Z kaszëbsczim w szkòle.

Artykuł Archiwalny


Dziś 11 kwietnia o godzinie 16.00 w Zespole Kształcenia w Łubianie odbył się "Kaszëbsczi wieczór" z udziałem uczniów naszej szkoły, które uczą się języka kaszubskiego. Gośćmi specjalnymi byli: Pan Benedykt Karczewski - znany kaszubski działacz i poeta...


oraz Pan Jacek Jaszewski - student Politechniki Gdańskiej - (pięknie śpiewający po kaszubsku.) Po przywitaniu gości dzieci zaprezentowały swój program taneczno-wokalny.


 

kliknij aby obejrzeć

Następnie razem z dziećmi wystąpił Pan Benedykt i wspólnie odśpiewali Kaszëbsczé nótë:

 

Po dzieciach wystąpił Pan Jacek Jaszewski, który wykonał kilka utworów w języku kaszubskim. Jednym z nich była piosenka "Yesterday"  legendarnego zespołu The Beatles:

kliknij aby obejrzeć

kliknij aby obejrzeć

 

Po występach Pan Benedykt Karczewski przeprowadził quiz z wiedzy kaszubskiej. Każdy kto odpowiedział dobrze otrzymał nagrodę - najnowszy trzynasty już tomik wierszy zatytułowany " Kaszëbsczi Trzënôsti Gón". Otrzymali go również przybyli goście. W czasie spotkania mogliśmy obejrzeć specjalną wystawę. Zaprezentowano na niej prace naszych uczniów tworzone podczas warsztatów kaszubskich:

{gallery}2013_04/pracekaszebe/{/gallery}

Dziękujemy dzieciom i ich nauczycielom za włożony trud w przygotowania, za udane występy, dziękujemy gościom specjalnym oraz rodzicom i opiekunom za skorzystanie z zaproszenia. Wszytko jak zwykle wyszło wspaniale. Szkoda tylko, że nie było wśród gości nikogo z przedstawicieli Urzędu Gminy.

 

Marcin Żurek

 

 

 

 

 

 

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE