Nowy podatek – tym razem od Netflixa


Udostępnij:
Oceń: 0

Źródło ilustracji: Internet


Napisane jest, że to podatek od Netflixa, ale chodzi jednak o wszystkie serwisy VOD, czyli na przykład HBO GO, Player, Amazon Prime, Ipla. Do tej pory na naszej stronie wspominane były jedynie podatki, które wpłacamy do Gminy, na przykład podatek od nieruchomości. Jednak pomysłowość Rządu zachęciła nas do rozszerzenia tematu danin na tym portalu. 


W czwartek 30 kwietnia została zatwierdzona przez Sejm RP nowa Tarcza Antykryzysowa, jest to już Tarcza 3.0.

Wspomniana danina ma wynieść aż 1.5%, skąd się wzięła taka wartość oraz czemu nie jest to 1, 2 albo 5 procent? Nikt jeszcze nie rozwinął tej kwestii. Wiadomo już teraz, że kwota podatku będzie naliczana na podstawie przychodu, uzyskanego z opłat umożliwiających korzystanie z portali usług medialnych i zasili budżet Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF).

Tarcza również zaktualizowała definicję filmu, zawartą w ustawie o kinematografii z 2005 roku, dzięki temu m.in. produkcje filmowe będą mogły mieć swoją premierę poza kinami, na przykład właśnie w serwisie VOD. 

Dzięki tej zmianie możliwe jest premierowe udostępnienie nie tylko w kinie, ale także w innego rodzaju usługach, w tym w audiowizualnych usługach medialnych na żądanie. Podmioty dostarczające tego typu usługi korzystają więc na powyższej zmianie, mogą bowiem oferować swoim odbiorcom atrakcyjne, niedostępne nigdzie wcześniej treści, które wyprodukowane zostały przy wsparciu PISF. W związku z powyższym nałożenie na te podmioty obowiązku dokonywania wpłat na rzecz PISF jest uzasadnione - uzasadniają twórcy projektu

Autorzy projektu szacują, że do końca 2020 roku zyski z nowego podatku wyniosą ok. 15 milionów złotych, jes to dokładnie 0.75 procenta kwoty, którą przeznaczył Sejm RP na media publiczne - dla przymonienia: wiadomosci.dziennik.pl

Czy wśród płacących nowych podatek znajdzie się również TVP VOD, tego nie wiemy.

Kamil Pek

Źródła:

Popularne artykuły

Ratujmy pszczoły w Łubianie!
Maseczki dla mieszkańców od ZPS "LUBIANA"
Podwórko talentów NIVEA - my też możemy takie mieć.
Komunikat Salonu Fryzur "Ewa"

Komentarze

Regulamin komentarzy - kliknij, aby rozwinąć

1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie blokadą możliwości dodawania komentarzy.


Dodaj nowy komentarz© 2013 - 2020 Sołectwo Łubiana

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE