Ogłoszenia parafialne 12.04.2020


Udostępnij:
Oceń: 4

Źródło ilustracji: Kamil Pek


Na prośbę naszego proboszcza, kontynuujemy publikację ogłoszeń parafialnych, aby dotrzeć z nimi do jak najszerszego grona wiernych. Ponadto na końcu będziemy zamieszczać najbliższe intencje mszalne. Poniżej ogłoszenia z ostatniej niedzieli oraz życzenia od biskupa.

Marcin Żurek


DRODZY PARAFIANIE!

W związku z zapytaniami niektórych zatroskanych wiernych, z powodu braku zbiórek i kolekt, które są podstawowym i jedynym źródłem utrzymania parafii, zwracam się z prośbą o wspieranie materialne naszej parafii w czasie pandemii koronowirusa dowolnymi ofiarami wpłacanymi na jej konto:                                                                                                  

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego

83-407 Łubiana ul. Kościelna 6

BGŻ Kościerzyna - 84 2030 0045 1110 0000 0190 4740 z dopiskiem: na cele kultu religijnego.

Na powyższe konto można także wpłacać roczne ofiary na rzecz parafii (składane w kopertach) zaznaczając w dopisku rok na który je deklarujemy np. na cele kultu religijnego - rok 2020. Wpłacone kwoty mogą być odpisane od rocznego podatku. 

Z góry dziękuję za troskę, zrozumienie i wszelkie ofiary.

Bóg zapłać - Wasz Proboszcz Ks. Mieczysław Gajewski


Wielkanoc - 12.04.2020 r.

1. Dzisiaj przeżywamy największe Święto naszej chrześcijańskiej wiary, z tej okazji pragnę złożyć wszystkim parafianom najserdeczniejsze życzenia Mocnej WIARY, nieustającej NADZIEI, prawdziwej RADOŚCI, pokoju, miłości, zdrowia oraz wszelkich łask Bożych płynących od Zmartwychwstałego Pana. Niech w tych trudnym dla nas wszystkich czasie Zmartwychwstały Pan nam wszystkim błogosławi.

2. Pragnę serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy przygotowali kościół na święta wielkanocne zwłaszcza Pani Rysi za czyste obrusy. Dziękuję za pomoc przy robieniu symbolicznego grobu. Dziękuję szafarzom, Panu Organiście i tym którzy wiernie brali udział w ceremoniach W. Czwartku, Piątku i Soboty. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy złożyli mi życzenia z okazji dnia kapłana w Wielki Czwartek i z racji Świąt Wielkanocnych. Bóg zapłać.

3. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy odpowiedzieli na moją prośbę skierowaną do całej parafii za pomocą Internetu, za ofiary wpłacone na konto parafii. Bóg zapłać za Waszą odpowiedzialność i troskę o parafię. Niech Pan Wam to wynagrodzi. Bóg zapłać.

4. Przypominam, że Msze święte w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie o godz.17.00 a w niedziele o godz. 8.30, 11.00 i 16.00 w intencjach wcześniej zamówionych. Bardzo proszę osoby zainteresowane o zapoznanie się z intencjami wywieszonymi w gablocie lub na stronie internetowej naszej parafii. Osoby chcąca skorzystać ze spowiedzi św. mogą to uczynić przed Mszą świętą w zakrystii.

5. Przypominam, że obowiązuje zarządzenie władz państwowych dotyczący liczby uczestników zgromadzenia. Obecnie w nabożeństwach może uczestniczyć 5 osób oraz posługujący. W sytuacjach trudnych, kapłan nie rozstrzyga, kto może wejść do kościoła, ale odprawia Mszę Świętą „sine populo” tzn. bez ludzi.

Muszę z przykrością stwierdzić, że są w naszej parafii osoby fałszywe i złośliwe, które obserwują nasz kościół i dzwonią z donosami na Policję. Jak zwykle pozostawiam to bez komentarza, jedynie modląc się za tych, którym Kościół i kapłani bardzo przeszkadzają.

