Ostrzeżenie meteorologiczne według Dawida

Artykuł Archiwalny


OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE – SILNY WIATR, UMIARKOWANE I SILNE OPADY ŚNIEGU.

ZAKRES CZASOWY OBOWIĄZYWANIA - 18.01.2018 r. - 17:00 CEST – 19.01.2018 r. - 09:00 CEST

OBSZARY OBJĘTE OSTRZEŻENIEM – Powiat Kościerski

Nad obszarem powiatów prognozowane są umiarkowane i silne opady mokrego śniegu połączone z silniejszym wiatrem do 50 - 60 km/h, powodujące zwieje i zamiecie śnieżne.

SYTUACJA SYNOPTYCZNA – Polska dostaje się w zasięg głębokiego układu niskiego ciśnienia którego centrum w godzinach wieczornych znajdzie się nad środkową częścią kraju. Układowi towarzyszy system frontów atmosferycznych jeden z nich (ciepły) obecnie nasuwa się nad powiat przynosząc słabe opady śniegu które przybiorą na intensywności.

ZAGROŻENIE W związku z występowanie m opadów śniegu o zmiennej intensywności warunki na drogach ulegną pogorszeniu wodoczność pozioma spadnie do 100 - 200 metrów, silniejsze porywy wiatru które w porywach dochodzić będą do 50 - 60 km/h w połączeniu z opadami śniegu powodować będą zawieje i zamiecie śnieżne.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI – Zaleca się uprzątnięcie z balkonów wszelkiego rodzaju przedmiotów lekkich i wolno leżących, przeparkowanie samochodów z pod drzew. Dostosować prędkość jazdy do panujących warunków atmosferycznych. Oraz należy śledzić komunikaty meteorologiczne o sile prędkości wiatru i intensywności opów śniegu.

SPODZIEWANE ZJAWISKA:
- U miarkowane i silne opady śniegu.
- Silny wiatr w porywach do 50 - 60 km/h

Opracowanie: Dawid Gackowski Meteo Pomorze biuro prognoz w Kościerzynie 18.01.2018 16:34

OSTRZEŻENIE MA CHARAKTER INFORMACYJNY I MOŻE BYĆ UDOSTĘPNIANE SZERSZEJ GRUPIE ODBIORCÓW.
Dawid Gackowski

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE