Ostrzeżenie meteorologiczne według Dawida

Artykuł Archiwalny


OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE – SILNY WIATR

ZAKRES CZASOWY OBOWIĄZYWANIA - 16.01.2018 r. - 06:30 CEST – 17.01.2018 r. - 03:00 CEST

OBSZARY OBJĘTE OSTRZEŻENIEM – Powiat Kościerski

Nad obszarem powiatu Kościerskiego prognozowane są silne porywy wiatru o średniej prędkości do 25 – 35 km/h w porywach do 60 – 70 km/h, oraz umiarkowane opady śniegu powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

SYTUACJA SYNOPTYCZNA – Polska dostaje się w zasięg rozległego układu niskiego ciśnienia znad Atlantyku, towarzyszy mu zokludowany front atmosferyczny napływa chłodna masa powietrza polarno morskiego.

ZAGROŻENIE W związku z wystąpieniem silnego wiatru w porywach osiągający 60 – 70 km/h, silne porywy wiatru powodować mogą łamanie gałęzi które mogą uszkadzać linie energetyczne, co skutkować będzie brakiem w dostawie energii elektrycznej. Łamiące gałęzie mogą powodować utrudnienia w komunikacji samochodowej.
Umiarkowane opady śniegu w połączeniu z silnym wiatrem powodować mogą ograniczenie widoczności dodatkowo będą powodować że jezdnie zrobią się śliskie. Zaleca się dostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków atmosferycznych.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI – Zaleca się uprzątnięcie z balkonów wszelkiego rodzaju przedmiotów lekkich i wolno leżących, przeparkowanie samochodów spod drzew. Oraz należy śledzić komunikaty meteorologiczne o sile prędkości wiatru.

SPODZIEWANE ZJAWISKA:
- Silny i porywisty wiatr w porywach do 60 – 70 km/h
- Słabe i umiarkowane opady śniegu

Opracowanie: Dawid Gackowski Meteo Pomorze biuro prognoz w Kościerzynie 16.01.2018 6:00

OSTRZEŻENIE MA CHARAKTER INFORMACYJNY I MOŻE BYĆ UDOSTĘPNIANE SZERSZEJ GRUPIE ODBIORCÓW.
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE