Ceramik rozgromiony

Artykuł Archiwalny

Ceramik Łubiana został rozgromiony przed własną publicznością przez Piaski Wąglikowice 1:7 (1:2) w meczu piłkarskiej A-klasy. Biało-niebiescy co prawda rozpoczęli spotkanie od prowadzenia, ale później przeżyli istny horror.

Zdecydowanym faworytem przed tym meczem była ekipa z Wąglikowic, jednak nieoczekiwanie gospodarze już w 1 minucie objęli prowadzenie. Po błędzie obrony, miejscowych na prowadzenie wyprowadził Sławomir Polewany. Ceramik nie cieszył się zbyt długo z prowadzenia, bowiem w 15 minucie do remisu doprowadził Jakub Ferdynus, a jeszcze w pierwszej połowie Bartosza Sędzickiego w bramce gospodarzy pokonał Dawid Hetmański.

Po zmianie stron przez kwadrans nie padały żadne bramki, jednak była to cisza przed burzą, bowiem przewaga teamu z Wąglikowic nie podlegała dyskusji. Biało-niebiescy niszczeni zostali od 60 minuty, kiedy to rywale zdobyli kolejno pięć goli. Do siatki zespołu z Łubiany trafiali Jakub Ferdynus, Patryk Berth, Wojciech Mański, Tomasz Chmielewski oraz Krzysztof Hinca. Ostatecznie Ceramik został rozbity 7:1. Wąglikowiczanie bezapelacyjnie byli lepszą stroną i po zgarnięciu w pełni zasłużonych trzech punktów, są liderem na zapleczu „okręgówki”.

Następny mecz Ceramik zagra na wyjeździe Orłem Gołubie (22.09 g.13:30).

źródło: sportowakościerzyna.pl