6. W tym tygodniu zmarła w wieku 92 lat, nasza parafianka śp. Henryka Kubisiak z ul. Osiedlowej nr.2C/35 Pogrzeb odbył się na cmentarzu w Kościerzynie w środę 08.04.2020 r. Pamiętajmy o niej w swoich modlitwach. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci na wieki.


ŻYCZENIA BISKUPA PELPLIŃSKIEGO NA UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Siostry i Bracia!

Bracia Kapłani!

Osoby Konsekrowane!

Drodzy Diakoni i Klerycy!

 

W tym trudnym czasie doświadczenia naszej słabości i ograniczoności, w smutnym - a czasami napawającym lękiem - czasie pandemicznej choroby, która niektórych naszych bliskich doprowadziła do śmierci, w uciążliwym doświadczeniu izolacji i kwarantanny, słyszymy dzisiaj głos przepełniony nadzieją: Alleluja! Jezus Zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!

Przyjmijmy ten okrzyk z wiarą, że nasz Pan zwyciężył śmierć, piekło i szatana, że jest silniejszy od naszej słabości. Wiara w celebrowane dzisiaj Wielkanocne Misterium wspiera nas w odrzucaniu lęku, ciemności i grzechu oraz pomaga stawać się uczniami pełnymi nadziei i wpatrującymi się w naszego Mistrza.

Niech zatem Chrystus Zmartwychwstały obdarza Was dobrym zdrowiem i siłą do podejmowania trudnych wyzwań. Niech umocni solidarność i więzi między nami, niech da cierpliwość w trudnościach i umacnia nadzieję, która prowadzi do konkretnych znaków miłości bliźniego. Niech Pan oddali od nas chorobę i da łaskę życia wielkanocnym przesłaniem, iż Miłość wszystko zwycięża.

Powierzam Was wszystkich Matce Zmartwychwstałego Pana i z serca Wam błogosławię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

 

Wasz biskup

+ Ryszard Kasyna

Pelplin, dnia 12 kwietnia 2020 r.


INTENCJE MSZALNE

II  ŚWIĘTO - Poniedziałek 13.04.2020 r. 

Godz. 8.30 P/ ++ Grażynę Piankowską w 61 urodziny, Andrzeja, Władysława, Czesławę, Mirosława i Antoniego

Godz. 11.00 P/ + Józefa Wonitowego   

                     K/+ męża Henryka Manttojfla w 4 rocznicę śmierci

Godz. 16.00 P/ ++Danutę Biernat w dniu urodzin, teściów Stanisława i Marię oraz Stanisława i Zofię

                                  

Wtorek - 14.04.2020 r.

Godz. 17.00 P/ z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo zwłaszcza zdrowie i opiekę Matki Bożej dla członkiń VII Róży Matek i ich rodzin

Środa - 15.04.2020 r.

Godz.17.00  P/ z prośbą o łaskę zdrowia i opiekę Matki Bożej dla Iwony z okazji urodzin oraz o błogosławieństwo dla całej rodziny                 

                     K/+ Józefa Jakubowskiego – intencja od koleżanek i kolegów z działu pieców elektrycznych 2 brygada

Czwartek - 16.04.2020 r. 

Godz.17.00 P/ z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla działkowiczów z działek „Złote Piaski”                             

Piątek - 17.04.2020 r.

Godz.17.00 P/ + Zygfryda Kropidłowskiego - intencja od kolegów z dozoru 2 działu formowni

Godz.17.30 P/o Boże błog, w darach Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej i rozeznanie woli Bożej w życiu dla Dominika                          

Sobota - 18.04.2020 r.  

Godz. 17.00 P/ ++syna Łukasza, męża Edmunda Cygiert, teściów Wandę i Władysława Cygiert oraz ojca Kazimierza Gostkowskiego

                     K/+ Andrzeja Czapiewskiego - intencja od sąsiadów z ulicy Sadowej i Ogrodowej

 Niedziela 19.04.2020 r.

