Nasi na VII Turnieju Tenisa Stołowego

Artykuł Archiwalny

Dnia 23.04.2016r. na hali widowiskowo-sportowej w Skorzewie odbył się VII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna. Do turnieju przystąpiło 78 zawodników startujących w czterech kategoriach wiekowych, szkoła podstawowa, gimnazjum, 17-35 lat oraz 35+.

System rozgrywek był zróżnicowany, w zależności od ilości zgłoszonych osób w danej kategorii. Zmagania tenisistów stały na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczyły liczne nietuzinkowe zagrania.

W kategorii szkoły podstawowej najlepszym zawodnikiem okazał się Bławat Robert z Płocic, zaraz za nim uplasował się Kulas Damian z Łubiany. W najmłodszej kategorii wiekowej kobiet najlepszą zawodniczką została Oliwia Bida. W grupie zawodników z gimnazjum zwyciężył Julian Worzała. Wśród gimnazjalistek najlepszą okazała się Brandt Katarzyna, druga Katarzyna Brandt, trzecia Oliwia Bida. W kat. 17-35 lat kobiet zwyciężyła Kinga Łosińska, natomiast wśród mężczyzn na pierwszym miejscu uplasował się Michał Brieger z Chojnic.

Największe umiejętności zaprezentowali zawodnicy najbardziej doświadczeni (kat 35+) wśród których bezkonkurencyjnym okazał się Jarosław Drywa z Miechucina. Ceremonii wręczenia pucharów przewodził Grzegorz Piechowski, Wójt Gminy Kościerzyna.