Relacja z Turnieju Sołectw

Artykuł Archiwalny

Turniej sołectw gminy Kościerzyna, który organizowany jest od roku 2012, zaplanowany był na dożynki. Jednak z powodu kiepskiej pogody konieczne było jego przełożenie. Dlatego rywalizację pomiędzy zgłoszonymi wcześniej sołectwami zorganizowano w hali sportowo – widowiskowej w Wielkim Klinczu w sobotę 10.10.2015 r.

W związku ze zmienną pogodą panującą podczas Dożynek Gminnych 2015 na Wętfiach Turniej Sołectw został przeniesiony na sobotę 10.10. br. Pierwsza konkurencja, która miała miejsce podczas dożynek, czyli konkurs wieńców był też pierwszą konkurencją turnieju sołectw.

Kolejne konkurencje to rzut jajkiem, sztafeta ziemniaczana wraz z obieraniem ziemniaków i siatkówka.

Zwycięzcą w kategorii wieniec zostało sołectwo Skorzewo, o czym wszyscy pewnie wiedzą, ponieważ jako nagroda reprezentowało województwo pomorskie na dożynkach prezydenckich, zajmując tam 5 miejsce.

Również w kategorii rzutu jajkiem bezkonkurencyjna była ekipa z sołectwa Skorzewo, rzucając i chwytając jajko na odległość 19 metrów.

W ramach kolejnej konkurencji - sztafety ziemniaczanej najlepsze sołectwo to Mały Klincz. Jego zawodnik wykonał najszybciej rzut ziemniakami z odległości 6 m do wiadra oraz oskrobanie tych ziemniaków.

Ostatnia konkurencja to rozgrywki piłki siatkowej. W tym zadaniu dominowała reprezentacja Łubiany, która w zaciętym finale pokonała mieszkańców Skorzewa.

Tak też pierwsze trzy miejsca po zsumowaniu punktów w Turnieju Sołectwa Gminy Kościerzyna 2015 zajęły:

1) Skorzewo

2) Nowy Klincz

3) Łubiana

Pozostałe sołectwa uczestniczące w turnieju uzyskały jednakową liczbę punktów. Sołectwa Sarnowy, Kłobuczyno i Mały Klincz

Nagrodami dla trzech najlepszych sołectw były puchary oraz wykaszarki spalinowe.