Godz. 8.30 P/ ++ męża, ojca i dziadka Jana Walkusz w 4 rocznicę śmierci

Godz. 11.00 P/ o Boże błogosławieństwo w darach Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej i rozeznanie woli Bożej w życiu dla Aleksandry

                    K/++ rodziców Helenę i Henryka, teściów Bronisławę i Jana, męża Franciszka i siostrę Anastazję

Godz. 16.00 P/ o miłosierdzie Boże dla + syna Dariusza, męża Bernarda i wszystkich ++ z rodziny

                    K/+ ojca i teścia Gerarda Gackowskiego w 1 rocznicę śmierci

 

Osoby, które zarezerwowały Msze święte a nie złożyły jeszcze ofiary za nie, mogą to uczynić w następujący sposób:

- osobiście w kościele przed lub po Mszy świętej

- osobiście na plebani lub poprzez wrzucenie ofiary w opisanej kopercie (od kogo i za jaką Mszę św.)  do skrzynki pocztowej na plebanii, 

lub

- poprzez wpłacenie na konto Millennium 11 1160 2202 0000 0001 1767 5865 - z dopiskiem ofiara za Mszę św. w dniu… 

Ks. Mieczysław Gajewski - proboszcz

 

TRANSMISJE NABOŻEŃSTW Z JASNEJ GÓRY

Tagi (generowane automatycznie)

wszyscy ul Kościerzyna jaka oda osoba podatek pomoc skrzynka wejście związek cel żurek błogosławieństwo duch okazja proboszcz radość urodziny wyzwanie zdrowie łaska nasze sobota JANA kwiecień życie miłość serce życzenie Aleksandra Andrzej Antoni Józefa czwartek dopisek kościelna nr pan pani swoje ulica udział piątek uczestnik Dariusz mi uroczystość niedziela Maria bycie człowiek konto kto intencja msza zmarła grono Kazimierza Mirosława Władysława pogrzeb liczba czysta kwota pokój BGŻ Biernaty Chrystus Czapiewski Dominika Edmunda Franciszka Gackowski Gajewski Gerarda Gostkowski Henryka Iwona Jezus Kropidłowski Maksymilian Mieczysława Pelplin Ryszard Zygfryda bernard biskup bliscy bracia brygada bóg choroba ciemność cierpliwość członkini diakon dozór doświadczenie dział działka działkowicz formownia grzech grób góry głos imię internet izolacja kapłan kasyno kleryk kolega kolekta koleżanka komentarz kościół kult kwarantanna lęk matka millennium misterium mistrz miłosierdzie nabożeństwo nadzieja obrus oddal odpoczynek odpowiedzialność ofiara ograniczoność ogłoszenie ojciec okrzyk pandemia parafia parafianin parafianka pańskie piasek piekło pleban plebania poniedziałek powyższe racja rodzic rodzina rozeznanie ryś rzecz róża siostra solidarność spowiedź syn sąsiad słabość teścia teściowie transmisja utrzymanie wiara wiek wierna więź wola wtorek władza zainteresowana zakrystia zarządzenie zbiórka zgromadzenie zmartwychwstanie znak zrozumienie śmierć środa światłość święta

Popularne artykuły

Panele w Łubianie tematem gorętszym...
12.05.2021 (3 komentarzy)
Ogłoszenia parafialne 02.05.2021
03.05.2021 (2 komentarzy)
Remont DK20 - grozi nam kolejny obj...
28.04.2021 (3 komentarzy)
Pamiątkowy mural
02.05.2021 (1 komentarzy)

Najnowsze artykuły

Szczepienie psów przeciwko wściekli...
13.05.2021 (0 komentarzy)
Podatek od nieruchomości II rata
13.05.2021 (0 komentarzy)
Awaria zasilania
12.05.2021 (0 komentarzy)
Ogłoszenia parafialne 09.05.2021
09.05.2021 (0 komentarzy)
Komentarze

Regulamin komentarzy - kliknij, aby rozwinąć

1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie blokadą możliwości dodawania komentarzy.


Dodaj nowy komentarz

-


© 2013 - 2021 Sołectwo Łubiana

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE