Zebranie Wiejskie (duże), Fundusz Sołecki, wnioski...

Artykuł Archiwalny


Szanowni Mieszkańcy.

Już dziś zapraszam na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się w niedzielę, 4 marca, o godzinie 17.00 w holu głównym naszej szkoły. (To wstępny, zarazem wysoce prawdopodobny termin. Jeśli jednak z jakiegoś powodu ulegnie zmianie to zostaniecie Państwo o tym poinformowani)


Ja powoli przygotowuję się do tego zebrania, bo choć wszystkie są ważne, to to jest w roku najważniejsze.

 

Podobnie jak w roku ubiegłym, na bieżąco informowałem Państwa o wydatkowaniu środków, dokonując kolejnych zapisów w tabelach prezentowanych w zakładce : 

Ostateczne rozliczenie przedstawia się następująco:

 

Przed nami kolejny rok i kolejne środki do dyspozycji mieszkańców. Choć nie znamy jeszcze dokładnej kwoty, to już zachęcam do składania wniosków. Kwota będzie zbliżona (bez dodatkowej kwoty 1500, którą dysponowaliśmy w roku ubiegłym z tytułu nagrody za Turniej Sołectw)

Wnioski proszę składać do końca lutego w dowolnej formie:

- tradycyjnie na papierze

- ustnie

- drogą elektroniczną na adres soltys@solectwolubiana.pl

- wiadomości na portalu społecznościowym facebook.com/solectwolubiana

Wszystkie wnioski będą na bieżąco umieszczane w zakładce Fundusz Sołecki.

Wolą ostatniego Zebrania Wiejskiego na którym dzieliliśmy środki w tym roku ma to wyglądać inaczej. W związku z tym posiedzenie Rady Sołeckiej odbędzie się najprawdopodobniej w przeddzień zebrania lub tego samego dnia tuż przed zebraniem. Na posiedzenie zaproszeni zostaną wszyscy wnioskodawcy jak i chętni mieszańcy, gdzie przedstawione zostanie rozliczenie i przygotowany zostanie wstępny podział środków. Ma to zaoszczędzić czas i nerwy zebranych. Trzeba tu podkreślić, że jesteśmy jedynym sołectwem w gminie gdzie dyskusja nad podziałem trwa średnio 2 godziny, a całe zebranie nawet do 5 godzin. Wielu nie jest w stanie wytrwać do końca, a jak wiadomo spraw do omówienia jest wiele i często niestety bywało tak, że nie zostały one omówione lub brak było zainteresowanych mieszkańców. Nowa forma zebrania i posiedzenia rady ma to usprawnić. Jeśli takie rozwiązanie okaże się trafione to będziemy je stosować w przyszłości.

Zapraszam do dyskusji, do przesyłania pomysłów oraz do czynnego udziału w zebraniu.

Marcin Żurek

 

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE