Pytania do Związku Gmin Wierzyca - kolejna aktualizacja.

Artykuł Archiwalny


Drodzy mieszkańcy. Im więcej wypełnionych deklaracji spływa do mnie, tym więcej pojawia się pytań. Na większość z nich odpowiadam Wam na miejscu ale część z nich wymaga odpowiedzi przez związek. Przedstawione poniżej Wasze pytania przesłałem do Związku Gmin z prośbą o odpowiedzi, abym mógł je Wam przedstawić. Niektórzy z Was dzwonią z pytaniami, niektórzy zadają je na miejscu. Jeśli macie jeszcze jakieś pytania to proszę je zadawać tu lub przez zakładkę kontakt - link.


1) Dlaczego nie będziemy otrzymywać rachunków?
 
2) Dlaczego musimy płacić przed wykonaniem usługi?
 
3) Kiedy możemy Państwa zaprosić do Łubiany na spotkanie?
 
4) Czym się różni gospodarstwo jedno lub dwuosobowe w zabudowie jednorodzinnej od takiego samego w wielorodzinnej, że gospodarstwo w zabudowie jednorodzinnej zapłaci więcej?
 
5) Czym się różni mieszkaniec gminy Kościerzyna od tego z gminy Lipusz, że ten z gminy Kościerzyna zapłaci półtora raza więcej?
 
6) Proszę o wytłumaczenie, czym różni się gospodarstwo domowe wieloosobowe w zabudowie jednorodzinnej od takiego w zabudowie wielorodzinnej. Zakładając selektywną zbiórkę odpadów rodzina 10-osobowa w bloku zapłaci 135 zł na miesiąc a taka sama rodzina w zabudowie jednorodzinnej tylko 44 zł.
 
7) Co otrzymujemy w zamian za opłatę za wywóz śmieci? Jak często będą myte pojemniki? Ile ich będzie?
 
8) Skoro płacimy w zabudowie jednorodzinnej za gospodarstwo wieloosobowe to czemu musimy podawać ilość mieszkańców?
 
9) Dlaczego musimy podawać swoje imię, nazwisko i adres do odbioru deklaracji. Ja nie życzę sobie aby kolejne osoby z danej strony widziały moje dane?
 
10) Umowę na wywóz nieczystości mam do końca czerwca z firmą "X". Jeśli ta firma nie wygra przetargu to 1 lipca rano zabierze swoje pojemniki. Kiedy i jakiej wielkości pojemniki otrzymam.
 
11) Mieszkam w Kościerzynie. Mam domek letniskowy w sołectwie Łubiana. Mieszkam w nim od maja do końca września. Usłyszałem, że mam prawo zgłosić zarządcy nieruchomości w Kościerzynie, że w tym okresie nie będę produkował odpadów w stałym miejscu zamieszkania i nie będę musiał tam płacić. Zarządca nie chce przyjąć ode mnie takiego oświadczenia i każe sobie płacić cały rok. Tłumaczy, że jak się wymelduję w urzędzie to wtedy nie będę płacił. Co ma wspólnego meldunek z zamieszkaniem.
 
12) Mieszkam w bloku. Od dawna segreguję odpady. Deklaruję selektywną zbiórkę odpadów. Sąsiad, żeby mieć taniej też deklaruje selekcję a nie robi tego. Jak będziecie kontrolować co kto włożył do kosza?
 
13) Mieszkam w domku jednorodzinnym w Łubianie. Podobno będziemy płacić kary za złą selekcję odpadów. Jak udowodnić, że to ja. Podam przykład co niejednokrotnie robili panowie, którzy do tej pory odbierają nasze śmieci: Zdarzało się takie coś, że do tej samej śmieciarki wysypywali pojemnik i niebieski i żółty?
 
Dodano:
 
14) Dlaczego związek nie odbiera telefonów?
 
15) Mieszkam w zabudowie jednorodzinnej. W części części budynku prowadzi działalność gospodarczą. W domu mieszka 5 osób. Zatrudniam 3 osoby. Czy wypełniam tylko 1 deklarację DO1 bo jestem osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą zatrudniającą do 9 osób?
 
16) Jak często będą wywożone odpady z mojej posesji. Tabela nie jest precyzyjna, bo nie wiadomo jak zostanie zinterpretowane pojęcie - zwarta zabudowa lub luźna zabudowa?
 
17) Czy domki letniskowe dostaną worki czy pojemniki. Kiedy będzie to wywożone? Do tej pory wiedzieliśmy na czym stoimy a teraz nic nie wiemy.
 
18) Dlaczego jesteśmy dyskryminowani przez związek? Dlaczego najmniejszy pojemnik to aż 120 litrów? Gdzie tu równość. Przyjeżdżam tylko na 2-3 dni w tygodniu i nie produkuję tyle śmieci co stały mieszkaniec. Ja chcę 1 pojemnik 40 litrów na miesiąc.
 
19) Dlaczego jako mieszkaniec pustek jestem gorzej traktowany i za te same pieniądze u mnie śmieci będą wywożone rzadziej?
 
20) Dlaczego związek zamiast dawać przykład produkuje tony niepotrzebnych śmieci? Po co ta jednej kartce instrukcja do DO1 i do DO2? Kto za to zapłaci? Oczywiście my poprzez zawyżone stawiki za wywóz śmieci. Podobno gmina nie może zarabiać na śmieciach a związek pewnie już może. Kto opłaci utrzymanie kolejnych urzędników?
 
21) Stawki państwo sobie ustaliliście sami, nie wiadomo na podstawie czego, bo przetargu na odbiór śmieci jeszcze nie było. Co w sytuacji, gdy stawka będzie dużo niższa niż założyliście? Obniżycie nam opłaty?
 

22) Dlaczego Gmina Kościerzyna przystąpiła do Związku? Ile gmina musiała zapłacić wpisowego do związku? Jaki jest miesięczny koszt utrzymania związku i ile z tego pokrywa Gmina Kościerzyna? Czy Gmina Kościerzyna może wystąpić ze związku i działać sama taniej?

 
 
 
Jak widać pytań jest coraz więcej a odpowiedzi do dziś dnia nie ma żadnej.
 

 

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE