w godzinach popołudniowych na zlecenie Lasów Państwowych śmieci zebrane podczas naszej akcji zostały wywiezione z lasu. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za zaangażowanie.

Marcin Żurek