Przegrana na początek sezonu.

Artykuł Archiwalny

Ceramik Łubiana od porażki rozpoczął swe występy w piłkarskiej A-klasie, do której spadł po poprzednim sezonie. Piłkarze Krzysztofa Jażdżewskiego na wyjeździe przegrali z Tęczą Brusy 0:1 (0:1).

Ceramik Łubiana do tego sezonu przystępuje w bardzo mocno przebudowanym składzie w porównaniu do tego, którym Krzysztof Jażdżewski dysponował w sezonie 2012/2013. Z klubu odeszła większość graczy, a w ich miejsce zostali zaangażowani głównie młodzi piłkarze, którzy teraz mają okazję nabierać cennego doświadczenia.

W starciu z Tęczą w pierwszych 45 minutach wyraźną przewagę mieli gospodarze, którzy swą wyższość udokumentowali po 30 minutach gry, kiedy to jako pierwsi trafili do siatki rywala i to w dość szczęśliwy sposób.

W drugiej połowie role się odwróciły, bowiem kilkakrotnie biało-niebiescy poważnie zagrozili bramce rywala, jednak mimo stuprocentowych okazji strzeleckich, żadnej z nich nie udało się wykorzystać.

W 2. kolejce Ceramik na własnym boisku podejmie Sławka Borzechowo. Początek meczu w sobotę (31.08) o godzinie 15:00.

źródło: sportowakoscierzyna.pl