Fundusz Sołecki 2017 - rozliczenie

Artykuł Archiwalny


Z końcem roku przyszedł również czas na rozliczenie wydatków z naszego funduszu na rok 2017. Śladem lat ubiegłych, cały czas, na bieżąco, w zakładce FUNDUSZ SOŁECKI wprowadzałem wszystkie wydatki. Poniżej przedstawiam rozliczenie końcowe i kilka słów wyjaśnień.


Pogoda w tym roku jaka była wszyscy wiemy. Sierpniowy huragan, następstwem czego był zakaz wstępu do lasu, jak i wrześniowe deszcze uniemożliwiły realizację wszystkich zamierzonych celów. Tablice na ścieżkę zdrowia zostaną zamontowane wiosną. Mimo przygotowań nie odbyła się wrześniowa zabawa na altanach a zakupione produkty zostały przekazane do szkoły. Rajd pieszy i rowerowy jak i spływ kajakowy, zaplanowane na wrzesień w ramach zakończenia lata również zostały odwołane. W ramach tych środków współorganizatorzy przekazali środki na nagrody w konkursach organizowanych podczas Imienin Szkoły oraz na warsztaty technik efektywnego uczenia się. Tak samo zamiast wycieczki naszych niepełnosprawnych zorganizowaliśmy spotkanie integracyjne sprawnych i sprawnych inaczej. Niestety nie zbudowaliśmy też ogrodzenia i nie zamontowaliśmy naszej siłowni zewnętrznej wciąż z tego samego powodu. Do dziś nie został zatwierdzony Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego a w nim zmiana przeznaczenia części działki koło dworca. Aby kolejny raz nie zmieniać celu i ponownie nie wnosić tego na najbliższe zebranie środki te nie przepadną i wrócą do nas jak będzie już możliwość wydania ich zgodnie z przeznaczeniem. Nie zrealizowano jak i nie zmieniono przeznaczenia środków na wycieczkę harcerzy. Pozostałe niewydane środki w kwocie 18,47 to drobne końcówki z poszczególnych faktur.

Niebawem nowy rok, nowe środki. Choć nie znam jeszcze szczegółów to zachęcam do składania wniosków, swoich propozycji do ich podziału. Przypomnę, że w celu uniknięcia powtórek z poprzednich zebrań wstępny podział środków na kulturę będzie przygotowany nie tylko przez Radę Sołecką również przez wszystkich wnioskodawców jak i zainteresowanych mieszkańców na spotkaniu przed Zebraniem Wiejskim, na którym zostaną przedstawione do zatwierdzenia.

Ja oczywiście mam już pewne plany i przemyślenia. Czekam również na ciekawe pomysły i inicjatywy z Waszej strony.  

Pamiętajmy. Fundusz ma nas łączyć, a nie dzielić i poróżniać. 

Marcin Żurek

 

 

 - tabela w formacie pdf 

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE