Ogłoszenia parafialne 12.04.2020

Na prośbę naszego proboszcza, kontynuujemy publikację ogłoszeń parafialnych, aby dotrzeć z nimi do jak najszerszego grona wiernych. Ponadto na końcu będziemy zamieszczać najbliższe intencje mszalne. Poniżej ogłoszenia z ostatniej niedzieli oraz życzenia od biskupa.

Marcin Żurek

DRODZY PARAFIANIE!

W związku z zapytaniami niektórych zatroskanych wiernych, z powodu braku zbiórek i kolekt, które są podstawowym i jedynym źródłem utrzymania parafii, zwracam się z prośbą o wspieranie materialne naszej parafii w czasie pandemii koronowirusa dowolnymi ofiarami wpłacanymi na jej konto:

BGŻ Kościerzyna - 84 2030 0045 1110 0000 0190 4740 z dopiskiem: na cele kultu religijnego.

Na powyższe konto można także wpłacać roczne ofiary na rzecz parafii (składane w kopertach) zaznaczając w dopisku rok na który je deklarujemy np. na cele kultu religijnego - rok 2020. Wpłacone kwoty mogą być odpisane od rocznego podatku.

Z góry dziękuję za troskę, zrozumienie i wszelkie ofiary.

Bóg zapłać - Wasz Proboszcz Ks. Mieczysław Gajewski

Wielkanoc - 12.04.2020 r.

1. Dzisiaj przeżywamy największe Święto naszej chrześcijańskiej wiary, z tej okazji pragnę złożyć wszystkim parafianom najserdeczniejsze życzenia Mocnej WIARY, nieustającej NADZIEI, prawdziwej RADOŚCI, pokoju, miłości, zdrowia oraz wszelkich łask Bożych płynących od Zmartwychwstałego Pana. Niech w tych trudnym dla nas wszystkich czasie Zmartwychwstały Pan nam wszystkim błogosławi.

2. Pragnę serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy przygotowali kościół na święta wielkanocne zwłaszcza Pani Rysi za czyste obrusy. Dziękuję za pomoc przy robieniu symbolicznego grobu. Dziękuję szafarzom, Panu Organiście i tym którzy wiernie brali udział w ceremoniach W. Czwartku, Piątku i Soboty. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy złożyli mi życzenia z okazji dnia kapłana w Wielki Czwartek i z racji Świąt Wielkanocnych. Bóg zapłać.

3. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy odpowiedzieli na moją prośbę skierowaną do całej parafii za pomocą Internetu, za ofiary wpłacone na konto parafii. Bóg zapłać za Waszą odpowiedzialność i troskę o parafię. Niech Pan Wam to wynagrodzi. Bóg zapłać.

4. Przypominam, że Msze święte w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie o godz.17.00 a w niedziele o godz. 8.30, 11.00 i 16.00 w intencjach wcześniej zamówionych. Bardzo proszę osoby zainteresowane o zapoznanie się z intencjami wywieszonymi w gablocie lub na stronie internetowej naszej parafii. Osoby chcąca skorzystać ze spowiedzi św. mogą to uczynić przed Mszą świętą w zakrystii.

5. Przypominam, że obowiązuje zarządzenie władz państwowych dotyczący liczby uczestników zgromadzenia. Obecnie w nabożeństwach może uczestniczyć 5 osób oraz posługujący. W sytuacjach trudnych, kapłan nie rozstrzyga, kto może wejść do kościoła, ale odprawia Mszę Świętą „sine populo” tzn. bez ludzi.

Muszę z przykrością stwierdzić, że są w naszej parafii osoby fałszywe i złośliwe, które obserwują nasz kościół i dzwonią z donosami na Policję. Jak zwykle pozostawiam to bez komentarza, jedynie modląc się za tych, którym Kościół i kapłani bardzo przeszkadzają.

6. W tym tygodniu zmarła w wieku 92 lat, nasza parafianka śp. Henryka Kubisiak z ul. Osiedlowej nr.2C/35 Pogrzeb odbył się na cmentarzu w Kościerzynie w środę 08.04.2020 r. Pamiętajmy o niej w swoich modlitwach. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci na wieki.

ŻYCZENIA BISKUPA PELPLIŃSKIEGO NA UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Siostry i Bracia!

Bracia Kapłani!

Osoby Konsekrowane!

Drodzy Diakoni i Klerycy!

W tym trudnym czasie doświadczenia naszej słabości i ograniczoności, w smutnym - a czasami napawającym lękiem - czasie pandemicznej choroby, która niektórych naszych bliskich doprowadziła do śmierci, w uciążliwym doświadczeniu izolacji i kwarantanny, słyszymy dzisiaj głos przepełniony nadzieją: Alleluja! Jezus Zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!

Przyjmijmy ten okrzyk z wiarą, że nasz Pan zwyciężył śmierć, piekło i szatana, że jest silniejszy od naszej słabości. Wiara w celebrowane dzisiaj Wielkanocne Misterium wspiera nas w odrzucaniu lęku, ciemności i grzechu oraz pomaga stawać się uczniami pełnymi nadziei i wpatrującymi się w naszego Mistrza.

Niech zatem Chrystus Zmartwychwstały obdarza Was dobrym zdrowiem i siłą do podejmowania trudnych wyzwań. Niech umocni solidarność i więzi między nami, niech da cierpliwość w trudnościach i umacnia nadzieję, która prowadzi do konkretnych znaków miłości bliźniego. Niech Pan oddali od nas chorobę i da łaskę życia wielkanocnym przesłaniem, iż Miłość wszystko zwycięża.

Powierzam Was wszystkich Matce Zmartwychwstałego Pana i z serca Wam błogosławię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz biskup

+ Ryszard Kasyna

Pelplin, dnia 12 kwietnia 2020 r.

II  ŚWIĘTO - Poniedziałek 13.04.2020 r.

Godz. 8.30 P/ ++ Grażynę Piankowską w 61 urodziny, Andrzeja, Władysława, Czesławę, Mirosława i Antoniego

Godz. 11.00 P/ + Józefa Wonitowego

K/+ męża Henryka Manttojfla w 4 rocznicę śmierci

Godz. 16.00 P/ ++Danutę Biernat w dniu urodzin, teściów Stanisława i Marię oraz Stanisława i Zofię