Ogłoszenia parafialne 26.04.2020

Na prośbę naszego proboszcza, kontynuujemy publikację ogłoszeń parafialnych, aby dotrzeć z nimi do jak najszerszego grona wiernych.

Marcin Żurek

Msze święte w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie o godz.17.00 a w niedziele i  święta  o godz. 8.30, 11.00 i 16.00 w intencjach wcześniej zamówionych. Bardzo proszę o zapoznanie się z intencjami wywieszonymi w gablocie lub na stronie internetowej naszej parafii.

Osoby chcące skorzystać ze spowiedzi św. mogą to uczynić przed Mszą świętą w zakrystii.

Zgodnie z zarządzeniem władz państwowych dotyczącego liczby uczestników w nabożeństwach może uczestniczyć 1 osoba  na 15m2 nie licząc posługujących przy ołtarzu. Ponieważ nasz kościół posiada powierzchnię użytkową 600m2, dlatego na Mszy św. może być obecnych 40 osób. Należy jednak zachować odstępy minimum 2 metry od siebie i mieć założoną maseczkę.

W czasie pandemii główne drzwi do kościoła są zamknięte, a na Msze święte i do spowiedzi można wejść bocznym wejściem do kościoła od strony zakrystii.

Ksiądz Proboszcz

Mieczysław Gajewski

DRODZY PARAFIANIE!

W związku z zapytaniami niektórych zatroskanych wiernych, z powodu braku zbiórek i kolekt, które są podstawowym i jedynym źródłem utrzymania parafii, zwracam się z prośbą o wspieranie materialne naszej parafii w czasie pandemii koronowirusa dowolnymi ofiarami wpłacanymi na jej konto:

BGŻ Kościerzyna - 84 2030 0045 1110 0000 0190 4740 z dopiskiem: na cele kultu religijnego.

Na powyższe konto można także wpłacać roczne ofiary na rzecz parafii (składane w kopertach) zaznaczając w dopisku rok na który je deklarujemy np. na cele kultu religijnego - rok 2020. Wpłacone kwoty mogą być odpisane od rocznego podatku.

Z góry dziękuję za troskę, zrozumienie i wszelkie ofiary.

Bóg zapłać - Wasz Proboszcz Ks. Mieczysław Gajewski

III Niedziela Wielkanocna - 26.04.2020 r.

1. Niedziela dzisiejsza przeżywana jest jako Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego,  czas uświadamiania sobie, jak ważne jest Pismo Święte dla wiary chrześcijan. Niech ta Święta Księga towarzyszy nam każdego dnia, w każdej modlitwie. Dzisiaj po Mszach Św. zapowiadana puszka na biednych przeniesiona z ubiegłej niedzieli.

2. W piątek przypada wspomnienie Św. Józefa Robotnika i z racji długiego weekendu msze św. będą o godz.11.00 i 17.00. Nabożeństwa majowe będą zawsze w łączności z wieczorną Mszą św. W tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

3. W sobotę przypada przeniesiona z racji niedzieli uroczystość Matki Bożej – Królowej Polski, która jest główną Patronkę naszego narodu. Uroczystość posiada również wymiar patriotyczny. Jest bowiem kolejną rocznicą uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Pamiętajmy o wywieszeniu na naszych domach flag narodowych. W tym dniu msze św. o godz. 8.30,11.00 i 16.00. W tym roku z racji pandemii koronowirusa nie będzie specjalnej Mszy świętej dla druhów z OSP  z  Łubiany i z OSP Korne  oraz  członków ich rodzin.

4. W tym tygodniu przypada 1 piątek i 1 sobota miesiąca. W sobotę różaniec Róż Matek pół godziny przed wieczorną Mszą świętą.

5. Jednocześnie przypominam, że zgodnie z zarządzeniem władz państwowych w nabożeństwach w kościele może uczestniczyć 1 osoba  na 15m2 nie licząc posługujących przy ołtarzu. Ponieważ nasz kościół posiada powierzchnię użytkową 600m2 dlatego na Mszy św. może być obecnych 40 osób. Należy jednak zachować odstępy minimum 2 metry od siebie i mieć założoną maseczkę. Miejsca, które można zajmować w naszym kościele są oznakowane białą kartką. Osoby dla których zabraknie oznaczonych miejsc muszą opuścić kościół i ewentualnie przy zachowaniu środków ostrożności brać udział w modlitwie stojąc na dworze.

6. W tym tygodniu zmarła w wieku 84 lat, nasza parafianka śp. Anastazja Gostomska z ul. Zakładowej nr.2 Pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00 na cmentarzu w Łubianie. Pamiętajmy o niej w swoich modlitwach. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci na wieki.

Poniedziałek 27.04.2020 r.

Godz. 17.00   P/ o radość wieczną dla + Zbigniewa Sabisz w rocznicę śmierci

K/ + ojca, teścia i dziadka Kazimierza Błaszkowskiego – intencja od syna Wiesława i Iwony

Godz. 17.30   P/ o szczęśliwe rozwiązanie dla Barbary, opiekę Bożą, Matki Najświętszej oraz Świętych Aniołów Stróżów dla całej rodziny