Nasz herb

Wirtualny spacer

Sołectwo Łubiana

Informacja Turystyczna

Nasze Sprawy

Aktualna pogoda

Temperatura: 8 ℃
Ciśnienie: 1007 hPa
Wilgotność: 78 %
Pomiar: 22.08.2022, 23:28

Źródło: smogcontrol.pl

Jakość powietrza

Czyste powietrze. Możesz wyjść z domu

PM10 4 µg/m3

8%

PM2.5 4 µg/m3

16%

PM1 3 µg/m3

BRAK NORMY WHO
Pomiar: 22.08.2022, 23:28

Źródło: smogcontrol.pl

Wschód i Zachód Słońca

Wschód: 04:43
Południe słoneczne: 12:55
Zachód: 21:06
Długość Dnia: 16:23
Najbliższy odbiór odpadów

Niedziele handlowe

Najbliższa
2022-12-11
Następna
2022-12-19
Najnowsze komentarze

Grafiku nie ma jeszcze...

Panie Sołtysie coś wia...

Zaginiona wróciła dziś...

Tak sobie ustawodawca ...

Jedna wielka fikcja. W...

Najbliższe wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Wszystkie wydarzenia
Losowe Ogłoszenie

Szukam mieszkania do wynjęcia.

Czytaj więcej...

Wszystkie ogłoszenia
Dzisiejsze imieniny

Wawrzyńca Kosmy Damiana
Czy w Łubianie pada?


Aktualności z Łubiany i okolic...

Czytaj więcej...


Harmonogram odbioru odpadów

Szanowni Mieszkańcy. Poniżej przedstawiam harmonogram odbioru odpadów obowiązujący od 1 października 2022 roku.  W związku z tym, że podobno podobają się Wam małe wydruki "na lodówkę" to śladem lat ubiegłych przygotowaliśmy je dla Was i w tym roku. Zainteresowanych zapraszam do kiosku.  


Dzień Seniora w Łubianie

W miniony czwartek, 22 września o godzinie 13:00 w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Seniora. W spotkaniu uczestniczyli Seniorzy z Łubiany oraz Szarloty, Dyrektor szkoły, Wójt, przedstawiciel Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.


Poszukiwania 22.09.2022

Dnia 22.09.2022 o godzinie 15:53 OSP Łubiana została zadysponowana przez SKKP w Kościerzynie do poszukiwania zaginionej osoby w miejscowości Łubiana.


Zaginęła nasza mieszkanka

Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie poszukuje zaginionej Małgorzaty Princ, 43-letniej mieszkanki Łubiany. Kobieta wyszła z domu we wtorek 20 września i od tej pory nie wróciła, ani nie nawiązała kontaktu z bliskimi. Jeśli widziałeś tę kobietę, zgłoś to policji.


Informacje ws. składania wniosku o dodatek dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła

W związku z wejściem w dniu dzisiejszym ustawy z dnia 15 września 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw (Dz. U. z 2022r., poz.1967) informujemy, że obsługą wypłat dodatków dla gospodarstw domowych będzie zajmował się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie.


Zumba wraca do Łubiany

Wracamy z bezpłatnymi zajęciami Zumby w Łubianie. Zapraszam wszystkie osoby, które lubią potańczyć i wspólnie spędzić czas przy dobrej muzyce. Zajęcia będą odbywać się w poniedziałki o 18:30 na sali przy dworcu w Łubianie.


"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych"

W dniu 20 września 2022 roku zmarła nasza mieszkanka Ś.P. Aniela Peek. Pogrzeb odbędzie się w sobotę 24 września o godzinie 12:00 w naszym kościele, uroczystość pogrzebowa poprzedzona będzie modlitwą różańcową o godzinie 11:15. Różaniec w intencji Zmarłej odmawiany jest codziennie o godzinie 19:00 w naszym kościele.


Zdarzenie medyczne 20.09.2022

Dnia 20.09.2022r. o godzinie 15:16 OSP Łubiana została zadysponowana przez SKKP w Kościerzynie do zdarzenia medycznego w miejscowości Sycowa Huta. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej, zabezpieczeniu lądowiska dla zespołu LPR oraz w przeniesieniu poszkodowanego do Śmigłowca.  


Apel Mieszkańców Gminy Kościerzyna - zbieramy podpisy

Słuchajcie prośba. Mamy tylko 6 podpisów, a w czwartek muszę oddać listę i trochę wstyd. Jeśli ktoś chciałby jeszcze podpisać to zapraszam jutro i w czwartek (w czwartek do około 12:30) do kiosku.    Część z Was wie, bo korzysta, część nie, że Droga Wojewódzka nr 221 na odcinku od Kościerzyny do Nowej Karczmy od wielu lat jest w opłakanym stanie. Lokalne samorządy, w tym nasza gmina intensywnie, i od wielu lat zabiegają u zarządcy o remont tej drogi wraz z przebudową niebezpiecznego skrzyżowania w Małym Klinczu. Już mogłoby się wydawać, że w niedalekiej przyszłości ta inwestycja ruszy, a jest nawet promesa na jej dofinansowanie, powstała dokumentacja techniczna i ... ugrzęzła na etapie uzgodnień, w tym przypadku u Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku, który to "wymyślił sobie", bo jak to inaczej nazwać, że rosnące tam stare, schorowane drzewa wpisze do rejestru zabytków jako aleja lipowa.  W związku z powyższym przygotowany został apel, który można podpisywać u sołtysów naszej gminy jak i w Nowej Karczmie. U nas lista do podpisów jest dostępna w kiosku, a treść apelu poniżej. Może nasz apel zmieni stanowisko konserwatora zabytków i inwestycja nie będzie zagrożona.  


Ogłoszenia parafialne 18.09.2022

Msze święte w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie o godz. 18.00 a w niedziele i święta o godz. 8.30, 11.00 i 16.00 w intencjach wcześniej zamówionych. Bardzo proszę o zapoznanie się z intencjami wywieszonymi w gablocie lub na stronie internetowej naszej parafii.


Znaleziono kota.

Dziś w lesie w stronę Płocic został znaleziony kot. Kotka, bo to chyba ona, jest oswojona, nie boi się psa. Młoda, czarnej maści z białą plamą na szyi. Jest wychudzona, mogła zaginąć już chwilę temu. Kontakt: 605-894-787


Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE