Ekstremalna Droga Krzyżowa 2020


Z przykrością informujemy, że z powodu zagrożenia zakażeniem nowym koronawirusem COVID-19, Ekstremalna Droga Krzyżowa została odwołana. Szczególy: link.

Witamy na stronie dedykowanej trasie św. Maksymiliana Ekstremalnej Drogi Krzyżowej 2020.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji oraz zapraszania krewnych i znajomych. Więcej informacji organizacyjnych za niedługo.

Wstęp

Po bardzo dobrym przyjęciu w ubigłym roku, po raz drugi z Łubiany w piątek 27.03.2020 wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa 2020 na trasie nasz kościół parafialny - Kalwaria Wielewska we Wielu. Patronem naszej trasy jest św. Maksymilian Maria Kolbe, a jej kolorem rozpoznawczym jest niebieski.

O akcji

Ekstremalna Droga Krzyżowa czerpie z duchowości św. Franciszka – dużo ducha przy pełnym zaangażowaniu ciała. Odbywa się zawsze w Wielkim Poście. W tym roku większość pątników wyruszy w drogę 27 marca. Rozpoczną mszą świętą o godz. 20.00, a potem wyjdą na wybrane przez siebie, wcześniej przygotowane trasy. Na stronie www.edk.org.pl można ich znaleźć niemal 600 – nie tylko w Polsce, ale również w Wielkiej Brytanii, Norwegii, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych czy w Kanadzie.

Podczas drogi krzyżowej obowiązuje zasada skupienia i milczenia. Pątnicy idą samotnie lub w niewielkich grupach. Mają ze sobą aplikację z opisem trasy i śladem GPS, ale z orientacją w terenie muszą sobie radzić sami, sami też troszczą się o swoje bezpieczeństwo. Po drodze zatrzymują się przy wyznaczonych stacjach drogi krzyżowej, gdzie czytają specjalnie dla nich przygotowane rozważania lub słuchają ich, korzystając z urządzeń mobilnych. Wędrówka kończy się zazwyczaj rano dotarciem do punktu docelowego. Z reguły jest to sanktuarium.

Nasza trasa

Nasza trasa tegorocznej EDK przebiega według trasy pieszej pielgrzymki z tym wyjątkiem, że tylko w jedną stronę. Miejscowości, które będzie można spotkać po drodze to Płocice, Schodno, Słupinko, Robaczkowo, Wiele i ma długość 32 kilmoterów ze sumą podejść pod górę 520 metrów.

Podgląd trasy w serwisie traseo: traseo.pl

Ważna informacja

Przed wyruszeniem w drogę trzeba obowiązkowo zabrać ze sobą latarkę czołówkę oraz drewniany krzyż, najlepiej wykonany własnoręcznie oraz według uznania latarkę zwykłą, zapas baterii, zapas wody i powerbank dla osób korzystających z nawigacji oraz ewentualnie coś do przekąszenia.

Zapisy

Aby wziąć udział w akcji należy dokońać elektronicznej rejestracji, jest to jedyna możliwa droga zapisów, jednak przewidujemy możliość zapisania kilku osób, które do końca się wahają, w dniu Drogi Krzyżowej. W tym miejscu prosimy o samodzielne zapisy elektrocznine z wyprzedzeniem, pomoże to w bardzo dużym stopniu usprawnić organizację trasy. Zapisy odbywają się na stronie naszej trasy w poratlu edk.org.pl za pomocą przycisku zgłoś się.

ZAPISY ON-LINE

Msza święta

Wkrótce.

Rozważania Drogi Krzyżowej

Wkrótce.

Do pobrania

  • Plik KML z trasą, do wgrania np. w smartfona lub GPS: pobierz.
  • Opis słowny trasy, plik PDF do wydrukowania: pobierz.
  • Mapa trasy: pobierz.

Apliakcja

Pobierz z Google Play lub Apple App Store.

Skrócony przewodnik po aplikacji:

1. Wybór trasy:

2. Podgląd trasy. Aby aplikacja działa poprawnie należy udzielić uprawnień do plików i lokalizacji. Na koniec trzeba nacisnąć przycisk "Podejmij wyzwanie", wówczas mapka powiększy i wyśrodkuje się na naszej lokalizacji.

3. Nawigacja oraz rozważania. Po funkcjach poruszamy się za pomocą górnego menu (Android) lub dolnego (iOS).

UWAGA. Jeśli zamierzasz korzystać z telefonu podczas EDK zaopatrz się w powerbank, ponieważ nawigacja w zużywa dużo energii elektrycznej.

Informacje dodatkowe

Zawsze najświeższe informacje na temat akcji dostępne są pod adresem głównego organizatora www.edk.org.

Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w EDK. Osoby decydujące się na udział w EDK biorą na siebie całkowitą odpowiedzialność za wszelkie sprawy związane z tym wydarzeniem. Osoby niepełnoletnie mogą iść wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Jak było w zeszłym roku?

Sprawdź - relacja.

 

Kamil PekStosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.