Sołtys

Sołtys

czwartek, 13 czerwiec 2013 22:00

Spartakiada Seniorów. Łubiana na II miejscu.

Wczoraj 13 czerwca odbyła się VI Spartakiada Seniorów w Wielkim Klinczu. Rywalizowały 3 drużyny: Kościerzyna, Łubiana oraz Wielki Klincz. W tym roku nasza drużyna zajęła II miejsce. I miejsce tym razem zajęła drużyna z Wielkiego Klincza. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku nasi zwyciężyli spartakiadę.

poniedziałek, 10 czerwiec 2013 22:00

Festyn rodzinny

Rada Rodziców oraz Zespół Kształcenia w Łubianie zapraszają na FESTYN RODZINNY, który odbędzie się 16 czerwca.

Więcej informacji na plakacie.

poniedziałek, 10 czerwiec 2013 20:18

Organizacja ruchu na osiedlu domków jednorodzinnych.

Szanowni mieszkańcy.

Na zebraniu poruszany był temat organizacji ruchu na osiedlu domków jednorodzinnych.  W czasie dyskusji nad tym tematem zaproponowano dwie opcje...

czwartek, 06 czerwiec 2013 22:00

Sesja Rady Gminy 7 czerwiec 2013

W dniu dzisiejszym odbyła się kolejna Sesja Rady Gminy Kościerzyna. Przytoczę tylko punkty dotyczące głównie nas - mieszkańców Łubiany. Najważniejszym dla nas było odznaczenie medalem i odznaką „Złoty Laur” Księdza Kanonika Bogdana Augustyniaka.

czwartek, 06 czerwiec 2013 22:00

Zaproszenie na szkolenie.

Szanowni mieszkańcy. Firma Lumen Technik ma zaszczyt zaprosić Państwa na bezpłatne szkolenie z zakresu odnawialnych źródeł energii. Więcej informacji na plakacie.

środa, 05 czerwiec 2013 22:00

Kolejny piesek jedzie do Tczewa.

Jak wszytko pójdzie zgodnie z planem to piesek, o którym pisaliśmy kilka dni temu - link - też pojedzie do Tczewa. Pani, która wczoraj zabrała czarnego na chudych nogach dziś powiedziała, że jak dostarczę jej go do Kościerzyny to ona go zawiezie.

wtorek, 04 czerwiec 2013 22:00

Czarny pies na chudych nogach.

Jeszcze troszkę piesek by pomieszkał w Łubianie a stałby się naszą „maskotką - symbolem”. Niestety nie byłoby to bezpieczne. Pies nie był szczepiony. Nie wiadomo czy i na co choruje. Chodził po śmietnikach więc mogło być różnie.

Szanowni mieszkańcy. Po udanej akcji sprzątania naszej miejscowości w dniu 16 maja jest propozycja, aby zorganizować kolejną.  (poprzedni artykuł i zdjęcia). Wszystkich chętnych zapraszamy  w czwartek 27 czerwca na godzinę 17.30.

poniedziałek, 03 czerwiec 2013 22:00

Boiska ORLIK

Drodzy mieszkańcy. W związku z wieloma Waszymi skargami na funkcjonowanie ORLIKA, oraz prośbami o zajęcie się tą sprawą informuję, że dnia 28 maja poinformowałem Wójta Pana Grzegorza Piechowskiego o nadal istniejącym problemie. Przekazałem również Wasze niezadowolenie dotyczące niedotrzymania słowa z naszego zebrania o zmianach personalnych na orliku jak i to, że zgłaszane problemy Radnemu Śliwickiemu nic nie wniosły w tej sprawie.

IV Dzień Dziecka w Łubianie połączony z obchodami kolejnej rocznicy Boju pod Łubianą

Dnia 02 czerwca 2013 roku w centrum wsi Łubiana odbyła się impreza zorganizowana przez ZKP oddział w Łubianie oraz drużynę harcerską "REMUSOWA KARA" Łubiany.